Lazdynai iš aukštai


Dažnai žmonės klausinėja, kaip patenkama į vieną ar kitą vietą ir natūralu, atsakymo nesulaukia. Galbūt šis straipsnis padės šviežiomis akimis pažiūrėti į rooferio darbo užkulisius – jame parodysiu, kokių priemonių tenka kartais imtis, norint patekti į dominančias vietas, nepridarant žalos nei sau, nei objekto savininkui.

Minėtą monolitą, kaip ir daugumą kitų vietų, suradau šukuodamas Lazdynų rajoną. Ir nors patekimas į namą problemų dažniausiai nesudaro, užlipti ant stogo būna daug sudėtingiau – dažnai kelią pastoja grotuotos durys, apkabinėtos spynomis, o neretai ir pikti gyventojai. Bet tą dieną sėkmė mums šypsojosi – po ilgo ir nuobodaus lipomo mes jau stovėjome ant 16-os aukštų monolito techninių įrengimų (lifto, ventiliacijos) antstato, taip vadinamos „kepurės“, su puikiu 360 laipsnių vaizdu į Lazdynus ir Lazdynų mišką. Išbandyti seną sumanymą – pati tinkamiausia vieta.

Lazdynų daugiabučiai

Lazdynai

Architektų gatvė

Architektų gatvė

Gražiai per debesis krentanti saulės šviesa

Saulės šviesa

Ant krašto prisėdęs kolega

Kolega

Nors dauguma tuo ir pasitenkintų, bet aš, turėdamas fetišą naktinio miesto šviesoms, privalėjau čia sugrįžti dar kartelį. Ir štai dar vienas vakaras – vėl budime ant stogo, laukiame kol sutems, su laipiojimo įranga ir gera kompanija, pasiruošusia padaryt ką nors įdomaus ir nekasdieniško. Netrukus atsirado ir idėja vakarui – kodėl neįrengus virvių sistemos ir nepasikabinus nuo monolito stogo, kad nuotraukos fone matytųsi miesto šviesos, kaip jau kartą darėme ant kamino Paneriuose? Idėja lyg ir nebloga, tačiau, yra problema – nuo kepurės nieko panašaus nepadarysi, pasikabinus – stogas užstos visą vaizdą. Vienintelis variantas – tą padaryti ant stogo, kurio durys – užrakintos. Štai čia ir pravertė paimta laipiojimo įranga.

Užlipus ant stogo per anksti, belieka laukti ir nuobodžiauti. Aš laukimo momentą stengiausi maksimaliai išnaudoti – susukau dar vieną timelapse filmuką, nors jų ir nelabai mėgstu.

Kaip temsta Lazdynuose

Lazdynai

Lazdynai

Architektų gatvė

Architektų gatvė

Gariūnai

Gariūnai

Kol kolegos įrenginėjo saugas, grožėjausi mėlynos ir geltonos kontrastu – kuomet lauke dar nėra galutinai sutemę, bet šviesos gatvėse ir languose jau dega – mėlynas dangaus atspalvis puikiai dera su gelsvu gatvių apšvietimu.

Mėlyni Lazdynai

Mėlyni Lazdynai

Penkiaaukščių kvartalas

Daugiabučiai

Architektų gatvė

Architektų gatvė

Dar vienas monolitas, greta

Monolitas

Ruošiama laipiojimo įranga

Laipiojimo įranga

Netrukus laipiojimo sistema buvo paruošta. Pradėjome paeiliui leistis žemyn, patyrę – iš karto, mažiau patyrę – išklausę nedidelį instruktažą.

Viena iš saugų, tvirtinta prie masyvaus antenos stulpo

Sauga

Lipimas į apraišus ir mini-instruktažas

Apraišai

Galiausiai, kelionė žemyn

Kelionė žemyn

Nusileidus buvo galima pakibti virš naktinių Lazdynų – tikiuosi, ir aš vieną dieną prisijauksiu aukščio baimę ir galėsiu taip padaryti.

Naktiniai Lazdynai

Besileidžiant

Kabant žemyn

Kabant žemyn

O šiaip – vaizdas nuo šių balkonų visai neblogas

Lazdynai

Mokykla

Mokykla

Architektų gatvė

Architektų gatvė

Apibendrinant vakaro nuotykius – ar vertėjo gaišti visą vakarą sistemų įrengimui ir laipiojimui, dėl padarytų kelių kadrų? Greičiau vertėjo, nors pamatytas vaizdas ir nebuvo vienas iš geriausių. Iki kitų kartų!

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *