Šv. Roko ligoninė


Vasaros pabaiga atnešė ne tik karščius, bet ir visą krūvą naujų apleistų vietų. Likimo ironija, bet didžioji jų dalis yra ligoninės, galbūt todėl, kad būtent vasarą, ligonių srautui sumažėjus, valstybinės įstaigos stengiasi apsitvarkyti, prieš prasidedant šaltąjam sezonui. Šiandien parodysiu dar vieną iš jų - visai neseniai apleistą pastatą, šviesų, švarų ir sterilų, nesupurvintą benamių ir kitokių prašalaičių.

Trumpa istorija

Kalbėsime apie buvusią Šv. Roko ligoninę, dar visai neseniai pasitraukusią iš Liepkalnio. Kadaise ši Vilniaus dalis priklausė vienai žymiausių LDK didikų giminei - Tyzenhauzams, kurių vardu 1916 metais pavadintoje gatvėje ši ligoninė dabar ir yra. Ją, kaip ir pačią gatvę, 1881 metais pastatė Tyzenhauzai, nemažai investavę į Liepkalnį ir jo infrastruktūrą, ligoninės pastatuose įkūrę vieną pirmųjų akių ligoninių Vilniuje.

Liepkalnio žemėlapis 1940 - matosi gatvės pavadinimas

Naujininkai

Ligoninė daug metų sėkmingai funkcionavo, Vilniaus universitetinės slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninės vardu. 2013 metais prasidėjo didelė restruktūrizacija - Vilniaus universitetinės slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninė buvo apjungta su Sapiegos ligonine ir pavadinta Šv. Roko (sergančiųjų globėjo) vardu. Ligoniai ir administracija buvo pamažu keliami į naujas patalpas - tarp jų ir į buvusią Antakalnio vaikų polikliniką - vieną žymiausių Antakalnio apleistų vietų, galutinai sutvarkytą vos prieš metus, žiniasklaidai pakėlus didelį skandalą. Remiantis iš raštelių pastato viduje, į naujas patalpas ligoninė persikraustė šių metų gegužės 23 dieną. Nuo to laiko pastatas stovi tuščias.

Ligoninė dabar

Pagrindinė akių ligoninės dalis - gražūs trijų aukštų neorenesanso stiliaus rūmai, nors ir gerai apdūlėję, bet dar nepraradę savo grožio. Puiki vieta daugiabučiui, arba visuomeninės paskirties pastatui - tikiuosi, savininkas sugalvos, kam juos galima panaudoti.

Ligoninės fasadas

Fasadas

Iš kiemo pusės

Iš kiemo pusės

Pasivaikščiojimą ligoninėje pradėsime nuo pirmo aukšto, kvepiančio chloru ir dulkėmis. Pastatas tuščias ir išvalytas - autentikos čia nėra, tačiau ir benamių ar paauglių primėtytų šiukšlių niekur nesimato. Ženkime į pirmo aukšto koridorių - gražiausią viso pastato vietą, ypač besileidžiant saulei.

Pirmo aukšto koridorius

Koridorius

Grindys išklotos gražiomis rombo formos plytelėmis

Plytelės

Visos patalpos - daugiausiai tuščios

Kambarys

Nors kartais galima surasti ir likučių

Likučiai

Prausykla

Prausykla

Kriauklės ir veidrodis

Kriauklės

Raštelis ant kabineto durų

Raštelis

Plakatai, ant sieninės spintos, greta

Plakatai

Prie išėjimo į laiptinę - taksofonas

Taksofonas

Laiptinėje - gražūs mediniai turėklai

Laiptinė

Kiti aukštai - beveik nesiskiria nuo pirmo

Antro aukšto koridorius

Dušų kabinos, koridoriaus pabaigoje

Dušų kabinos

Rentgeno kabinetas

Užrašai

Pagalbine laiptine nusileiskime į rūsį

Pagalbinė laiptinė

Įėjimas į rūsį

Įėjimas į rūsį

Rūsio patalpa su užuolaidomis

Kabinetas

Didelis apvalus kambarys

Apvalus kambarys

Sieninis veidrodis

Veidrodis

Nedidelio archyvo vieta

Archyvas

Šalia pagrindinio ligoninės korpuso - dar vienas nedidelis trijų aukštų pastatukas, neišvaizdus ir nekrentantis į akis. Jo vidus - analogiškas pagrindiniam korpusui.

Įėjimas iš vidaus

Įėjimas iš vidaus

Graži laiptinė, kylanti į viršų

Laiptinė

Laiptinė veda į palėpę

Laiptai į palėpę

Palėpės kambariukas

Langas

Arba taip

Langas

Iš laiptinės galima patekti į tuščias patalpas

Koridorius

Vienas iš tuščių kabinetų

Kabinetas

Išėjimas į balkoną

Išėjimas į balkoną

Palangė

Palangė

Matosi pagrindiniai rūmai

Pagrindiniai rūmai

Rūsys - nedidelis ir nelabai įdomus

Sandėlys

Šiam kartui tiek.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Įdomybė parašė:

  Mane labai domina tai, ar į šitą žavumą lengva įeiti? Taip sudomino visi neįkainojami vaizdai..

 2. ažerty-qwerty parašė:

  neikit ten niekas, kas nemokat normaliai nedaužant, nelaužant ir pan.apsilankyt tokiuose vietose. Kas ten tave žavi? kad dar neprišikta vidury patalpų? ar nuėjęs ten kraną kokį nusilupt nori?

 3. Ash parašė:

  Nelabai suprantu, koks tikslas buvo deti sita reportaza su tikslia vieta? Kad tokie smalsuoliai kaip pirmasis komentatorius bandytu apsilankyti?

  1. LK14 parašė:

   Didelę dalį šio pastato grožio sudaro architektūra, todėl autorius turbūt ir norėjo įdėti nuotrauką iš lauko. O idėjus tokią nuotrauką - ir taip būtų aišku kur ji yra. Tikėkimes, kad vandalistam pirštai nupus dar prieš pasiekiant šį pastatą. 🙂

   1. olia parašė:

    Labai juokinga gerbiamieji kai galvojate, jog visi norintys cia komentaruose papulti i sia vieta eis ja niokoti... savotiskas neisprusimas tarp isprususiu, kurie domisi ir uzsiima ta pacia veikla kaip ir portalo autorius :/

   2. Romas parašė:

    Kas tame idomiame kabinete buvo? Idomu kas ten rusyje vykdavo. Yra teke matyti kaip rukdavo dumai is kaimino kuris buvo iskistas ir rusio patlpu. Siaubas kiek sitas pastatas yra mates mirciu. Kai jame buvo Sv Roko ligonine, tai zmones jame mirdavo vos ne kiekviena diena...Teko pabuvoti jame kol dar ligonine veike. Tikrai labai slogus prisiminimai

   3. Labai gaila parašė:

    Nuostabūs tie žmonės, kurie nors užfiksuoja istorinius pastatus, kuriuos neįvardinti pirkliai pirmiausia apleidžia, paskui už minimalią kainą parduoda, o po to už visų mūsų pinigus atseit renovuoja ir prikelia naujam gyvenimui. kada baigsis vandališkas Vilniaus niokojimas. Sunaikinta Šv. Jokūbo ligoninė - seniauisa ligoninė Lietuvoje, šv. Roko, busi Antroji ligoninė Subačiaus gatvėje. ir ten vaiduoklaiai tikriauisai gyvena? Viena seniausių vaistinių, vadinama Gulbės vardu? Ar ne keista, kad Vilniuje neliko nė vienos vaistinės su senu interjeru. Ką reiškia grobuoniškas tik pelno siekimas. Bent savo gildijos garbę būtų bandę FARMACININKAI išsaugoti. Kieno eilė toliau?

    1. Deivis parašė:

     Kaunas taip pat garsus, originaliais vaistinių interjerais buvo... O "žydų" ligoninė apleista trečią dešimtmetį stovi...

    2. adrenalin parašė:

     buvau sioje vietoje nakti, bet nedrysom ieiti vidu, nes vidui dege sviesa ir pastoviai kazkas cypsejo, tiek pagrindiniam pastate tiek tas salia :O

   4. Karolis parašė:

    Teko užsukti. Dabar jau tokio grožio kaip nuotraukose nebepamatysi. Viskas suniokota, išlaužyta, vien mėtosi šiukšlės, baisūs piešiniai ant sienų, tūrėklai išpjaustyti... Graudu žiūrėt kaip visokie smalsuoliai ateina bjaurot tokių vietų,,,

    1. Kornete parašė:

     Gaila, kad jaunimas tik tai ir sugeba - niokoti, laužyti, gadinti..

    2. Tadas parašė:

     vakar pagaliau prisiruošiau apsilankyti taip išviešinta ir nuniokota vietą... ir galiu pasakyti, jog baigsis by... piešimas ir šiūkšlynimas, nes ant langų ir durų buvo dedamos grotos.

  2. Sil parašė:

   Pastatui jau surastas šeimininkas
   http://www.vilnius.lt/vaktai/Default.aspx?Id=3&am...

  3. cathsd parašė:

   Gal pavadinimas šiek tiek netikslus, jei kalbama apie šitą pastatą. Šv. Roko vardu pavadinta ligoninė Antakalnyje, buvusi vaikų poliklinika, sujungus šitą ir Sapiegų.

  4. Įdomybė parašė:

   Kvaila yra manyti, mielieji, kad tokios stebuklingos vietos (nesvarbu kad Jums jie savartynai) gali būti aplankytos tik vagių be savigarbos ar kitokių blogų ketinimų turinčių būtybių. Paklausiau, kadangi mielai tokias aplankau ir fotografuoju, daug gražių minčių ten gimsta. Bet ne kriaukles išlupinėju. 🙂

  5. Vaginis kamuoliai parašė:

   Pz obagai velnių bl. Ko galvojat, kad nori vogt jūsų sušiktas kriaukles? Pizdulei ne jūsų nosiai čia.

  6. Motoexploreris parašė:

   Įdomiausio kabineto iš rūsio (žinot apie ką kalbu) foto neįkėlėt. Tikriausiai sąmoningai 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *