"Virpesys" - klubas bunkeryje


Visai neseniai, eilinį kartą bevaikštant Vilniaus senamiesčio kiemais, aptvertoje teritorijoje suradome šviežią ir dar nematytą bunkerį, pažįstamos ir matytos struktūros. Nors viduje buvo tuščia, iš dekoracijų ant sienų ir išlikusių plakatų buvo aišku - čia būta klubo, panašaus į kitus klubus bunkeriuose - "Bombiaką" arba klubą "Vault". Sugrįžus namo ir truputį pasėdėjus internete, paaiškėjo, kad bunkeris seniems neformalams gerai pažįstamas dar nuo 2000-ųjų, kai čia buvo įsikūręs vienu metu gana populiarus undergroundinis klubas "Virpesys".

Taip pat, kaip su "Bombiaku" arba dar labiau girdėta Satanūcha, medžiagos apie klubą praktiškai nėra. Tiesa, internete komentarų nemažai prirašyta, tačiau, informacija labiau apie konkretų tūsą, nesisteminga ir subjektyvi. Senasis, nebeveikiantis šio klubo puslapis išduoda - klubas gimė 2000-tųjų žiemą, susitikus keliems bendraminčiams, beieškantiems vietos alternatyviai elektroninei muzikai, nedarant komercijos, o užsidarė 2003-iais, nors komentaruose pasakojama, kad veiksmas patalpose vyko vos ne iki 2007-tųjų.

Internete radau kelias senas nuotraukas, iš 2002 metų koncerto, kuriomis nusprendžiau pasidalinti čia. Ir nors fotografas bunkerio interjero neakcentavo, jo nuotraukose išlenda įdomios detalės - kartais bunkerio interjeras, kartais - plakatai ir užrašai.

2002.11.23 tūsas, djmokykla.lt nuotr.

Dabar šis bunkeris - apleistas, po vidų gali pasivaikščioti bet kas. Struktūra - analogiška kitoms ankstyvojo sovietmečio slėptuvėms, kur bunkerio centre buvo trys pailgos, tarpusavyje sujungos patalpos, su nukirstais kampais. Kitose pagalbinėse patalpose - DJ vieta, rūbinė ir tualetai, taip pat, du įėjimai į slėptuvę iš viršaus.

Prie įėjimo - šarvuotos durys

Šarvuotos durys

Durų uždarymo mechanizmas

Uždarymo mechanizmas

Ventiliacijos sistemos likučiai

Ventiliacija

Pirmoji patalpa

Pirmoji patalpa

Sienos čia - išpieštos klubo atributais. Čia bus ir natų, ir "flammable" ir pasiuntimo ant trijų raidžių užuomazgos - į klubo atmosferą viskas įsipaišo gražiai.

Sienos

Sienos

Tokie ženkliukai

Ženkliukai

Gal koks klubo simbolis?

Simbolis

Žinutė pasauliui

Fuck

Antroji patalpa - nesiskiria nuo pirmosios

Antroji patalpa

Tik praėjimas - išpieštas ryškiom spalvom

Praėjimas

Juoda ir geltona - ryškios spalvos

Praėjimas

Dar vienas ženklas ant sienos

Ženklelis

Prie įėjimo/išėjimo - rūbinė. Durys apklijuotos plakatais

Ventiliacijos sistemos likučiai trečioje patalpoje

Trečioji patalpa

Ant sienos

Ant sienos

Grotuotos durys - išėjimas

Išėjimas

Įdomi vieta, nors nuo slėptuvės čia beveik nieko neliko. Visus buvusius šiame klube kviečiu komentuoti - tikslinti detales, pasakoti įspūdžius. Sėkmės!

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *