Naujas požeminis upelis


Pirmadieniui - nedidelis straipsnis, skirtas labai netikėtam radiniui - puikių gotikinių formų ir architektūros požeminiam upeliui, esančiam labai nebūdingoje vietoje. Taip, čia ne senamiesčio kolektorius ir net ne Vilniaus centras, nors vietomis tunelis savo architektūra jį primena, o visai nauja ir dar niekur neskelbta sistema, kurios nesu matęs niekur - nei pas digerius, nei pas speleologus. Tikriausiai, šios nuotraukos iš čia bus pirmos.

Tunelis - siauras, vietomis - sunkiai praeinamas, su dar niekur nematytos formos pakilimais, kas keliasdešimt metrų. Senovinė atkarpa, įkomponuota į naują drenažo sistemą, driekiasi virš kilometro, dalyje - praeinama pakankamai nesunkiai, dalyje - tik žąsele arba šliaužte. Dėl šios priežasties, pilnas apsauginis kostiumas Л-1 (chimza), čia buvo naudotas ne dėl stiliaus, o iš būtinybės. Fotografuoti viduje sunku, ypač pradėjus lyti, kai dėl miglos viduje vos už kelių metrų nieko nebeįžiūri. Šios nuotraukos darytos gal trijų vizitų metu. Neatmetu, kad ten teks keliauti ir ketvirtą.

Gražiausia požeminio upelio dalis - trys dideli pakilimai, kuriuose žmogus gali pilnai atsistoti ir kuriuose reikia lipti į aukštesnį tunelį, nugara ir rankomis įsirėmus į sienas. Srovė, per lietų pilanti visai nemaža, lipimo procesą dar labiau apsunkina. Tačiau, nepaisant visų sunkumų, lipimas buvo to vertas.

Tunelis

Tunelis

Čia reikia šliaužti

Siauras tunelis

O čia - galima eiti susilenkus

Tunelis

Kolega

Tunelis

Vietomis tenka brautis per medžių šaknis

Šaknys

Kolegė

Kolegė

Kartais - pasitaiko posūkiai

Posūkis

Kartais - seno šliuzo likučiai

Senas šliuzas

Raudona šviesa

Tunelis

Gražiausia upelio dalis - tarpinės patalpos, su pakilimais. Čia galima pilnai atsistoti ir pasigrožėti, greičiausiai, XX a. vidurio architektūra.

Pakilimas

Pakilimas

Tunelis į viršų

Tunelis

Architektūra

Architektūra

Kolegos nuo viršaus

Kolegos

Vienintelis būdas prieš srovę užlipti į viršų - įsirėmus į sienas rankomis ir nugara. Taip reikia įveikti kelių metrų atstumą.

Lipant į viršų

Lipant į viršų

Vaizdas iš apačios

Iš apačios

Lipantis kolega

Kolega

Dar vienas tunelis

Tunelis

Raudona šviesa

Raudona šviesa

Šiam kartui tiek. Laukite tęsinio - jis tikrai bus.

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *