Liuteronų bažnyčios Daugpilio apylinkėse - Pamiršta.lt

Liuteronų bažnyčios Daugpilio apylinkėse


Šiandien apžiūrėkime pora apleistų bažnyčių Daugpilio rajone, kurias esu aplankęs savo vizitų į Latviją metu. Sutapimas ar ne, bet didžioji jų dalis priklauso būtent liuteronams, atsikrausčiusiems į Daugpilį beveik iš karto po Reformacijos.

Atsikraustę liuteronai kūrė ir stiprino savo bendruomenes ir statė iš pradžių medinius, vėliau - akmeninius maldos namus, ypač suklestėjusius po to, kai naują Daugpilio (tada dar vadinto Dinaburgu) tvirtovę atvyko apžiūrėti tuometinis Rusijos caras Nikalojus I. Imperatoriui atsižvelgus į gyventojų prašymus, Daugpilyje buvo įkurta evangelikų - liuteronų draugija, tvirtovėje - išskirtos patalpos jų maldos namams. Vėliau juos pakeitė iškili mūrinė bažnyčia, dabar laikoma vienu labiausiai žinomų turistinių Daugpilio simbolių.

Šio straipsnio bažnyčios - statytos to klestėjimo metu. Turėdamos lėšų, bendruomenės ne tik jas tvarkydavo, bet ir dastatinėdavo - taip 1863 m. vietinis turtuolis A. Etingenas Egipto liuteronų bendruomenės bažnyčiai pristatė naują bokštą. Vėliau, jos smarkiai nukentėjo per pasaulinius karus ir dabar jau daug metų stovi apleistos.

Apleista bažnyčia Birkineli

Egipto liuteronų bažnyčia - vos kirtus Latvijos sieną

Apleista cerkvė prie Suntaži, pabaigai

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *