Nežinomas skvotas


Ilgai galvojau, prie kokios kategorijos priskirti šį pastatą. Dėl naudojimo specifikos nebegali jo priskirsi prie klasikine prasme apleistų pastatų, bet ir pilnai naudojamu jo taip pat nepavadinsi. Dalis patalpų yra apleista, dalis - dalinai naudojama, o dalyje vaikšto žmonės ir verda gyvenimas. Taip, viduje yra įsikūręs, ko gero, vienintelis Vilniuje veikiantis skvotas.

Nors internete apie pastatą yra daug medžiagos, istorijos nepasakosiu saugumo sumetimais - nenoriu, kad nuotraukose matomus darbus pradėtų tampyti visokio plauko vandalai. Galiu tik pasakyti, kad pastatas buvo statytas XVI amžiuje, rekonstruotas tris kartus – XVII amžiaus viduryje, XVIII amžiaus pabaigoje ir XIX amžiaus viduryje. Ir nors 2005 metais pastatas buvo įtrauktas į valstybės saugumų pastatų registrą, dabar jis stovi jau ganėtinai apgriuvęs – dešiniąjame sparne nėra stogo, mediniai laiptai iškrypę ir sulūžę, langai – išdaužyti.

Taigi, pastato dešinysis sparnas – avarinės būklės. Iš nuotraukų bus galima matyti, kad jame nėra stogo, vidinės atramos - visiškai sulūžusios. Kadangi visos durys į tą pusę yra užrakintos, pasivaikščiojau tik rūsyje, kuriame pristatyta statinių, pripildytų neaiškios paskirties smirdančia chemine medžiaga. Centrinėje dalyje – dirbtuvės, į kurias skvoto gyventojai kartkartėmis užsuka. Kairioji pastato dalis – gyvenama ir naudojama.

Pastato fasadas

Fasadas

Užėjus - nedidelis foje

Foje

Spintelė, jame

Spintelė

Laiptai į antrą aukštą

Laiptai
Antrame aukšte - daugiau patalpų

Rakandai

Naudojamos dirbtuvės

Dirbtuvės

Ant stalo

Dirbtuvės

Nuotraukomis apklijuota siena

Apklijuota siena

Čia yra visko - nuotraukų, piešinių

Siena

Kai kurie žmonės - iš legendinio "Suokalbio"

Nuotraukos

Visur, kur bepažiūrėsi - kažkokie darbai

Palangė

Eskizai

Eskizai

Piešiniai

Piešiniai

Verpimo ratelis

Verpimas

Čia matosi visa stogo būklė - sijos prapuvo tiek, kad neišlaiko apkrovos. Sprendimas - paremti sulūžusias sijas, kad stogas neįgriūtų.

Stogo būklė

Įgriuvęs stogas

Kopėčios į palėpę

Kopėčios

Dar viena patalpa

Dar viena patalpa

Aš vartoju

Vartojimas

Paveikslai

Paveikslas

Dar vienas

Dar vienas paveikslas

Sena krosnis

Sena krosnis

"Direktoriaus" kabinetas

Kabinetas

Senovinė spinta

Senovinė spinta

Galiausiai - klausimas, ar verta eiti? Greičiau taip, nei ne. Bet spręsti jums.

Facebook:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *