Stogai ir industrija Milane


Artėjant savaitgaliui, jau Italijos kelionės viduryje, užsukome apsižvalgyti į Milaną. Tada jau buvome apsukę didelę ratą Italijos centrinėje dalyje, aplankę nuostabaus grožio apleistus rūmus, psichiatrijos ligoninę bei dar keletą labai gerų vietų. Ir ši kelionės dalis, iš kurios iš pradžių nieko ypatingo nesitikėjau, pasirodė visai įdomi. Per ją susitikome su Milano draugais, palaipiojome stogais ir aplankėme keletą įdomių industrinių Milano objektų.

Milanas - didelis ir modernus miestas, su stipriai išplėtota infrastruktūra. Dėl to čia yra ir kur užsilipti, ir kur nusileisti žemyn - tinkamai pasiruošus, vien jame viename būtų galima praleisti visas dvi kelionės savaites. Objektų čia yra daug ir įvairių - kelios linijos metro, daugybė apleistos industrijos, stogų, yra platus požeminių komunikacijų tinklas bei ne vienas senovinis kolektorius, po miesto centru. Tiesa, visai kelionei pasiruošti turint nepilną savaitę, Milano objektams laiko nebeliko visai, dėl to, Milaną mums pavyko tik paviršutiniškai užgriebti.

Galiausiai, Milane praleidome vos pusantros dienos, atvykus penktadienio vakare bei išvykus kitą dieną, apie pietus. Per tą laiką spėjome susitikti su vietiniais draugais, su kuriais, po ramaus pasėdėjimo kavinėje su alumi, užlipome ant 22 aukštų dangoražio, Milano centro ribose. Iš čia kur bepažiūrėsi - puikūs vaizdai, visas Milano centras matosi kaip ant delno. Gera vieta ramiai pasibūti su draugais, pasigrožėti naktiniu miestu bei paragauti Žalių devynerių.

Štai toks tas Milano centras

Matosi Duomo katedra - kone žinomiausia Milano turistinė vieta

Toks šviesus miesto centras

Kolega

Visa mūsų kompanija

Gera vieta pasibūti

Po poros valandų pasibuvimo ir nakvynės apleistame garaže, patraukėme apžiūrėti Milano pakraštyje esančių nebenaudojamų kintamos talpos cisternų. Ar kada nors teko matyti cisternas, pagal poreikį išsiskleidžiančias arba susitraukiančias, kaip teleskopinė lazda, priklausomai nuo norimos talpos? Man neteko.

Taip jos atrodo iš šono

Galima užlipti ant saugyklos viršaus

Gabaritai - didžiuliai, vos matomas taškiukas nuotraukos viduryje - žmogaus figūra

Palipus konstrukcijomis aukščiau

Konstrukcijų viršuje

Tokie vaizdai

O čia - viena didžiausių Milano apylinkių gamyklų - du kaminai, keli didžiuliai cechai, pagal dydį - keturios mūsų Kuro aparatūros. Niekada nebuvau mėgėjas tuščių apleistų erdvių, tačiau, vieta atmosferinga, patekimas - nesunkus, kas gali būti geriau ramiam pasivaikščiojimui?

Gamykla

Arba taip, iš viršaus

Stogas

Tokios stogo konstrukcijos

Galima nusileisti žemyn

Kur pažiūrėsi - visur daugybė cechų

Cechai tarpusavyje sujungti tokiais koridoriais

Arba taip

Atrodo visa tai labai atmosferingai

Cechų viduje - karaliauja gamta

Vietomis norint praeiti reikia brautis per krūmus

Visa kita - tuščia

Kažkokie įrengimų likučiai

Praėjimas

Yra spintų su dokumentais

Spintelė

Didžiulis kaminas iš vidaus

Po tokią teritoriją bastytis - vienas malonumas

Taip, tuščia, bet atmosferinga kaip niekada

Visur - gamta

Štai tokie nedideli Milano įspūdžiai

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *