Lvovą pasiekėme paskutinėmis 2018-tų žiemos kelionės dienomis, pavargę nuo Ukrainos kelių, šalimo bei pastoviai šlapių kojų. Per savaitę suspėjome pervažiuoti visą Baltarusiją, pakeliui užsukant į labai gerai išsilaikiusią branduolinių galvučių saugyklą, aplankėme Kijevą, Dnipro, pusdienį tempėme užsnigtais laukais pripučiamą valtį iki karjerinių ekskavatorių. Po to dar pora dienų prabuvome Odesoje, kurioje susitikome su vietiniais draugais, su kuriais dar kartą pasivaikščiojome po Odesos katakombas bei pusę nakties per purvynus šturmavome vieną spec. objektą, kurio taip ir nepavyko paimti. Po to dar reikėjo įveikti keliolikos valandų distanciją nuo Odesos iki Lvovo, pakeliui užsukant į šachtą, prie kurios dar keitėme pramuštą padangą. Žodžiu, pasiekus Lvovą nebuvo noro daryti kažko ekstremalaus.
Apleista Lvovo bažnyčia
Taigi, ką aplankėme Lvove? Pirmiausiai - Lvovo centrą, kurį aplankyti visiems labai rekomenduoju - nuostabi baroko architektūra, labiau būdinga vakarų, nei rytų Europai. Čia atvažiuojant nuo Lenkijos sienos net nereikės vargti dėl Ukrainos kelių - nuo Lenkijos sienos iki Lvovo jie sutvarkyti. Pabandėme paimti Lvovo tankų remonto gamyklą, bet, nelaiku apvaikštą daręs sargas su šunimi privertė pasišalinti nepadarius nuotraukų. O dar aplankėme vieną žymiausių Lvovo apleistų vietų - apleistą bažnyčią, kurią sovietmečiu naudojo kaip gamyklos koncertų salę. Prie jos prisišliejusiame vienuolyne, paverstame administracija, taip pat buvo nemažai įdomių patalpų, bet ten bevaikščiodami per daug įsijautėme į procesą - keli neatsargūs pašvietimas į langą ir buvome išvesti ginkluotos apsaugos.
Bažnyčios pagrindinė salė atrodo taip
Su kolega
Gražiai sustatytos kėdžių eilės
Altoriaus vietoje - pakyla
Tarasas Ševčenka - vienas žymiausių Ukrainos rašytojų
Išardytas fortepijonas, ant pakylos
Gamykla bažnyčią naudojo kaip koncertų salę
Iš ten čia liko rūbai bei kiti artefaktai
Skulptūros
Šoninė nava
Paskutinis žvilgsnis į bažnyčią
Išėjimas
Prie bažnyčios prisišliejęs vienuolynas buvo naudojamas kaip administracija
Čia liko didelė biblioteka
Dar viena
Stendas
Tvarkingai sustatytos knygų eilės
Vienoje iš celių radome gamyklos produkcijos aprašą
Šablonai numerių spausdinimui
Slėptuvė
Sekanti vieta buvo pusėtinai išsilaikiusi slėptuvė - lyg ir nieko ypatingo, bet pas mūsų dabar tokių nebepamatysi. Įdomiausia slėptuvės dalis - plakatai, kuriais dosniai apklijuotos visos sienos, nemaža dalis kurių - ukrainiečių kalba.
Pradėsime nuo slėptuvės aprašo
Ant sienų - plakatai
Arba tokie
Žodžiu, panašu į mokomąją slėptuvę
Karo tematika
Bendrai, slėptuvė - tokia truputį paardyta
Vietomis dokumentų jau nebėra
Šis manekenas turi vardą (dabar tik neprisimenu)
Kas dar yra? Yra dyzelinis generatorius
Yra ventiliacinė
Geltona spalva - nieko per daug ypatingo
Yra nemažas CG sandėlys
Anot gūglo - elektroninės testavimo sistemos Электроника ЭТЭ-3
Požeminis upelis Poltva
Pabaigai turime didžiausią požeminę Lvovo upę, Poltvą, kurią aplankėme prieš paliekant Lvovą. Ši upė tokio dydžio ir formato, kad po ją vietiniai digeriai plaukioja su valtimis. Tik tiek kad ji labai nehigieniška - nors kanalizacijos į ją leisti negalima, gyventojai tą dažnai ignoruoja, dėl ko vanduo Poltvoje yra labai nekoks.
Upelis atrodo taip
Tada čia tik šiek tiek pasivaikščiojome, bet, čia dar būtinai reikės sugrįžti
Užbaigiant kelionę: per savaitę nuvažiavome 4 tūkst. kilometrų per tris šalis, kirtome keturias sienas, sėkmingai aplankėme 12 vietų, nepavyko - 2, vieną vietą teko praleisti dėl laiko trūkumo. Iš nuostolių - pramušta galinė padanga, eilinį kartą sulaužyta automobilio variklio apsauga, pabraižytas automobilio dugnas ir suplėšytos mylimiausios diginės kelnės.
Bet buvo verta! Saunuoliai! 😉