Hermetinės durys Kijevo metro


Dar vienas nedidelis, bet dėmesio vertas objektas iš paskutinės Kijevo kelionės – avarinį išėjimą saugančios didžiulės hermetinės durys, prie kurių padarėme tikrą fotosesiją – betrūko tik studijos ir profesionalių modelių.

Prie hermetinių durų keliavome visa minia – beeinant nuo stotelės, jau beveik priėjus patekimo tašką, sutikome gal 7-8 pažįstamų digerių kompaniją, belaukiančių kol sargas, saugantis objektą, apeis teritoriją ir grįš į savo apsaugos postą. Turėjome laiko atlikti klasikinį pažindinimosi ritualą, kai vienu metu susipažįsti su dešimčia žmonių, kurių vardus pamiršti po keliolikos minučių.

Išlaukus tinkamo momento patraukėme prie teritorijos. Man, dažniausiai vaikštančiam mažoje kompanijoje, buvo keista matyti, kaip visa minia tyliai ir greitai šoko per tvorą ir nusliūkino prie didžiulio šulinio, esančio teritorijos viduje, per kurį kadaise buvo iškelta tunelių gręžimo mašina ir kuris šiuo metu yra naudojamas nebent kaip milžiniška ventiliacijos šachta. Tačiau nepaisant žmonių skaičiaus viskas vyko labai operatyviai – vienu ypu peršokus tvorą žmonės iš karto pritūpdavo, greitai ir tyliai priartėdavo prie šulinio ir be dvejojimų lipdavo į vidų. Pasekiau jų pavyzdžiu – šulinys, kopetėlės žemyn, į šimto metrų gylį, ir mes prie hermetinių durų.

Didžiulės durys ir daug daug žmonių

Didžiulės durys

Durys juda tokiais bėgiais

Durys bėgiais

Tokios durys užsidarinėja taip

Hermetinės durys buvo paliktos šiek tiek pravertos – per ploną plyšį, kurio vos užteko žmogui pralįsti (stambesnio kūno sudėjimo žmonėms ten teko nejuokais paplušėti), pūtė stiprus vėjo gūsis, sklindantis iš metro ventiliacijos sistemų, įrengtų netoliese. Panašiai, kaip vasarą, važiuojant autostrada iškišti galvą per langą – įdomus jausmas.

Durys iš vidaus

Durys iš vidaus

Įlipus į vidų prasidėjo fotografavimosi bumas – skirtingomis pozomis, skirtingais kampais. Aš tuo metu galėjau pasidairyti aplinkui, tiesa, ne per toli – visi tunelio praėjimai buvo apsaugoti judesio davikliais.

Tunelis ir ventiliacijos sistema

Tolesnis tunelis ir ventiliacija

Konstrukcijos, skirtos triukšmui slopinti

Konstrukcijos triukšmui slopinti

Išsišakojimas

Išsišakojimas

Grotuoti vartai. Už jų eiti – nevalia

Grotuoti vartai

Pagaliau eilė atsilaisvino. Žmonės pamažu pasitraukė link išėjimo, leisdami mums pasidaryti savo nuotrauką atminčiai.

Nuotrauka atminčiai

Kompanija

Šiuo objektu pasibaigė mūsų kelionė – beliko tik nusigauti iki oro uosto ir ten praleisti dar vieną bemiegę naktį prieš grįžtant į Lietuvą. Tiek šiam kartui!

Socialiniai tinklai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *