Energetikos ir technikos muziejaus stogas


Štai šis nedidelis pavasarinis lipimas prasideda nuo nuotykių dar žiemą. Tada, užsinorėję užsilipti ant Energetikos ir technikos muziejaus stogo, nesėkmingai tą bandėme padaryti iš apačios, su sulūžusiomis medinėmis kopėčiomis. Lipimas nesisekė juodai - iš pradžių, greta esančiame, laikinam atsigavusiame skvote "Turupi", ieškojome kopėčių, išgąsdindami ten vakarojusį jaunimą, užsirakinusį pastato viduje. Vėliau, tas kopėčias naudojome pakilimui į viršų, pakopomis, kopėčias vis užsikeliant į viršų, kol pasiekėme uždengtą muziejaus kiemą, dengtą netvirta ir slidžia plastikine danga. Ir šį procesą papildomai apsunkino sniegas, šaltis ir ledinis vėjas - atrodė, kad visa gamta tą vakarą susivienijo prieš mus.

Po pirmo plano nesekmės, naujas planas gimė jau atšilus - pereiti nuo Turupi skvoto ant Energetikos ir technikos muziejaus stogo siauru, plytos storio borteliu, padengtu slidžia skarda, kuriuo keliauti dar prieš pora mėnesių norinčių nebuvo. Pavojus čia akivaizdus - slidus bortelis, daug vietos kritimui, o rankom įsikibti banaliai nėra už ko. Bet neišdegus planui su kopėčiom, jokių alternatyvų nebeliko, todėl, vieną gražų vakarą, apsiginklavę virvėmis ir nusiteikę nuotykiams patraukėme prie muziejaus. Ir nors nepasakysiu, kad viskas vyko be keiksmažodžių ir paprastai, bet po neilgų dvejonių, bortelis buvo įveiktas. Netrukus, įsikibus į pailgą anteną, persivertėme per aukštą Energetikos muziejaus stogo bortą.

Štai tokie tie stogai

Užlipimo vieta

Vėjo turbina, ant viršaus

Turbina

Matosi nauji namai

Namai

Matosi Žvejų gatvė

Žvejų gatvė

Įveikus tą nelemtą bortelį, pereiti per kitus muziejaus stogus - nesunku. Štai čia - terasa senąjame korpuse, kurį vainikuoja bokštelis.

Terasa

Terasa

Papuošimai

Papuošimai

Naktinis Gedimino kalnas ir turėklai

Tiesiai - bokštelis

Bokštelis

Čia - praėjimas į jo vidų

Bokštelis

Vaizdas į Mindaugo tiltą, iš bokštelio

O taip jis atrodo nuo skardinio pastato stogo

Balzukevičiaus "Elektra" iškelia rankas

Elektra

Iš apačios

Elektra

Kolega

Kolega

Mindaugo tiltas

Mindaugo tiltas

Tai tokie pavasariniai pasilaipiojimai. Visiems gerų nuotykių ir sėkmės!

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Gedas parašė:

    Cia tipo tas stogas kur sakei kad tik uzleksim trumpai apziuret? :DD

    1. Papirosas parašė:

      Kad video yra kaip lipo ant jo, ir plbm tavo, friday...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *