Apleista dekoratyvine pilaitė


Šiandien pasidalinsiu vieta, kurią Facebook lankytojai jau žino - apleista pilaite Milano apylinkėse. Ją aplankėme Italijos kelionės pabaigoje, besislėpdami nuo lietaus, pilančio kaip iš kibiro. Pilaitė pasirodė visai įdomi - viduramžiškos dekoracijos pirmame aukšte, neorenesanso architektūra. Gaila, kad pilantis kaip iš kibiro lietus sutrukdė ją normaliai apžiūrėti.

Iš pirmo žvilgsnio akivaizdu: pilaitė - dekoratyvinės paskirties. Taip matosi iš plytų, detalių viduje, įskaitant sraigtinių laiptų struktūrą. Jos pirmas aukštas buvo pilnas viduramžius imituojančių piešinių, tačiau, statyta čia viskas XX a. pradžioje, senos pilies vietoje. Pilį vainikuoja du bokštai, iškilę virš teritorijos. nuo kurių visa pilaitė - kaip ant delno. Iš čia puikiai matosi raudoni čerpiniai pilaitės stogai, bei žaliuojančios pilaitės apylinkės.

Bendrai, visa pilaitė buvo tiesiog paskendusi žalumoje. Paskendusi tiek, kad per išsikerojusius krūmus ir medžius ją buvo sunku iš toli įžiūrėti. Metų metus neprižiūrimas kiemas buvo išvešėjęs tiek, kad per jį vaikštant jautiesi kaip džiunglėse ir pagalvoji apie mačetę. Žodžiu, tikriausias urban decay, kur gamta pamažu atsiima iš žmogaus tai, ką jis iš jos buvo kažkada atėmęs.

Štai taip ji atrodo iš šalies

O čia - iš kiemo pusės

Dekoratyvinis šulinys

Išpuoštos arkos prie įėjimo iš kiemo

Piešiniai - XXa. pradžios

Viduramžių motyvai

Arba taip

Gražiausios patalpos - pirmame aukšte: senovę imituojantys židiniai, kesonais puoštos lubos. Iš medžiagų matosi, kad viskas čia padaryta XX a. pradžioje - kiek teko skaityti internete, senesnės pilies vietoje.

Štai tokios patalpos

Židinys

Gretima patalpa

Kesonai

Štai tokios arkos

Pora smulkesnių patalpų

Šiek tiek primena vienuolyno celę

Sraigtiniais laiptais galima užlipti aukštyn, į du virš pilies aukštai iškylančius bokštus. Nuo jų kaip ant delno matosi visa pilis, jos raudonų čerpių stogas bei apylinkės.

Laiptai aukštyn

Jų viršuje

Jau matosi pilies bokštas

Štai čia - pilis nuo didžiojo bokšto

Apaugęs medžiais pilies kiemas

Didysis bokštas nuo bokšto kitoje pusėje

Raudonos plytos

Arka

Tiek iš šios pilies. Ačiū už dėmesį!

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *