Viešbutis "Respublika"


Vieną vakarą nuvažiavęs į Kauną, užsukau į dar vieną apleistą betoninį monstrą Kauno centre. Šis monstras kauniečiams yra gerai žinomas kaip viešbutis "Respublika" - didžiulis pastatas vaiduoklis, lankomas grafiterių, benamių ir kitos neaiškios publikos.

Pradžiai, šiek tiek istorijos. Viešbutis "Respublika" buvo pradėtas statyti 1988 metais Lenkijos kompanijos "Budimex". Pagal planą, čia turėjo atsirasti prabangiausias viešbutis Kaune, su daugiau nei 300 įvairių dydžių kambarių, baseinu, prabangiais restoranais ir konferencijų salėmis. 1993 m., kai 15 tūkst. kv. m ploto pastato konstrukcinė dalis buvo iš esmės baigta, dėl lėšų stygiaus statybos įstrigo. Pasirodo, labai ilgam.

Iki pat 2003 metų, kai apleistas betoninis monstras buvo nupirktas įmonės UAB "Kauno verslo rūmai", "Respublika" niekas per daug nesirūpino. Vėliau prasidėjo teisinės ir finansinės stumdynės. 2004 metais įmonė "Kauno verslo rūmai" apsijungė su bendrove "AAA" ir įkūrė bendrą įmonę "AAA Respublika", kuri perėmė viešbutį ir turėjo pabaigti jo statybas per trejus metus, investuojant daugiau nei 200 mln. litų. Prabangus viešbutis su pramogų centru ir konferencijų salėmis turėjo atsidaryti 2007 metais. Tačiau, šis projektas taip ir liko neįgyvendintas.

Po projekto žlugimo, viešbučio savininkai vėl prakalbo apie naujus planus visam Respublikos kvartalui. Tų metų vasarą verslininkai nugriovė neseniai įsigytą buvusią kepyklą "Nemuno kraštas", žadėdami viešbučio ir kepyklos teritorijoje naują gyvenamųjų namų, biurų, parduotuvių ir viešbučių komplekso statybas. Anot ambicingų planų, "Respublikos" viešbutis turėjo būti padalintas į du - trijų žvaigždučių viešbutį "Park Inn" ir keturių žvaigždučių "Radisson SAS". Tačiau, 2008 metų krizė šiuos planus palaidojo ilgam.

Dabar viešbutis stovi nenaudojamas, visos laiptinės aukštyn uždarytos plieninėmis grotomis. Tiesa, pasistengus, galima rasti ne vieną kelią ant stogo.

Respublika iš šalies

Respublika

Viešbutis iš viršaus

Viešbučio fasadas

Arba taip

Viešbutis

Nuo stogo atsiveria puiki panorama į Kauno centrą

Stogas

Panorama

Pnorama

Sveikatos mokslų universitetas

Sveikatos mokslų universitetas

Akropolis

Akropolis

Nemuno sala

Nemuno sala

Žalgirio arena

Žalgirio arena

Tiltas ir Mindaugo gatvė

Tiltas ir Mindaugo gatvė

Apleistas viešbutis "Britanika"

Britanika

Miško gatvė

Miško gatvė

Tiltas ir Nemunas

Tiltas

Senamiestis, tolumoje

Senamiestis

Ačiū už dėmesį.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. rs parašė:

  noreciau daugiau apie pramone naujienu ???

 2. rs parašė:

  zinau viena apleista objekta ??

 3. Darius parašė:

  Kauno vaiduoklį „Respubliką“ keis modernus verslo centras „Magnum“

 4. lauko terasa kaune parašė:

  Puiki vieta, nuostabi panorama. Tikrai gaila, kad neišnaudojamas toks pastatas. Veikiausiai pernelyg daug investicijų reikalaujantis projektas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *