Kas liko iš Lentvario kino teatro


Lentvario kino teatrui, kurį buvau nusižiūrėjęs dar prieš pusantrų metų, atėjo liūdna pabaiga - tokia bus šiandienos straipsnio nedidelė išvada. Patalpas, kuriose be kino salės buvo įsikūręs klubas bei Lentvario jaunimo centras, dabar gali apžiūrėti bet kas, atvėręs išlaužtas duris. Dėl to, vieną vakarą ir mes nusprendėme patikrinti, kas slepiasi už užkaltų faniera langų bei prišiukšlintų prieigų. Užbėgant už akių - be kino salės čia žiūrėti nelabai yra ką.

Šiaip, straipsnyje norėjau padaryti didesnę įžangą ir apie kino teatrą papasakoti plačiau, tačiau, po poros valandų paieškų internete nesuradau beveik jokios informacijos - nei nuotraukų, nei istorijos, nei netgi tikslių statybos metų. Ypač nesisekė su senomis nuotraukomis - toks jausmas, kad visus vietinius fotomėgėjus sutraukė Vilnius su savo Gedimino pilimi, o vilniečiai neatvažiavo dėl sudaužytų kelių. O jei rimčiau, dar rašydamas straipsnį apie "Lietuvą" pamačiau, kad sovietmečiu į tokias vietas būdavo žiūrima gana šaltai ir buitiškai, kaip į eilinę tipinę dėžutę, nevertą nuotraukų ir neturinčią kultūrinės vertės. Dėl to, senas Klevų alėjos nuotraukas būtų galima surasti nebent asmeniniuose gyventojų archyvuose.

Galiausiai, pavyko sužinoti tik tiek, kad pastatas, statytas sovietmečio pabaigoje, 1991-ais buvo privatizuotas, tačiau, 1998-tais vėl sugrįžo į savivaldybės rankas. Nuo to laiko valdininkai ne kartą stengėsi jį pritaikyti kultūros namų arba miesto bibliotekos poreikiams - 2002-ais netgi buvo parengę kino teatro modernizavimo projektą, tiesa, taip ir likusį planais. Vėliau jame, nepaisant atjungto šildymo, buvo įsikūręs Lentvario jaunimo centras, kurio Facebook puslapyje pilna nuotraukų iš kino salės bei antro aukšto patalpų. Nuo 2015-tų, kai jie iš čia galutinai išsikraustė, vis kartais čia atvažiuodavau, žiūrėdamas, ar neatsirado kokios skylės.

Štai taip kino teatras atrodo dabar

Kino teatro fasadas

Pagrindinis įėjimas ir didžiulė ventiliacijos šachta (prie jos dar sugrįšime)

Ventiliacijos šachta

Įėjimas į kino salę - per išlaužtas duris

Kino salė

Kino salė dabar atrodo taip

Kino salė

Visur - pridergta bei išvartytos kėdės

Kino salės kėdės

Kolegos siluetas

Kolega

O čia - kino teatro foje

Kino teatro foje

Na, arba toks

Kino teatro foje

Kažkuo man primena kaimo stiliaus restoraną

Foje

Gal buvo įrengtas baras?

Foje baras

Viduje

Baras

Sandėliukas

Sandėliukas

Štai taip įėjimas atrodo iš vidaus

Įėjimas

Čia buvo kasos langelis

Kasos langelis

Įėjimas dekoruotas taip

Dekoracijos

O čia - klubas, kitoje pastato pusėje

Klubas

Puošmena - veidrodinės kolonos

Veidrodinės kolonos

Užlipimas į balkoną

Balkonas

Visas klubas nuo viršaus

Klubas

Sugrįžkime į foje

Foje

Antrame aukšte buvo įsikūręs Lentvario jaunimo centras

Lentvario jaunimo centras

Dabar jis atrodo taip

Lentvario jaunimo centras

Gretimas kambarys

Lentvario jaunimo centras

Paieškojus galima rasti piešinių

Piešiniai

Arba tokių

Užrašas

Techninė kino salės dokumentacija

Salės dokumentacija

Čia - nedidelė techninė patalpa, naudota kaip sandėlys

Techninė patalpa

Sovietinės aparatūros likučiai

Sovietinė aparatūra

Stalo futbolas, laiptinėje

Stalo futbolas

O taip atrodo pastato rūsys

Kino teatro rūsys

Jame - daugiau plakatų

Plakatai

Aparatūra

Aparatūra

Tunelis link ventiliacijos šachtos

Tunelis

Matyta ventiliacijos šachta iš vidaus

Ventiliacijos šachta

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. KlasiskasVyras parašė:

  Galėtų tokiam kino teatre nei kiek neaptvarkytam surengti kokio siaubo filmo premjerą, būtų paskutinis pasispardymas teatrui, o ir pati aplink pridėtų daug bonuso prie filmo 🙂

  1. Binteks parašė:

   Trakuose kelis metus atgal tokį seancą darėm rudeniop, "The Shining" tikrai gerai susižiūrėjo. Tik buvo maža auditorija, bet jai pilnai užteko baltos širmos ir nešiojamo projektoriaus su kolonėlėm. Tai šitam kino teatre easy game padaryt kažką panašaus.

  2. Buves parašė:

   nuotraukuose, kur foje, sekmingai gyvavo Klubas Valsta, paskui vadinamas Next, po stogeliais buvo baras, biliardo stalas..

  3. vietinė parašė:

   šiam pastatui jau parengtas rekonstrukcijos projektas, darbai turėtų prasidėti 2018, jiems pasibaigus įsikels kultūros rūmai ir biblioteka 🙂 aišku, gaila, kad ten jau tiek daug prarasta. jei būtų buvę šiek tiek vietinės valdžios pastangų apsaugoti bent nuo vandalizmo, nereikėtų mesti milžiniškų finansų būsimam atnaujinimui : /

   beje, jei neklystu, pastate dar veikiant klubui Next ten fotografavo Andrew Mikšys http://www.andrewmiksys.com/disko/

  4. Lentvarietė parašė:

   Jeigu būtų nors kažkiek pasistengta, tai nors kažką galima būtų padaryti. O čia nei valdžia kažką daro nei ką. Nori kad lentvaris taip pat būtų lankomas, bet tokiais tempais tik greičiau atsiras išsikraustančiųjų. O jeigu nieks nepradės kažką spręst, tai tada tiesiog būtų geriau nuversti šį pastatą ir pastatyti kažką geresnio, jeigu jau nieks nenori kažką daryti, stengtis tai... Nieko gero nelaukit.

  5. Lina parašė:

   Kątik atradau šitą puslapį! Nuostabu! Nesustokit darę tai ką darote!

  6. Siaipsau parašė:

   Del visko kalta valdzia? O kodel negalima kaltinti kaimynu, jaunimo, tiesiog kitu? Juk tai nuostabus budas matyti viska taip, kaip lengviausia... kalti kiti. Ir taskas. Idomu, kur tai mus nuves?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *