Magistralinis vandens tunelis


Tarp Kijevo požemių yra ne tik kolektoriai ir metro, bet ir daugybė po miestą išsiraizgiusių inžinerinių trasų. Tarp jų - vamzdžiai, kuriais į namus paduodama šiluma, kabelių kolektoriai bei tuneliai gyventojų aprūpinimui vandeniu. Šįkart, antros kelionės į Kijevą metu, aplankėme vieną iš tokių objektų - magistralinį vandens tunelį, esantį pačiame Kijevo centre - netoli nuo Dnepro ir metro stotelės. jame praleidome keletą valandų, tačiau, nesugebėjome jo pereiti.

Kadangi šis tunelis - strateginės reikšmės, jis iškastas giliau už kitas komunikacijas - virš šimto metrų gylyje. Dėl to, juo vaikštant, iš viršaus girdisi metro traukinių bildesys - neišpasakytas ir keistas jausmas, prie kurio sunku įprasti. Bendrai, tokių magistralinių tunelių paskirtis - aprūpinti geriamu vandeniu Kijevo rajonus. Dažname rajone gyvena 400-500 tūkst. žmonių - beveik tiek pat, kiek visame Vilniuje, jei jau lyginame dydžius.

Šis tunelis - ilgas ir aukštas, nors ir neprilygstantis metro, bet buvo statytas tuo pačiu uždaru principu. Bevaikštant juo matosi tunelio kaita - nuo gražiai sutvarkyto ir renovuoto, kelionės pradžioje, iki vietomis iki kelių užpilto vandeniu, einant į pabaigą. Pirmoji tunelio atkarpa - pilnai sutvarkyta, su tunelio šonuose įrengtais stovais laidams bei metalinėmis plokštėmis, iškeltomis virš žemės. Dėl jų, nepaisant į tunelį prasisunkusio vandens, galima vaikščioti, nebijant sušlapti kojų.

Pirmoji tunelio atkarpa

Tunelio šonuose - aliumininės lentynos laidams

Apvalus tunelis veda link patalpos - tarpinio mazgo

Šiom sklendėm galima užsukti vandenį visam gyvenamajam rajonui

O šiaip - viskas atrodo taip

Variklis, tarpinėje patalpoje - veikiantis (išbandyta)

Viena iš atšakų - akligatvis

Kitoje - daug įdomiau. Čia vietos daugiau - yra vos vienas, nors ir storesnis, vamzdis, pastatytas ant betoninio pamato. Greta vamzdžio - nutiesti bėgiai, kuriais važinėjo vagonetės bei vaikščiojo darbininkai.

Pamatas vamzdžiui

Suradome vagonetę

Pasivažinėjimo akimirka

Pirmasis šulinys ir išlipimas į paviršių

Dalis tunelio - sausa ir apšviesta mirgančiomis lempomis

Dalis - apšviesta, nors ir užpilta vandeniu

Vietomis tunelis iš vidaus padengtas metalu

Per čia į tunelį sunkėsi vanduo

Retkarčiais galima surasti vieną kitą užstrigusią vagonetę

Dar viena

Čia galima trumpam prisėsti ir pailsėti

Artėjame prie antrojo šulinio - mūsų kelionės pabaigos

Tunelio pabaigoje - dar daugiau vagonečių

Va taip

Tunelis, kuriuo ėjome

Toliau vedantis tunelis, kuriuo galima išeiti iki metro sustojimo

Bet mes to nedarėme - vaikščiojimas iki kelių vandenyje užtruko per daug laiko ir atėmė per daug jėgų. Beliko tik traukti atgalios, laikas nuo laiko stabtelint nuotraukai padaryti.

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Cameron parašė:

    Gaila, kad nebuvo nueita iki tunelio galo, kur jungiasi su metro. Manau derėtų pabaigti tokias keliones dar esant Kijeve, nes negi norėsis grįžti vien tam, kad išbandyti tą praėjimą. Spėju - ne. Tad ir liks nepaexplorinta, kai būtų užtekę kažkiek daugiau laiko.

    1. Pamiršta.lt parašė:

      Pagrindinė priežastis, kodėl grįžinėjome - eidami pirmyn nedarėme nuotraukų. Geriau jau grįžti atgal ir nenueiti iki metro sustojimo, nei nueiti iki jo ir neturėti nei vienos nuotraukos parodymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *