Energetikos ir technikos muziejaus stogas


Štai šis nedidelis pavasarinis lipimas prasideda nuo nuotykių dar žiemą, metų pradžioje. Tada, užsinorėję užsilipti ant Energetikos ir technikos muziejaus stogo, nesėkmingai tą bandėme daryti su kopėčiom, lipant iš apačios, su senomis ir sulūžusiomis medinėmis kopetėlėmis. Lipimas nesisekė juodai – iš pradžių, greta esančiame, laikinam atsigavusiame skvote „Turupi“, ieškojome kopėčių, įlipę per antro aukšto langą, išgąsdindami ten vakarojusį jaunimą, užsirakinusį pastato viduje. Vėliau, tas kopėčias naudojome pakilimui į viršų, pakopomis, kopėčias užsikeliant į viršų, kol pasiekėme uždengtą muziejaus kiemą, dengtą netvirta ir slidžia plastikine danga, ant kurio sekančiam lipimui kopėčių buvo neįmanoma pastatyti. Ir šį procesą papildomai apsunkino sniegas, šaltis ir ledinis vėjas – atrodė, kad pati gamta tą vakarą susivienijo prieš mus.

Po pirmo plano nesekmės, naujas planas gimė jau atšilus – pereiti nuo Turupi skvoto ant Energetikos ir technikos muziejaus stogo siauru, plytos storio borteliu, padengtu slidžia skarda, kuriuo keliauti dar prieš pora mėnesių norinčių nebuvo. Pavojus čia akivaizdus – slidus bortelis, daug vietos kritimui, o rankom įsikibti banaliai nėra už ko. Bet neišdegus planui su kopėčiom, jokių alternatyvų nebeliko, todėl, vieną gražų vakarą, apsiginklavę virvėmis ir nusiteikę nuotykiams patraukėme prie muziejaus.

Ir nors nepasakysiu, kad viskas vyko be keiksmažodžių ir paprastai, bet po neilgo svarstymo, bortelis buvo įveiktas. Netrukus, įsikibus į pailgą anteną, persivertėme per aukštą bortą, vedantį prie Energetikos muziejaus komplekso stogų.

Turupi ir Energetikos muziejaus stogai

Užlipimo vieta

Vėjo turbina, ant viršaus

Turbina

Žvejų gatvė

Žvejų gatvė

Matosi nauji namai

Namai

Įveikus tą nelemtą bortelį, pereiti per kitus muziejaus stogus – nesunku. Štai čia – terasa senąjame korpuse, kurį vainikuoja bokštelis.

Terasa

Terasa

Terasos papuošimai

Papuošimai

Bokštelis, nuo jos

Bokštelis

Čia – vaizdas nuo pačio viršaus, skardinio šlaitinio muziejaus stogo

Stogas

Balzukevičiaus „Elektra“ iškelia rankas

Elektra

Elektra, beje, iš apačios atrodo taip

Elektra

Iš priekio

Elektra

Ir iš šono

Elektra

Bokštelis

Bokštelis

Čia – praėjimas į jo vidų

Bokštelis

Kolega, prie jo

Kolega

Naktinis Gedimino kalnas ir turėklai

Gedimino kalnas

O čia – vaizdas į Mindaugo tiltą, iš bokštelio

Mindaugo tiltas

Vieniša palydovinė antena

Antena

Tai tokie pavasariniai pasilaipiojimai. Visiems gerų nuotykių ir sėkmės!

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *