Elektros įrengimų gamyklos administracinis pastatas


Šiandieną aptarsime dar viena šviežią Urba Exploration vietą, kurioje yra ir kur pasivaikščioti, ir pašlapinti kojas - administracinį pastatą buvusiame industriniame rajone, mažai nuniokotą tiek graffiti, nei orientacinių žaidimų žaidėjų, kartais nepagalvojančių, kad jų kodui šioje vietoje - ne vieta. Nors laiko viduje turėjau nedaug ir daug nuotraukų netikėtai pradingo, nusprendžiau pasidalinti tuo, ką turiu.

Istorijos šį kartą nebus. Ne todėl, kad čia būtų verta ką nors slėpti, bet todėl, kad prasėdėjus pusdienį prie interneto, nieko doro ir rimto apie šį pastatą neradau. Galiu pasakyti tik tiek, kad pastatas yra dalinai naudojamas - dalis pirmo aukšto yra naudojama greta įsikūrusių įmonių, kaip sandėliai bei smulkių įmonių biurai. Vienintelis dalykas akivaizdu - čia buvo įsikūrusi buvusios gamyklos administracija, vėliau - smulkesni ofisai.

Administacinis įsikūręs atokiame Vilniaus industriniame rajone, pačiame Vilniaus pakraštyje. Už jo - ta neparadinė, gėdinga Vilniaus pusė. Visi krūmai čia užversti plastikinėmis mašinų dalimis, polietileniniais maišeliais, stiklo šukėmis. Toks jausmas, kad čia šiukšlės verčiamos ne vienerius metus.

Pastatas iš šalies

Greta einanti šiluminė trasa

Dalyje patalpų - tuščia ir nebaigtas remontas

Per langus matosi Norfos bazė

Kambariukas

Kitoje dalyje - yra pusėtinai išsilaikiusių patalpų

Koridorius

Galima prisėsti

Čia kartais renkasi jaunimas

Štai tokios patalpos

Kai kur - jau pradėta griauti

Prišiukšlinta laiptinė

Kasos langelis

NATO

Čiužiniai

Greta - dar vienas nedidelis kabinetas

Pirmo aukšto koridorius

Persirengimo spintelės

Laiptinė

Gražiai krenta šviesa

Bene įdomiausia objekto vieta - greta administracinio pastato praeinanti šiluminė trasa, po poros kilometrų užpilta vandeniu. Pirmoji dalis šiluminės trąsos – sausa ir sterili, matosi, kad čia darbuotojai kartkartėmis pasivaikšto.

Štai tokia trasa

Arba taip

Šviesa tunelio gale

Vietomis pasitaiko didesni kambariai

Ventilis

Nauja šiluminė trasa

Už poros kilometrų pradeda kilti vandens lygis

Vanduo kyla aukščiau ir aukščiau

Užpilta patalpa po prospektu

Konstrukcijos, vandenyje

Nors vietoje nėra kažko ypatingo, man ji paliko teigiamą įspūdį. Mano įvertinimas - 8 balai, ar buvo verta eiti - spręskit patys.

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *