Plačiau apie Infiltration


Straipsnio autorius su aprašytais veiksmais neturi nieko bendro. Visas straipsnis – išgalvota istorinė fikcija, nuotraukos – surastos pamestoje USB atmintinėje.


Nors Urban exploration mėgėjų Lietuvoje su kiekviena diena vis daugėja, viena UE atšaka liko beveik nepaliesta. Veikiančių objektų tyrinėjimas, dar vadinamas Infiltration, taip ir neprigijo Lietuvos UE bendruomenėje, nepaisant pačių įspūdingiausių vietų vizualine prasme. Ir išanalizavus tokių tyrinėtojų kasdienybę, viskas pasidaro aišku.

Infiltration, pagal apibrėžimą – veikiančių objektų tyrinėjimas. Šio pošakio mėgėjams įprastų iššūkių neužtenka, jie vaikšto tik ten, kur dirba įrengimai, darbininkai, pilna kamerų ir patruliuojančios apsaugos – veikiančiose gamyklose, sandėliuose, elektrinėse ir kitose vietose, kuriose dažnai net naktį nesustoja intensyvus darbas. Ir nors elgesio specifika tokiose vietose būna labai savita, visiems infiltratoriams galioja bendros UE taisyklės ir rekomendacijos.

Visi kas bandė Infiltration, žino – veikla reikalauja gero išankstinio pasiruošimo. Nors kartais, einant stilium на ура, užtenka tik ryžto ir drąsos, dažniausiai ištisas savaites užtrunka objekto žvalgyba, įvertinant apsaugos patruliavimo grafikus ir kamerų apžvalgos kampus. Tačiau pavykusios operacijos įspūdžiai visas įdėtas pastangas atperka su kaupu.

Šiandien pasivaikščiosime po keletą vietų, atitinkančių Infiltration apibrėžimą. Visiems sakau iš anksto – kartoti to jokiu būdu neskatinu ir nerekomenduoju. Visos šios vietos – naudojamos ir gerai prižiūrimos. Tiesiog rekomenduoju peržiūrėt, kur kartais galima patekti, įdėjus maximum drąsos ir pastangų.

Infiltration Vilniuje

Gamyklos cechas

Pirmoji vieta – на ура stiliaus cechas, su daug laipiojimo ir slapstymosi nuo apsaugos. Iš čia nuotraukų nedaug, tačiau, žinant kokiomis sąlygomis jos buvo darytos, su tuo galima susitaikyti.

Gamyklos cechas

Cechas

Arba taip

Presas su kolega

Ceche – daugybė įspūdingų įrengimų.

Presai ir kita įranga

Presai

Hidraulinis presas

Hidraulinis presas

Kitu kampu

Presas

Prie įrangos – stalai su įrankiais ir detalėmis. Viską, ką paprastai matome garaže, reikėtų padidinti tris, o gal ir visus keturis kartus. Tokiu raktu galima ne tik varžtą atsukti, bet ir apsiginti nuo kokio sulaukėjusio šerno.

Su raktu

Su raktu

Detalės

Detalės

Arba taip

Detalės

Dar daugiau dalių

Dalis

Cecho viduryje – važiuojantis krautuvas. Nors vietos čia nedaug, išbandyti savo vairavimo įgūdžiams jos pilnai užteks.

Krautuvas

Krautuvas

Krautuvo valdymas

Krovikas

Prie išėjimo – darbininkų kampelis, su rūbais, technika ir dokumentais ant stalų

Darbininkų kampelis

Spinta su dokumentais

Dokumentacija

Belieka tyliai pasišalinti. Take nothing but pictures, leave nothing but footprints!

Dar vienas cechas

Čia – dar vienas cechas – mažesnis, nors taip pat šiek tiek vertas dėmesio. Čia patekimas – daug lengvesnis ir paprastesnis. Bet patalpų – nedaug.

Cechas

Cechas

Cecho įrengimai

Įrengimai

Staklės

Staklės

Primena gręžimo

Gręžimo staklės

Iš šono

Gręžimo staklės

Metalo tekinimo?

Staklės

Dar keli įrengimai

Įrengimai

VE-2 elektrinė

Keliaukime į kitą miesto galą – į miesto pakraštyje įrengtą Vilniaus II-ają termofikacinę elektrinę. Jos 150-ties metrų kaminas žmones traukia nuo seno, kaip vienas iš aukščiausių Vilniaus miesto taškų. Patekti į vidų sudėtinga – teritorija stebima kameromis ir kartais patruliuojama darbininkų ir apsaugos. Nemažas iššūkis, tiesa?

Kaip galima šturmuoti tokį objektą? Pradėti, žinoma, reikėtų nuo situacijos ir vietos analizės. Be palydovinių nuotraukų ir Bing maps situaciją palengvina elektrinės organizuojamos ekskursijos, kurių metu, žinia, ant kamino užlipti niekas nesiūlo. Bet pasivaikščioti naudinga – geriausias būdas apžiūrėti viską iš vidaus.

Elektrinės teritorija

Teritorija

Dekorbonizuoto vandens cisternos

Vandens bakas

Senasis elektrinės pastatas – puiki vieta tiems, kam patinka industrialas. Ekskursijos metu neleidžiama fotografuoti, bet niekas į tą draudimą nežiūri rimtai – fotografuojama tiek telefonais, tiek profesionalia foto technika.

Sename elektrinės pastate

Pastato vidus

Įrengimai

Įrengimai

Arba taip

Įrengimai

Naujesnė aparatūra

Aparatūra

Žiūrint į viršų

Į viršų

Siurbliai

Aparatūra

Siauras tunelis jungia pagrindinį kompleksą su biokuro cechu

Tarp korpusų

Biokuro padavimas į krosnis

Biokuro padavimas

Vamzdžiai karštiems garams

Vamzdžiai garams

Skydinė

Skydinė

Daugiau aparatūros

Aparatūra

Ir štai, prie biokuro cecho, ilgai lauktas kaminas. Po televizijos bokšto, tai antra pagal aukštį Vilniaus vieta. Jau iš apačios galima įsivaizduoti, koks puikus vaizdas į Vilniaus miestą, turėtų atsiverti nuo viršaus.

Elektrinės bokštas

Elektrinės bokštas

Kopetėlės ir daug daug lipimo

Kaminas

Ir vieną negražų vakarą, kelių tyrinėtojų kompanija, atsargiai juda prie kamino, iš anksto suplanuotu maršrutu. Priėjus prie kamino nedelsiama – lipama į viršų, nekreipiant dėmesio į pavargusias rankas. Atsikvėpimas vyksta tik pasiekus pirmąją neapšviestą pakopą, apačioje vėl važinėjant darbininkams.

Ar daug romantiškų porų galėtų pasigirti tokia įspūdinga panorama?

Panorama

Elektrinės teritorija, apačioje

Elektrinės teritorija

Vaizdas į Lazdynų pusę

Į Lazdynų pusę

Miestas – paskendęs lengvame rūke. Niekas nenori sugriauti akimirkos siurealumo – net vėjas ir lietus akimirksniu nurimsta.

Gerosios vilties žiedas

Link žiedo

Žiedas iš arčiau

Žiedas iš arčiau

Savanorių prospektas

Savanorių prospektas

Vilkpėdė

Vilkpėdė

Paskutinis žvilgsnis į elektrinės teritoriją

Elektrinės teritorija

Visas užlipimas, nusileidimas ir jėgų atgavimas, gulint ant pievos ir stebint elektrinės šviesas, užtruko kiek mažiau nei pora valandų. Bet įspūdžiai iš tokio užlipimo liks ilgam.

Rezervinė Naujosios Vilnios katilinė

Tebetesiant katilinių seriją, šios vietos praleisti taip pat nevalia. Katilinės kaminas – aukščiausias objektas visame miestelyje, iš čia viskas matosi kaip ant delno. Vieta – gerai saugoma, nors užrašas ant tvoros ir neatspindi realybės. Iš pradžių – katilinė, su degančia šviesa ir dūzgiančiais įrengimais.

Saugoma vieta

Saugoma

Katilinė, pirmas aukštas

Pirmas aukštas

Į kitą pusę

Pirmas aukštas

Antras aukštas

Antras aukštas

Metalinės konstrukcijos

Metalinės konstrukcijos

Pirmas aukštas iš viršaus

Pirmas aukštas

Vėliau – lipimas į kaminą, nemalonus ir pavojingas. Vėjo gūsiai ant platformos neša juodus ir smirdančius dūmus, verčiančius kosėti ir dūsti, tarpinės platformos – surūdijusios, kaminas viršuje, dėl trupančių ant galvos plytų, aptrauktas metaliniu tinkleliu. Tačiau nuo viršaus atsiveria geriausias vaizdas į Naująją Vilnią ir jos apylinkes.

Platforma viršuje

Platforma

Panorama į Vilniaus pusę

Į Vilniaus pusę

Geležinkelis, iš viršaus

Geležinkelis

Šalia katilinės – pusiau apleista gamyklos teritorija. Čia kažkada buvo įsikūrusi Vilniaus žemės ūkio mašinų gamykla „Neris“, gaminusi priemones apdoroti pašarams, žemės ūkio padargus ir javų kūlimo mašinas.

Gamyklos teritorija

Teritorija

Kitu kampu

Gamykla

Į geležinkelio pusę

Gamykla

Naujosios Vilnios daugiabučiai

Daugiabučiai

Dar vienas juodų dūmų gūsis priverčia tyliai pasišalinti. Ant Naujosios Vilnios – uždėtas riebus pliusas.

Kaminas Baltupiuose

Šis, paprastas 100 metrų aukščio katilinės kaminas Baltupiuose, bus lengviausia vieta iš visko, ką šiandieną parodžiau. Čia sugalvojome įlipti dviese, su Pranske, vieną šaltą, žiemišką vakarą. Nors lipti į viršų, nuo kopėčių plėšiant šaltam vėjui – menkas malonumas, nuo kamino viršaus atsiveria geriausi vaizdai į Geležinio Vilko gatvės viaduką, Ateities gatvę ir studentų bendrabučius Baltupiuose.

Štai tokia platforma viršuje

Platforma

Į apačią – daug metrų kritimo

Apačioje

Kolega nusprendė prisėsti

Kolega

Čia – Geležinio Vilko gatvė

Geležinio Vilko gatvė

Ateities gatvės viadukas

Ateities gatvės viadukas

Matosi studentų bendrabučiai

Studentų bendrabučiai

Miškelis

Miškelis

Riomerio universitetas

Riomerio universitetas

Ateities gatvė

Ateities gatvė

Pabaigai

Tai tiek šiandienai teksto. Tikiuosi, su tuo, kas yra Infiltration, supažindinau pakankamai išsamiai. Linkiu nesėdėti vietoje ir atsiminti – ar bus ką senatvėje prisiminti, priklauso tik nuo jūsų pačių. Iki kitų kartų!

Socialiniai tinklai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *