Kijevo magistralinis vandens tunelis


Tarp Kijevo požemių yra ne tik kolektoriai ir metro, bet ir daugybė po miestą išsiraizgiusių inžinerinių trasų. Tarp jų – vamzdžiai, kuriais į namus paduodama šiluma, kabelių kolektoriai bei tuneliai gyventojų aprūpinimui vandeniu. Šįkart, antros kelionės į Kijevą metu, aplankėme vieną iš tokių objektų – magistralinį vandens tunelį, esantį pačiame Kijevo centre – netoli nuo Dnepro ir metro stotelės. jame praleidome keletą valandų, tačiau, nesugebėjome jo pereiti.

Kadangi šis tunelis – strateginės reikšmės, jis iškastas giliau už kitas komunikacijas – virš šimto metrų gylyje. Dėl to, juo vaikštant, iš viršaus girdisi metro traukinių bildesys – neišpasakytas ir keistas jausmas, prie kurio sunku įprasti. Bendrai, tokių magistralinių tunelių paskirtis – aprūpinti geriamu vandeniu Kijevo rajonus. Dažname rajone gyvena 400-500 tūkst. žmonių – beveik tiek pat, kiek visame Vilniuje, jei jau lyginame dydžius.

Šis tunelis – ilgas ir aukštas, nors ir neprilygstantis metro, bet buvo statytas tuo pačiu uždaru principu. Bevaikštant juo matosi tunelio kaita – nuo gražiai sutvarkyto ir renovuoto, kelionės pradžioje, iki vietomis iki kelių užpilto vandeniu, einant į pabaigą. Pirmoji tunelio atkarpa – pilnai sutvarkyta, su tunelio šonuose įrengtais stovais laidams bei metalinėmis plokštėmis, iškeltomis virš žemės. Dėl jų, nepaisant į tunelį prasisunkusio vandens, galima vaikščioti, nebijant sušlapti kojų.

Pirmoji tunelio atkarpa

Tenka eiti tarp vamzdžių

Tunelio šonuose – aliumininės lentynos laidams

Apvalus tunelis veda link patalpos – tarpinio mazgo

Šiom sklendėm galima užsukti vandenį visam gyvenamajam rajonui

O šiaip – viskas atrodo taip

Variklis, tarpinėje patalpoje – veikiantis (išbandyta)

Viena iš atšakų – akligatvis

Kitoje – daug įdomiau. Čia vietos daugiau – yra vos vienas, nors ir storesnis, vamzdis, pastatytas ant betoninio pamato. Greta vamzdžio – nutiesti bėgiai, kuriais važinėjo vagonetės bei vaikščiojo darbininkai.

Pamatas vamzdžiui

Suradome vagonetę

Pasivažinėjimo akimirka

Pirmasis šulinys ir išlipimas į paviršių

Dalis tunelio – sausa ir apšviesta mirgančiomis lempomis

Dalis – apšviesta, nors ir užpilta vandeniu

Didžioji dalis – visai neprižiūrima

Vietomis tunelis iš vidaus padengtas metalu

Per čia į tunelį sunkėsi vanduo

Retkarčiais galima surasti vieną kitą užstrigusią vagonetę

Dar viena

Čia galima trumpam prisėsti ir pailsėti

Artėjame prie antrojo šulinio – mūsų kelionės pabaigos

Tunelio pabaigoje – dar daugiau vagonečių

Va taip

Tunelis, kuriuo ėjome

Toliau vedantis tunelis, kuriuo galima išeiti iki metro sustojimo

Bet mes to nedarėme – vaikščiojimas iki kelių vandenyje užtruko per daug laiko ir atėmė per daug jėgų. Beliko tik traukti atgalios, laikas nuo laiko stabtelint nuotraukai padaryti.

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *