Savaitės pradžia nuteikia šiek tiek melancholiškai - nors pavasaris jau tvyro ore, gamtos pabudimo dar reikės palaukti. Atsilaisvinus nuo kasdieninių darbų galima ilgiau pasėdėti prie kompiuterio ir užpildyti spragą sename straipsnyje apie Misionierių vienuolyną bei Išganytojo kalno grožybes, aprašant vietą, kurios tada nepavyko paimti - Misionierių bažnyčią su jos grakščiais bokštais, į kuriuos leisdamas laiką Barbakane dažnai pasidairydavau ir pasvarstydavau, kad gal ir neblogi iš ten turėtų atsiverti vaizdai.
Bažnyčios bokštai, paaukštinti 1750-1754-tais metais, pasirodė grakštūs tik iš išorės - seniai netvarkytos vidaus konstrukcijos leidžia nerizikuojant sulaipioti tik į vieną iš jų, kuriame buvo laikrodis (anot šaltinių, viename bokšte būta varpo, kitame - laikrodžio). Bet net sulaipiojus pasigrožėti panorama nepavyks - viename bokšte fotoaparatui trukdys medinės žaliuzės, kitame - kaltos metalinės tvorelės, uždengiančios visą vaizdą, kurias būtų galima apeiti nebent pilnai išlindus į lauką, ko labai nesinori daryti, nes viskas čia laikosi tiesiog ant švento žodžio. Bet kokiu atveju, turiu pora kadrų, kuriuos dedu sau į portfolio.
Į savo portfolio galima prisidėti ir pačią bažnyčią, kurioje užstrigo renovacijos darbai - tą galima spręsti iš šen bei ten numestų įrankių bei centre sukrautų statybinių medžiagų. Nors bažnyčia ir nebuvo gausiai inkrustuota (pagal misionierių neturtingumo ir paprastumo tradicijas), bet į ką pažiūrėti čia yra - 7 altoriai bei trys puošnios memorialinės lentos - Mykolo ir Kotrynos Jelenskių bei mirusiam Naugarduko kaštelionui Rapolui Jelenskiui.
Dabar bažnyčia atrodo taip
Pagrindinis altorius
Kitoje pusėje - vargonų balkonas
Jis laikosi ant tokių masyvių kolonų
Į jį vėliau bus galima užsilipti
Įdomiausia dalis - ta, kur jau atidengtos freskos
Vienas iš 7 altorių
Dar vienas, prie pagrindinio
Pagrindinis iš arčiau
Bažnyčioje galima grožėtis nuostabiais skliautais
Kolonos
O čia - vargonai, užlipus į balkoną
Patys jie truputį paardyti
Bažnyčia iš viršaus
Iš balkono nesunku išlipti į kairįjį bokštą, kurio viršūnėje - šis mechanizmas
Dėl pliuso galima padaryti pora kadrų
Arba taip
Senamiestis
Antras bokštas, su varpais, atrodo taip
Kadangi aukščiau veda nepatikimos kopėčios, nusprendėme nelipti
Prieš pasišalinant dar galima apžiūrėti palėpę
Abiejose jos pusėse - langai
Vaizdas į vienuolyno pusę ir Užupį
Vizitiečių vienuolynas
Ačiū už dėmesį.
Papildyta 2019.05.30 - kelios naktinės nuotraukos.
Legaliai patekote?
kaip isvenget IR kameru?
O kam pabrėžt "IR", jeigu diena?
Kai jus lipote vidun, ar jus reagavote i kameras?
Ir ar jus su jom kazka daret?
Kameros buvo neveikiancios prie metus( tiksliau tiesiog stovejo) mes ejom tiesiai per kameras ir nks nei atvaziavo nei kazkas buvo. Veliau kai pradejo darbus baznycios tada sudejo normalias kameras. Yra pora aklu zonu bet teks issitept 🙂