Magistralinis vandens tunelis


Tarp Kijevo požemių yra ne tik kolektoriai ir metro, bet ir daugybė po miestą išsiraizgiusių inžinerinių trasų. Tarp jų - vamzdžiai, kuriais į namus paduodama šiluma, kabelių kolektoriai bei tuneliai gyventojų aprūpinimui vandeniu. Šįkart, antros kelionės į Kijevą metu, aplankėme vieną iš tokių objektų - magistralinį vandens tunelį, esantį pačiame Kijevo centre - netoli nuo Dnepro ir metro stotelės. jame praleidome keletą valandų, tačiau, nesugebėjome jo pereiti.

Kadangi šis tunelis - strateginės reikšmės, jis iškastas giliau už kitas komunikacijas - virš šimto metrų gylyje. Dėl to, juo vaikštant, iš viršaus girdisi metro traukinių bildesys - neišpasakytas ir keistas jausmas, prie kurio sunku įprasti. Bendrai, tokių magistralinių tunelių paskirtis - aprūpinti geriamu vandeniu Kijevo rajonus. Dažname rajone gyvena 400-500 tūkst. žmonių - beveik tiek pat, kiek visame Vilniuje, jei jau lyginame dydžius.

Šis tunelis - ilgas ir aukštas, nors ir neprilygstantis metro, bet buvo statytas tuo pačiu uždaru principu. Bevaikštant juo matosi tunelio kaita - nuo gražiai sutvarkyto ir renovuoto, kelionės pradžioje, iki vietomis iki kelių užpilto vandeniu, einant į pabaigą. Pirmoji tunelio atkarpa - pilnai sutvarkyta, su tunelio šonuose įrengtais stovais laidams bei metalinėmis plokštėmis, iškeltomis virš žemės. Dėl jų, nepaisant į tunelį prasisunkusio vandens, galima vaikščioti, nebijant sušlapti kojų.

Pirmoji tunelio atkarpa

Tunelio šonuose - aliumininės lentynos laidams

Apvalus tunelis veda link patalpos - tarpinio mazgo

Šiom sklendėm galima užsukti vandenį visam gyvenamajam rajonui

O šiaip - viskas atrodo taip

Variklis, tarpinėje patalpoje - veikiantis (išbandyta)

Viena iš atšakų - akligatvis

Kitoje - daug įdomiau. Čia vietos daugiau - yra vos vienas, nors ir storesnis, vamzdis, pastatytas ant betoninio pamato. Greta vamzdžio - nutiesti bėgiai, kuriais važinėjo vagonetės bei vaikščiojo darbininkai.

Pamatas vamzdžiui

Suradome vagonetę

Pasivažinėjimo akimirka

Pirmasis šulinys ir išlipimas į paviršių

Dalis tunelio - sausa ir apšviesta mirgančiomis lempomis

Dalis - apšviesta, nors ir užpilta vandeniu

Vietomis tunelis iš vidaus padengtas metalu

Per čia į tunelį sunkėsi vanduo

Retkarčiais galima surasti vieną kitą užstrigusią vagonetę

Dar viena

Čia galima trumpam prisėsti ir pailsėti

Artėjame prie antrojo šulinio - mūsų kelionės pabaigos

Tunelio pabaigoje - dar daugiau vagonečių

Va taip

Tunelis, kuriuo ėjome

Toliau vedantis tunelis, kuriuo galima išeiti iki metro sustojimo

Bet mes to nedarėme - vaikščiojimas iki kelių vandenyje užtruko per daug laiko ir atėmė per daug jėgų. Beliko tik traukti atgalios, laikas nuo laiko stabtelint nuotraukai padaryti.

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Cameron parašė:

    Gaila, kad nebuvo nueita iki tunelio galo, kur jungiasi su metro. Manau derėtų pabaigti tokias keliones dar esant Kijeve, nes negi norėsis grįžti vien tam, kad išbandyti tą praėjimą. Spėju - ne. Tad ir liks nepaexplorinta, kai būtų užtekę kažkiek daugiau laiko.

    1. Pamiršta.lt parašė:

      Pagrindinė priežastis, kodėl grįžinėjome - eidami pirmyn nedarėme nuotraukų. Geriau jau grįžti atgal ir nenueiti iki metro sustojimo, nei nueiti iki jo ir neturėti nei vienos nuotraukos parodymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.