Apleisti Lenkijos lokomotyvai


Traukinius mėgau visada. Nuo pat jaunystės man patiko dideli, masyvūs sąstatai ir nuo geležinkelio bėgių dvelkiantis kreozoto kvapas. Dėl to ir dabar esu neabejingas apleistiems traukiniams - gaila, kad tokių vietų Lietuvoje praktiškai neliko. Užtat, Abchazijoje ir Lenkijoje jų prisižiūrėjau per akis - ypač Lenkijoje, kur praeitos kelionės metu aplankėme ne paprastų vagonų, o lokomotyvų kapinyną.

Įsivaizduokite - Lenkijos geležinkelis, netoli nuo remonto depo pūna traukiniai. Taip, skirtingai nuo Latvijoje surastų, šie traukiniai čia palikti rūdyti. Daugiausiai čia - dar niekur nematyti lenkiški dyzeliniai šilumvežiai ET22, kurių čia gal 40-50, sustatyti glaustomis eilėmis, bei manevriniai šilumvežiai SM42, sustumti į vieną gretimą geležinkelio liniją. Tarp traukinių pasivaikščioti nesunku - svarbu tik vaikščioti atsargiai ir per daug nelįsti į akis nei apsaugai, nei prie depo vaikštantiems darbininkams. Tą išsiaiškinome savo kailiu, jau grįždami per Lenkiją namo, nusprendę apsistoti nakčiai prie apleistų traukinių ir dėl to gavę pabendrauti su ginkluotu Lenkijos geležinkelių "specnazu".

Žodžiu, šįvakar siūlau pasigrožėti apleistais traukiniais, kurių didžioji dalis - tvarkingi. Čia įspūdį palieka didžiuliai dyzeliniai motorai jų viduje ir sveikos kabinos su aparatūra.

Nuotraukų galerija

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *