Užsemtas bunkeris


Pakartotinės kelionės į Latviją metu turėjau gerą progą išbandyti žvejo batus ir pasivaikščioti po užsemtą vandeniu bunkerioką. Bendrai, panašios užsemtos slėptuvės Rygoje sutinkamos dažnai, priešingai nei Vilniuje, kuriame nežinau tokio nei vieno. Sunku pasakyti, kiek tai priklauso nuo gruntinių vandenų lygio ir kiek nuo savininkų atsakingumo.

Apie bunkerį daug nepapasakosi - paprasta civilinės gynybos slėptuvė, įrengta po vienos gamyklos administraciniu pastatu. Vanduo, iš vienos pusės, sugadino visą čią buvusią įrangą, iš kitos - atbaidė didelę dalį vandalų, nepanorėjusių šlapinti kojų neaiškios sudėties vandenyje. Dėl to, čia liko visi ant sienų kaboję civilinės gynybos plakatai - sutinkami slėptuvėse, nors ir ne dažnai. Tie plakatai ir buvo mūsų pasivaikščiojimo tikslas.

Kadangi bunkeryje vietomis gilu, paprastų guminių batų jo perėjimui neužtenka. Dėl to, kolegos iš Latvijos parūpino kelis žvejo batus, kuriuos apsirengę apvaikščiojome slėptuvę, pasidalinę grupelėmis. Mano grupė buvo antroji, dėl to, belaukdamas savo eilės, įamžinau apsirengimo procedūras. Įšokus į žvejo batus greitai apibėgi bunkerį, kol nesušalo kojos.

Pirmoji grupė lenda į kelnes

Pasiruošimo akimirka

Ruošiamės lipti į šaltą vandenį

Pasiruošimo akimirka

Laiptai į bunkerį, žemyn

Laiptai žemyn

Prasideda vanduo

Vanduo

Pirmoji bunkerio patalpa

Pirmoji patalpa

Arba taip

Pirmoji patalpa

Čia dar yra kažkiek plakatų

Kambarys su plakatais

Fotografuoja kolega

Su kolega

Plakatai, ant sienų

Plakatai

Iš arčiau

Plakatas

Fotografas ir jo fotoaparatas

Fotoaparatas

Koridoriukas

Koridorius

Bendra nuotrauka, pabaigai

Bendra nuotrauka

Facebook:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *