Vilnelės kolektorius


Kol visi normalūs žmonės miestinėja, kolegos blogeriai daro naktines nuotraukas ir lanko poliklinikas, pamiršta.lt komandai ramiai namie nesisėdi – širdis traukia į požemius. Pristatome vieną iš Vilnelės kolektorių.

Sudarant žemėlapį kilo sunkumų. Pirmiausia – navigacinė įranga negaudė signalo ir neveikė. Signalo nebuvo net palipus laipteliais prie pat šulinio, todėl teko pasikliauti senais tradiciniais įrankiais – popieriumi ir tušinuku. Pajudinti šulinį ir išlysti į paviršių pavyko tik vienoje vietoje (kai kur labai didelis mašinų eismas viršuje, kai kur – betoniniai/geležiniai nepajudinami šulinių dangčiai), todėl mūsų nupieštas kolektoriaus žemėlapis – labiau orientacinis, turintis nemažą paklaidą, nupieštas atsižvelgus į atstumus tarp sustojimo taškų, srauto viršuje intensyvumą ir t.t. Geltoni žymekliai – šuliniai, violetinis – šulinys, kurio dangtį pavyko pajudinti, ir išlipti į viršų (bet apie tai vėliau).

Žemėlapis

Žemėlapis

Nuotraukos

Tunelis beveik be posūkių ir labai ilgas. Vandens viduje nedaug, bet be guminių batų – niekaip. Struktūra labai panaši į kolektorių Žvėryne – apvalus tunelis, didesnis arba mažesnis pakilimas, tarpinėse patalpose, kas gerą šimtą metrų. Viso priskaičiavom 15 tarpinių patalpų, bet galo dar nesimatė.

Kolektoriaus tunelis

Kolektorius

Lašeliai, viršuje

Lašeliai

Tunelis su kolega

Kolega

Su šviesa

Tunelis

Žalsva spalva

Žalsva spalva

Magenta

Magenta

Vietomis į kolektorių suvesti nauji vamzdžiai

Įtekėjimas

Naujas vamzdis

Vamzdis

Arba taip

Naujas vamzdis

Bėga vanduo

Bėga vanduo

Kolektorius yra pakankamai aukštas, t.y. juo galima eiti be didesnio diskomforto. Išskyrus kelias vietas, kur vanduo atnešė daug smėlio ir purvo, ir tenka eiti žąsele, kuprine braukiant kolektoriaus viršų.

Kolega

Kolega

Arba taip

Kolega

Tunelyje

Tunelis

Čia – sunešta smėlio

Smėlis

Išplautas šulinio dangtis

Šulinio dangtis

Čia – prinešta šiukšlių

Šiukšlės

Virvagalis

Virvagalis

O čia – kažkokios suakmenėjusios nuosėdos

Nuosėdos

Yra kelios vietos, kur teko panaudoti akrobatinius sugebėjimus – prie sutrūnijusių laiptų, kurie įrengti kiek toliau nuo platformos, nuo kurios galima patekti į tolesnį tunelį, ir nuo kurių ant platformos neperžengsi be sienų laipiojimo meno ar draugo pagalbos, arba vienoje tarpinėje patalpoje, kurioje vandens lygis daug aukštesnis nei bet kurie guminiai batai (buvo apie 60cm), ir kur reikia patekti į šiek tiek aukščiau įrengtą tunelį neperšlampant kojų ir nenusivertus į šaltą vandenį.

Tarpinė patalpa

Tarpinė patalpa

Pakilimas

Pakilimas

Lauko šviesa

Šviesa

Konstrukcijos pakilimo viršuje

Konstrukcija

Žiūrint iš apačios

Konstrukcijos

Nedidelis pakilimas

Pakilimas

Naudota „navigacinė įranga“. Tušinukas begrįžtant atgal kažkur pasimetė, jei surasit – galit pasilikti kaip suvenyrą.

Navigacija

Navigacija

Kolega, žymintis maršrutą

Kolega

Jau pažymėta tagais patalpa

Tagai

Beje, kolektoriaus pereiti iki galo nepavyko, nes kuo toliau, tuo tunelis labiau siaurėjo. Priėjome tokį vamzdį:

Vamzdis

Vamzdis ir kolega

Teoriškai, smulkiam žmogui pralysti dar įmanoma, bet mums, su foto/audio/video technika – niekaip. Beliko tik apsisukti, ir traukti tuneliu atgalios, kiekvienoje tarpinėje patalpoje (virš kurios nesigirdėjo mašinų gaudesio) bandant kilstelėti šulinio dangtį. Galiausiai, vienas iš jų pasidavė (žemėlapyje pažymėtas rodykle).

Išlipome į paviršių

Paviršius

Betoninis šulinio, esančio tarp dviejų S. Batoro gatvės eismo juostų, dangtis. Nuo čia matosi degalinė Lukoil.

Tarp eismo juostų

Tarp eismo juostų

Kelionė baigta.

Patarimai norintiems lysti:
1. Guminiai batai, vienareikšmiškai. Kad ir koks lauke sausas/karštas oras, kad ir kokie „neperšlampami“ ir geri žieminiai/kariniai batai. Pirmą kartą ėjau su gerais kariniais batais, po valandos kojos buvo kiaurai šlapios. Su guminiais – kitas reikalas.
2. Atsarginis prožektorius. Maniškis grybavo ir išsijunginėjo iš niekur nieko (dėl aliuminio oksidacijos ar kažko panašaus). Gerai, kad turėjau atsarginį.
3. Kokia nors apsauga kuprinei (jei keliaujama su kuprine). Vietose, kur prinešta daugiau smėlio, kuprine nori nenori brauki kolektoriaus lubas, ištepdamas ją rūdžių spalvos medžiaga. Nusiplauna ji sunkiai (išbandyta).
3. Galva ant pečių. Didelė dalis kolektoriaus eina tiesiai po S. Batoro (ir vėliau kitomis) gatve. Tarpinėse patalpose girdisi, kaip mašinos važiuoja per šulinius. Tokioje vietoje bandyti atidaryti šulinio dangtį – savižudybė.

Socialiniai tinklai:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *