Gyvenamasis kompleksas "Dangaus miestas"


Betesiant savo roofingo karjerą, apsilankiau nebaigtame statyti pastatų komplekse Justiniškių pakraštyje - keli gyvenamieji namai ir devynių aukštų ofisinis namas, prie gatvės. Iš vienos pusės - nieko naujo nepamačiau, iš kitos - savo akimis apžiūrėjau didelį ir ambicingą projektą "Dangaus miestas". Taip, jokio įspūdingo vaizdo čia nėra, tačiau, nusprendžiau, kad vieta nusipelno atskiro straipsnio. Galų gale, tai viena iš tų vietų, kurios jau gerą dešimtmetį bado vilniečiams akis, kaip Nacionalinio stadiono griaučiai prie Akropolio.

Jau nebeveikiančiame "Dangaus miesto" puslapyje, perskaičiau ambicingus projekto planus. Anot jų, statomas gyvenamųjų namų kompleksas pasižymės savo neįprasta, modernia ir kartu šilta išvaizda, gyvenimo jame patogumu ir sukurtu jį supančios gamtos jaukumu. Tai bus tarytum „Dangaus miestas“ ar uostas, iš kurio gyventojai rytais išskrieja erdvėlaiviais, o dienos pabaigoje grįžta atgal į namus. Komplekso 1-ojo aukšto gyventojams bus priskiriamos atitvertos nedidelės žaliosios terasos, su vejomis ir dekoratyviniais medžiais, kuriuose bus galima basomis kojomis pavaikščioti žole, išgerti puodelį kavos. Vidiniame komplekso kieme bus savotiški „japoniški sodai“ – įveisti žolynai, pasodinti medžiai, kad ši vieta būtų savotišku apželdinimo bei aplinkos tvarkymo pavyzdžiu ir taptų rajono „rojaus kampeliu“.

Tačiau, kartais planai tebelieka planais - 2010-tais, praėjus vos porai metų nuo statybų pradžios, projektą plėtojusiai įmonei „Sostinės būstai“ buvo iškeltos net dvi bankroto bylos: vieną iškėlė statybas iš dalies finansavęs Medicinos bankas, kitą – buhalterijos paslaugas teikusi bendrovė „Naleta“. Nesibaigiantys teisminiai nagrinėjimai tęsėsi du metus, iki pat 2012 metų pavasario, kai statybos buvo vėl atsigavusios. Tačiau, neilgam - netrukus darbai sustojo galutinai, o teritorija buvo palikta likimo valiai.

Kelios nuotraukos

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Nerijus parašė:

    2 foto "Viršuliškių daugiabučiai" - iš kur ten Viršulai? Priešpaskutinė foto - irgi ne Viršulai. Žr. ribas http://vilnius21.lt/virsuliskes-s18.html

  2. Atmintis :) parašė:

    "Viršuliškių daugiabučiai" todėl, kad taip savo objektą dėl kažkokios priežasties vadino projektuotojai 🙂 dar labai tinka pavadinimas "Laisvės 80".

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *