Apleista gamykla netoli Kauno


Trumpam darant pertrauką tarp užsienio kelionių, sugrįžkime prie Lietuvos UE ir apžiūrėkime gamyklą, kurios pavadinimą nusprendžiau išlaikyti paslaptyje - nenoriu, kad po straipsnio ten įsisuktų daugiau neaiškios publikos ir vandalų. Juolabiau, kad ją, įdėjus pastangų, galėtų surasti kiekvienas panorėjęs - užuominų straipsnyje daugiau nei gana.

Gamykla – didžiulė, daugybė koridorių, laboratorijų ir kabinetų. Skirtingai nei daugumoje apleistų gamyklų Lietuvoje, kabinetai čia ne tušti - ofisai, sandėliai ir laboratorijos pilni inventoriaus ir dokumentų. Gamyklos aktų salėje tvarkinga ir švaru - atrodo, kad darbuotojai iš čia pasitraukė vos vakar, palikdami gražiai sustatytas kėdžių eiles ir kino juostoms rodyti skirtą aparatūrą. Viską vainikuoja stalo teniso stalas bei biliardo stalas, rūsyje.

Pradėsime nuo administracinės dalies, sudarytos iš skirtingos būklės ofisų ir kabinetų. Kai kuriuose iš jų - daug baldų, kai kur jų mažiau, kai kur pasitaiko kompiuteriai, monitoriai ar panaši įranga, kai kur - knygos ir projektavimo lentos.

Koridorius

Koridorius

Galima prisėsti

Kėdė

Kai kur - baldų daugiau

Kabinetas

Kai kur - mažiau

Baldai

Kai kur įrengtos sieninės spintos su dokumentais ir knygomis

Spintos

Bylos

Bylos

1998-tų metų planai

Planai

Visur yra į ką pažiūrėti

Kabinetas

Monitoriai, ant žemės

Monitoriai

Sveikutėlė braižymo lenta

Braižymo lenta

Čia - dar niekur nematyta aparatūra

Aparatūra

Kas žinot, kam tai gali būti naudojama?

Įranga

Nesugalvosi, kokią funkciją tai turi atlikti

Įranga

Kolega

Kolega

Daugiau įrangos

Įranga

Kai kur - viskas pradėta ardyti

Įranga

O čia - jau išardyta

Įranga

Išardytos dalys, ant grindų

Įranga

Daugiau dalių

Stalas su įranga

Beveik tuščia laboratorija

Laboratorija

Spausdinimo mašinėlė

Spausdinimo mašinėlė

Monitorius

Monitorius

Dar viena laboratorija, gretima

Laboratorija

Dėžės su įranga, ant grindų

Įranga

Tarp įrangos - visokie buteliukai, mėgintuvėliai...

Mėgintuvėliai

Keramika

Keramika

Į centrifugą panašu

Įranga

Pirmame aukšte - didžiulė apleista valgykla

Valgykla

Mažesnis kambarys su veidrodžiais, greta

Kambarys su veidrodžiais

Virtuvė

Virtuvė

Gal kam gazuoto vandens, prisiminti jaunystę?

Gazuotas vanduo

Вода газированная - su sirupu arba be

Gazuotas vanduo

Čia - aktų (vos neparašiau "atkatų") salė

Salė

Kėdžių eilė

Kėdžių eilė

Kolega prie pakylos trenkia kalbą

Aktų salė

Puikiausiai išsilaikęs kambarys su kino aparatūra, viršuje

Kino aparatūra

Kamabryje - du kino projektoriai

Kino projektoriai

Vienas iš jų

Projektorius

Kino operatoriaus darbo vieta

Operatoriaus vieta

Daugybė monitorių, prie pat projektorinės

Monitoriai

Iš arčiau

Monitoriai

Šalia aktų salės - poilsio kambarys gamyklos darbuotojams, su stalo teniso stalais, raketėmis ir ant grindų visur besimėtančiais teniso kamuoliukais.

Stalo teniso stalas

Stalo tenisas

Piešinys ant sienos

Piešinys

Senovinis telikas

Televizorius

Foje

Foje

Ką dar pastate galima pamatyti? Galima pažaisti biliardą

Biliardo stalas

Galima pasižvalgyti po civilinės saugos kampelį

Civilinė sauga

Kombinezonai, pažymėti civilinės saugos ženklais

Kombinezonai

O galima dar kartą pereiti ir apžiūrėti paliktą aparatūrą

Įranga

Laiptinė pabaigai - sėkmės ir iki kitų kartų!

Laiptinė

Ačiū už dėmesį.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Vilma parašė:

  Sveiki, užuomenų tikrai per daug, mano nuomone, spėju pasekmės jausis neužilgo po sito straipsnio ..

 2. VAldemaras parašė:

  Sveiki,ar galetumet daugiau papasakot man apie sia gamykla el.paste? is anksto aciu

 3. Lukas parašė:

  Laba, gal galėtumėt kažkas koordinates atskleisti? labai norėtumėm apsilankyti su mergina:) nemažai objektų esam aplankę, niekas nenukentėjo.. 🙂 ***************@gmail.com

  1. Tautvydas parašė:

   Sveikas, pamaciau tavo komentara kad esi daug vietu aplankes galetum man pasakyti jas nes man pradejo patikti lankyti apleistas vietas

   1. Mantas parašė:

    Sveiki, gal turėtumėt kažką pasiūlyti iš apleistų vietų Kaune arba aplink Kauną ir gal galėtumėte pasakyti kur surasti tą vietą.

  2. Janina parašė:

   Nesuprantu,kur ziuri valdzia,mano manymu tokiu dalyku is vis neturi būti. Kodel neikuriama seneliu namai,ar darzelis??? Kas toj Susiktoj LIetuvoj vyksta ??? Mes gyventojai taip pat kalti,kad nekeliam i viesuma ,uz tai ,kas buvo sukurta, lengvai ir naikinama.BUTINA PAVIESINTI IR KALTUS NUBAUSTI!!!

   1. Inside_Abandoned parašė:

    Ponia Janina, matomai ne ten papuolėte ir apskritai nesuprantate nei apie ką šis projektas nei kokia valdžios funkcija. Prieš rašydama pirmiausia pasidomėkite. Tokių vietų jokiu būdu viešinti plačiajai visuomenei ar leisti sunaikinti negalima nes tai yra istorija, paveldas mums. Jūs net neturite teisės spręsti šio objekto likimo. Norit "prasmingai" panaudot, pirkite. Tuo tarpu valdžia nesuinteresuota tokių vietų tvarkymu. Griovimas kainuoja milžiniškus pinigus, o perkeisti pastato paskirtį taip pat reikalauja didelių investicijų, tad joks darželis ar senelių namai jų neatpirks. Nemanau, kad ypač darželių poreikis Lietuvoje egzistuoja, nes jų mažėja kaip ir mokyklų.

   2. Donce parašė:

    Bet koki sena objekta reikia restauruoti, BET siu laiku technologijos per puse pinigu leidzia pastatyti nauja objekta, nei sena restauruoti per daug islaidu, jei reikia tvarkyti kai kur sienas iki pamatu... Todel visi objektai tik nuostoliniai, niekas nenori griauti. Skandinavijoj, tokiuose objektuose leidziama gyventi zmonems, kas pirmesnis tas, aisku cia lietuviai nepasidalintu kabinetai ir greiciausia issidauzytu, vietoj to kad isirengtu laikina busta. Kiek ir Europoj jau pradejo leisti panasiai gyventi, pavadindami tuos rajonus "panku rajonu". Zmones nusigriautu, ir jei butu leidziama pakeisti zemes paskirti, tikrai atsirastu zmoniu kurie tik imtusi darbo, bet istiesu tai slepiama, norima parodyti kad Lietuva yra grazi is niekas joje neskursta ir veiklos nemazeja. Aisku viesinimas objektu pakeistu padeti. Vien tik ukininkam atidavus visa sklypa, jiems atsipirktu padaryti dirbama lauka ir rastu pinigu is kur nugriauti. Kai kurie net laukia, kol pakeis paskirti... Janina yra teisi. Kai kurie objektai laukia nusidevejimo laiko, kad uz eura nupirkti, tai ir neviesina tam tikri asmenys. Tik stovi stalciuose dokumentai. Pavyzdys, buvusi tarybine stovyklaviete, kiekvienas namukas buvo parduotas po 10 pinigu, bet personalas lauke ilga laika, kol dokumentaliai nusideves ir paskelbs aukciona. o dabar buvau nuvaziaves, dauguma namukai paaugo, kai kurie apsisildino ir gyvena, o aplink ezera apsvietimas, tiesiog kurortas, tik kad sunkiai randamas paprastiems zmones, nes uzklysti nelabai kas uzklysta, nes tai misko gludumoje, buvusi pionieriu stovyklaviete 🙂

  3. Giedre parašė:

   As su draugu taipogi megstu apsilankyti apleistose vietose, gal galetum ir man koordinates kitu atsiusti arba bent pavadinimus?i elektronini pasta

 4. Saulius parašė:

  Sveiki faktas tas kad jei norit ieskoti apleistu objektu geriausia ieskokit patys nes kiek as esu apejes kiek sio projekto dalyviai apeje tikrai jum koordinaciu neatskleis seskit i masina pasiimkit zemelapi telefona google.lt ir galit atrast tiek vieteliu kad jopapa tik turekit noro o nerasykit gal galit atskleist kooordinate...

 5. Tadas parašė:

  sveiki, pritariu, dėl uzuomenų. Kas nepatingės tas ras, ir greitai bus viskas isvogta turint omeny kad tikrai yra daug naudingu dalykų.

 6. Tomas parašė:

  LeL, su tokiais dydžiai kaip Lietuva, pasakyt, jog objektas randasi prie Kauno, su tiek nuvandalint tinkamos įrangos, nenustebčiau, jei ten jau po kelių mėn. nieko nebeliks, tokiam stovy.

 7. Lukas parašė:

  Kur ce

 8. gediminas parašė:

  galima i el pasta nuorada jai galima sios gamiklos nes su draugu usijamam tokiais dalikais vaikciojamais tirinejimais 🙂

 9. Taip/ne? parašė:

  Spėju, kad čia kažkokia explorinimo banga... Jeigu taip - ištrinkite komentarą.

 10. Antanas parašė:

  Sveiki, dėl visos jūsų veiklos yra kreiptasi į policiją. Po šios gamyklos paviešinimo buvo daugybė bandymų įsilaužti, buvo nešama viskas kad papuola, pagauti du asmenys. Šiuo metu apsauga sustiprinta. Dalis turto suinventorizuota ir priklauso bankui, nėra ten viskas apleista, todėl bandydami įsilaužti turėsite labai rimtų nemalonumų.

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Prieš mus kaltinant įsilaužimu, siūlau susipažinti su projekto taisyklėmis - ten aiškiai parašyta, kad tokios veiklos nepraktikuojame ir netoleruojame. Ir šiaip, šioje situacijoje rekomenduočiau ne ieškoti kaltų, o pasidaryti išvadas.

   1. Milius parašė:

    Koks dar čia projektas? Jeigu ne tavo valda ir ne tavo teritorija tai ir savo sumautų nagų prie jos kišti nereikia nes priešingu atveju kas nors pagaves gali dar ir šikna gerai atspardyt. Čia dabar visokiems pypliams ir šūdarankiams tik paskata suteikiat apsilankyt tokiose vietose ir arba suniokot tai kas like arba išnešt tai ką dar galima panaudot. Veikt neturit ką tai eikit ką nors gero ir tikrai naudingo padaryt arba tikrai naudingą "projektą" sukurkit.

    1. Velnez parašė:

     Jeigu žmogus ten įėjo pro atviras duris - tai ne įsilaužimas. Paskaityti įstatymus ponuj reikėtų.

    2. Arnas parašė:

     Sveiki, norėjau paklausti ar įmanoma gauti bent gatvės pavadinimą į email, esu mėgėjas fotografas ir norėtųsi padaryt nuotraukų, vaizdai stulbinantys, pats lankausi apleistose vietose ir suprantu kaip nesinori skleisti informacijos, tačiau į email atsiųstas gatvės pavadinimas pakankamai padėtų ten apsilankyti, nesu niokotojas, pats nekenčiu kai viskas būna kitų aprašinėta ir sulaužyta, todėl iš manęs to nesulauksit. Ačiū.

     1. Strielcius parašė:

      Parasyk man *********@gmail.com

     2. Eimantas parašė:

      Sveiki, jeigu galite atsiuskite koordinates ir man. *********@gmail.com

     3. Benas parašė:

      Sveikas. Gal galima butu su jumis susisiekti?

     4. Debesuotas parašė:

      Prieš ~pora mėnesių teko matyt tokį kinoprojektorių pardavinėjamą, ar tik nebus iš šios vietos nugvelbtas...

     5. Arnas parašė:

      Sveiki noreciau aplankyti sia bieta tiesiog pasivaikscioti pamatyti kazka neiprasto.busiu dekingas jeigu atsakysite tu nuoroda i ta vieta

    3. Eimantė parašė:

     Sveiki,ar kas nors galėtų pasakyti kur tai yra? Esu fotografė ir noriu įamžinti kuo daugiau pamirštų bei apleistų vietų . 🙂

   2. linas parašė:

    pritariu!!!!!!!!!

  2. Gedas parašė:

   netoli Kauno tai yra Šančiuose?
   Ringuvos g.?

 11. Mantas parašė:

  Reikia kordinaciu

 12. Jonas parašė:

  sutinku su Mantu, jeigu kas nors ras koordinatės tikrai praverstų nes čia jau tų "užuominų* ne per daugiausiai
  Bent 3 aukštai
  Užsidarė ~1988
  Daug monitoriu
  Labarotorijos

  mano vienintelis spėjimas būtų ten ta radijo gamykla bet labai abejoju nes per kelias foto iš už lango matosi medžiai o radijo gamykloje aplink tik cementas

  Jeigu kas ras:
  ***** @gmail

 13. Lejukas parašė:

  Galit kažkas atsiusti i mano el. paštą šios vietos adresą? Aš esu fotografė ir noriu įamžinti šią vietą 🙂

 14. andrius parašė:

  sveiki , noreciau adreso aciuuu

 15. Yra Nera parašė:

  kas norit adreso tai sita vieta jau renovuojama pats norejau vaziuot bet pradejo renovuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *