Apleista neogotikinė bažnyčia


Sekmadienį apsitvarkius su darbais, toliau tęskime susipažinimą su UE iš vakarų Europos. Šią vietą specialiai dedikuoju mėgėjams perdėtai skūstis, kad pas mus viskas blogai, "valdžia nesirūpina paveldu". Bažnyčios istorija mums bus iki banalumo pažįstama ir artima - tas pats valdžios neveiksnumas bei pinigų stygius. Kitaip tariant, paveldo nykimo klausimu Lietuva nėra niekuo unikali, panašūs procesai vyksta visose valstybėse.

Neogotikinė bažnyčia, kaip didelio vienuolyno dalis, buvo pastatyta daugiau nei prieš šimtmetį iš skirtingų spalvų smiltainio. Nuo 1927-tųjų čia turėjo būti įkurta religinės filosofijos mokykla, tačiau, čia galiausiai tiesiog apsigyveno vienuoliai. Vienuoliams pasitraukus 2000-tųjų pradžioje, čia buvo bandoma įkurti viešbutį, po to - senelių prieglaudą. Tačiau, visų idėjų buvo atsisakyta dėl didelių bažnyčios restauravimo kaštų, senelių prieglaudai greta buvo pastatyti nauji namai, o bažnyčia ir vienuolynas buvo palikti likimo valiai.

Nors vienuolyne nieko įdomaus nėra, bažnyčia pribloškia aukštais skliautais bei savo išsilaikymu. Nepaisant to, kad vieta labai lengvai prieinama, čia niekas neišdaužyta ir neištepliota. Nors į bažnyčios bokštą jau nebeįlipsi, dėl sugriuvusių kopėčių, bažnyčios balkonas dar stovi sveikas. Jame - išėjimas į palėpę bei vandalų nepaliesti vargonai.

Kelios nuotraukos

Ačiū už dėmesį!

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *