Liuteronų bažnyčios Daugpilio apylinkėse


Šiandien apžiūrėkime keletą apleistų bažnyčių Daugpilio rajone, kurias esu aplankęs savo vizitų į Latviją metu. Sutapimas ar ne, bet didžioji jų dalis priklauso būtent liuteronams, atsikrausčiusiems į Daugpilį beveik iš karto po Reformacijos.

Atsikraustę liuteronai kūrė ir stiprino savo bendruomenes ir statė iš pradžių medinius, vėliau - akmeninius maldos namus, ypač suklestėjusius po to, kai naują Daugpilio (tada dar vadinto Dinaburgu) tvirtovę atvyko apžiūrėti tuometinis Rusijos caras Nikalojus I. Imperatoriui atsižvelgus į gyventojų prašymus, Daugpilyje buvo įkurta evangelikų - liuteronų draugija, tvirtovėje - išskirtos patalpos jų maldos namams. Vėliau juos pakeitė iškili mūrinė bažnyčia, dabar laikoma vienu labiausiai žinomų turistinių Daugpilio simbolių.

Šio straipsnio bažnyčios - statytos to klestėjimo metu. Turėdamos lėšų, bendruomenės ne tik jas tvarkydavo, bet ir dastatinėdavo - taip 1863 m. vietinis turtuolis A. Etingenas Egipto liuteronų bendruomenės bažnyčiai pristatė naują bokštą. Vėliau jos smarkiai nukentėjo per pasaulinius karus ir dabar jau daug metų stovi apleistos.

Apleista bažnyčia Birkineli

Viduje

Virš įėjimo - medinis balkonas

Viduje - palikti kryžiai

Iš arčiau

Laiptais galima užlipti į balkoną, nors jame ir nėra labai saugu

Į viršų

Išėjimo durys

Egipto liuteronų bažnyčia - vos kirtus Latvijos sieną

Prie jos - senų kapinaičių kryžiai

Arba taip

Įsprausta tarp medžių

Viduje - viskas išgriuvę

Senas mūras

Toliau yra dar viena apleista cerkvė, prie miestelio Suntaži

Labai graži neogotikinė forma

Iš šono

Įėjimas

Sugriuvusios lubos

Kupolas, pabaigai

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. THM parašė:

    labai noreciau cia apsilankyti!!!! Gal yra kas buves?

  2. Arvydas parašė:

    Esu buves, teko pravaziuojant uzsukti, pastatas labai prastos buklės, būkite atsargūs , lubos papūtus vėjui juda, vieta nėra įspūdinga 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *