Kaip pernakvojome bunkeryje Vengrijoje


Facebook lankytojai jau matė, kad ką tik grįžome iš pirmosios šių metų kelionės, kurią pakrikštijome "šventine Prancūzija". Šventine, nes paprastai tokiu metu keliones darome per naujametines šventes, tik šiemet nepasisekė su išeiginėmis. Sudėliojus visus už ir prieš, kelionę buvo nuspręsta nukelti pora savaičių, ką ir padarėme. O tuo pačiu planą stipriai išplėtėme, prie Prancūzijos pridėję dar ir Čekiją, Slovakiją, Vengriją bei kitas šalis.

Šiandien pakalbėsime apie apleistą bunkerį vienoje iš lankytų šalių - Vengrijoje. Sekantys puslapį žino, kad čia per pastaruosius kelis metus jau esame buvę ne kartą (jei kam įdomu mūsų seni nuotykiai, siūlau pasižiūrėti puslapyje čia). Tada be industrijos ir dvarų buvome paėmę ir dar du apleistus bunkerius, kurie buvo pirmieji mano civilinės gynybos įrengimai šioje šalyje. Šiandien lankytas bunkeris bus trečiasis.

Bunkeris įrengtas nuošalioje miškingoje vietoje ir tikrai ne Budapešte, kaip mano kai kurie exploreriai. Jo pažiba - sveikas antiradiacinės apsaugos kostiumas, paliktas pagrindiniame koridoriuje. Bunkerio išlaikymas labai neblogas, bet vistiek nepralenkia bunkerio Lenkijoje, lankyto prieš pora metų. O jeigu kam civilinės gynybos tema bus įdomi, gale paliksiu nuorodas į daugiau civilinės gynybos bunkerių iš komunistinio bloko.

Į bunkerį atvykome paskutinės dienos naktį, po nesėkmės Budapešte (ten bandėme paimti dar vieną bunkerį - vadavietę). Pasivaikščiojus po vidų ir pafotkinus nusprendėme, kad geresnės vietos nakvynei nesurasi - nuošalus miškas, netoli nešti daiktus, lengva užsibarikaduoti iš vidaus. Tą galiausiai ir padarėme, įsikūrę viename iš bunkerio kambarių. Jau vieną kartą esu taip nakvojęs bunkeryje Vokietijoje, dabar buvo antras kartas.

Bunkeris mus pasitinka tokiu gražuoliu

Už jo prasideda patalpos

Dar viena

Čia galima rasti senovinių komutatorių

Daugiau įrangos, greta

Iš arčiau

Bene pati gražiausia bunkerio dalis - patalpa su generatoriumi

Taip jo skydinė atrodo iš arčiau

Visa patalpa - labai gerai išsilaikė

Bet mes eikime per patalpas toliau

Čia - tokia operatyvinė salė

Kitu kampu ji atrodo taip

Prie pat jos krašto - kambariukas

Prietaisai, jame

Gražiausia bunkerio dalis - techninė

Ji labai gerai išsilaikė

O čia - dezaktyvacijos kamera, prie pagrindinio išėjimo

Hermetinių durų eilė

Rakinimo mechanizmas

Bet grįžkime į koridorių

Bunkeris didelis, patalpų jame taip pat nemažai

Bet aš fotografavau tik tą, kas man labiausiai užkliuvo

Užkliuvo žvejų kelnės

Tokia dar viena techninė patalpa

O čia - vienas iš daugelio administracijos kambariukų

Daugiau techninės įrangos

Dar daugiau

Kada nors padarysiu didelį tūlikų straipsnį, iš viso pasaulio

Hermetinės durys

Miegantis kolega, pabaigai

Tai toks bunkeris šiandienai. Ai, kol dar prisimenu, kaip žadėjau, daugiau civilinės gynybos bunkerių iš komunistinio bloko galit rasti čia.

Ačiū už dėmesį!

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *