Belgija, apleista neogotikinė bažnyčia


Šį gražų sekmadienį apsitvarkius su darbais toliau tęskime susipažinimą su vakarų Europos UE. Šią vietą specialiai dedikuoju mėgėjams perdėtai skūstis, kad pas mus viskas blogai, "valdžia nesirūpina kultūriniu paveldu". Šios bažnyčios istorija mums bus iki banalumo pažįstama ir artima - tas pats valdžios neveiksnumas bei pinigų stygius.

Neogotikinė bažnyčia, kaip didelio vienuolyno dalis buvo pastatyta daugiau nei prieš šimtmetį iš skirtingų spalvų smiltainio. Nuo 1927-tųjų čia turėjo būti įkurta religinės filosofijos mokykla, tačiau, čia galiausiai tiesiog apsigyveno vienuoliai. 2000-tųjų pradžioje vienuoliams pasitraukus čia buvo bandoma įkurti viešbutį, po to senelių prieglaudą, tačiau, visų idėjų buvo atsisakyta dėl didelių bažnyčios restauravimo kaštų. Galiausiai, senelių prieglaudai greta buvo pastatyti nauji namai, o bažnyčia ir vienuolynas buvo palikti likimo valiai.

Nors vienuolyne nieko įdomaus nėra, bažnyčia pribloškia aukštais skliautais bei savo išsilaikymu. Nepaisant to kad vieta labai lengvai prieinama, čia niekas neišdaužyta ir neištepliota. Nors į bažnyčios bokštą jau nebeįlipsi, vis dar prieinamas bažnyčios balkonas. Jame - išėjimas į palėpę bei vandalų nepaliesti vargonai.

Bažnyčia iš vienuolyno atrodo taip

Gražios neogotikinės formos

Viduje - nuostabūs skliautai

Kolonos

Papuošimai

Bažnyčios šonuose - tokios nišos

Iš kitos pusės

Užrašai

O čia - pagrindinis altorius

Iš arčiau

Dekoracijos

Kitoje pusėje - vargonų balkonas

Kolega jį fotkina nuo altoriaus pakylos

Į jį užlipus bažnyčia atsiveria visame gražume

Nuostabūs mediniai vargonai

Iš arčiau

Vitražai už nugaros, pabaigai

Ačiū už dėmesį!

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *