Apleista Kemeri gydykla


Per paskutinę Latvijos kelionę trumpam užsukome į dar vieną apleistą sanatoriją prie Kemeri, netoli nuo Rygos, kuri, nors savo išsilaikymu ir nėra išskirtinė, paliko neblogą įspūdį, savo neoklasicistine architektūra primindama neseniai lankytas Bulgarijos pirtis - kolonos su piliastrais, arkos, įdomios dekoracijos ir lipdiniai.

Beje, Kemeri apylinkės turtingos sanatorijomis ne be priežasties. Daug sieros turintis vanduo skirtingų ligų gydymui čia buvo naudojamas nuo seno. Jau XIX a. pradžioje miestelyje gydėsi nemažai ligonių, o 1838 metais, miestą aplankius Rygos generalgubernatoriui Carl Magnus von der Pahlen, kurortas buvo įsteigtas oficialiai. Gubernatoriaus spaudžiama carinė vyriausybė išskyrė daug lėšų kurorto įrengimui, kurios buvo panaudotos ne tik naujų pastatų statybai, bet ir nutiesti atskirai geležinkelio linijai Kemeri - Maskva. 1924-tais metais kurortas buvo išplėstas dar kartą - senos gydyklos vietoje išdygo nauji pastatai, buvo sutvarkytas ir išplėstas gydyklas supantis parkas, sujungiant vietinį vonių kompleksą su purvo gydykla įsteigtas naujas, modernus gydymo purvu kompleksas, kuriame gydė kvėpavimo, nervų sistemos ir ginekologines ligas.

Gydyklos kompleksas - senos atvirutės

Dabar šis purvo gydyklos kompleksas - apleistas. Dėl nuolatinio perstatymo, skirtingose patalpose dominuoja skirtingas vizualinis stilius ir architektūra, kurios autentiškumą ir natūralų grožį, kaip jau įprasta, sovietmečiu smarkiai palietė negrabi darbininkų ranka. Pradėsime nuo patalpų prie įėjimo, kvepiančių modernu, su dekoracijomis lubose. Čia buvo įrengtos dušo kabinos, administraciniai, gydytojų kabinetai ir kitos patalpos iš sovietmečiu pristatytos gydyklos dalies.

Modernios patalpos

Patalpos

Sovietinis koridorius - nieko įdomaus

Koridorius

Vietomis - nekasdieniški graffiti

Graffiti

Neoklasicistinis foje

Foje

Čia - salė su kolonomis - galima pasigrožėti architektūra

Salė su kolonomis

Išverstos medinės durys foje

Išverstos durys

Nuostabūs laiptai, nepaliesti vandalų

Laiptai

Iš šono

Laiptai

Koridorius, antrame aukšte

Koridorius

Dalis patalpų - sugriautos

Sugriauta dalis

Vonios

Vonios

Iš arčiau

Vonios

O čia - dušinės

Dušinės

Sudegusi dalis

Sudegusi patalpa

Dalyje - dar yra šiek tiek įrangos

Įranga

Arba taip

Baldai

Tačiau, gražiausia sanatorijos dalis - įdomiai inkrustuota sauna ir baseinas - aliuzija į neseniai lankytas nuostabaus grožio Bulgarijos pirtis.

Baseinas

Baseinas

Į kitą pusę

Baseinas

Dar vienas baseinas - apvalus

Baseinas

Viršuje - gražus, nors ir įgriuvęs, stogas

Įgriuvęs stogas

Stogas ir baseinas

Baseinas

Turėklas

Turėklas

Čia - saunos, su įdomios kompozicijos suoliukais

Saunos

Suoliukas

Suoliukas

Užrašai

Tu nemirsi

Dar viena vonia

Vonia

Paliekant gydyklą

Išėjimas

Kadangi jau prakalbome apie gydyklas, nedaug kas žino, kad nuo čia mažiau nei kilometro atstumu, yra ir dar viena vieta - apleista ir labai atmosferinga - buvusi sanatorija "Latvija", visus Latvijos fotografus traukianti savo post-apokaliptine aplinka. Čia atvažiavus būtina užsilipti ant stogo - tik taip gelžbetonio griaučiai, įsiterpę tarp medžių, atsiskleidžia fotogeniškai ir gražiai.

Sanatorija nuo stogo

Sanatorija

Kolega

Kolega

Griaučiai iš apačios

Griaučiai

Šiam kartui tiek, daugiau kelionių iš Latvijos - netrukus.

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *