Žvėryno kolektorius


Atšilus orams nutarėme ištirti objektą, į kurį nueiti norėjome jau seniai - Žvėryno lietaus kolektorių, ištekantį į Nerį netoli nuo Vingio parko pėsčiųjų tilto. Ir nors kolektorius pakankamai naujas (statytas XX a. viduryje) ir nei savo ilgiu, nei architektūra neišsiskiria iš kitų, dėl paprasto patekimo jį aplankyti, ypač naujokams, labai rekomenduoju.

Surasti įėjimą nesunku - kolektorius išteka į Nerį netoli nuo Vingio parko pėsčiųjų tilto. Vėliau jis keliauja po Blindžių gatve, kerta gyvenamąjį rajoną ir užsibaigia tarp eismo juostų Narbuto gatvėje.

Tikslus tunelio planas

Planas

Kolektorius yra šiek tiek pasviręs, to užtenka natūraliam vandens tekėjimui. Kas 50-100 metrų tunelis užsibaigia tarpine patalpa, su šuliniu - kompensuoti reljefo nelygumams. Palipus laipteliais į viršų, galima patekti į aukščiau esantį tunelį. Priklausomai nuo reljefo, pakilimas būna aukštesnis arba žemesnis.

Kolektoriaus tarpinė patalpa

Kolektoriaus tarpinė

Pradėsime kelionę nuo ištekėjimo. Tą siūlau daryti visiems, neturintiems noro ar įgūdžių kilnoti šulinių. Surasti ištekėjimą tikrai nesunku - užtenka paeiti takeliu, palei Nerį, nuo Vingio parko tilto.

Įėjimas - per ištekėjimą

Ištekėjimas

Viduje - užšalęs tunelis

Užšalęs tunelis

Žingsniuojant per ledą

Per ledą

Savaitė šalčių padarė savo - pirmos Žvėryno kolektoriaus tarpinės patalpos ir vėl apaugo nuostabaus grožio ledo kūriniais.

Ledo karalystė

Ledo karalystė

Apledėjusios sienos

Ledas ant sienos

Varvekliai - skirtingų dydžių ir formų

Ledas

Keista ir originalu

Forma

Nuo tekančio vandens susidarė ištisa ledo siena

Ledo siena

Su raudona šviesa

Ledas

Iš apačios

Ledas iš apačios

Belipant į viršų, galima pamatyti daugiau ledu apaugusių konstrukcijų

Kopetėlės

Į viršų lipantis kolega

Kolega

Konstrukcijos ir ledas

Varvekliai

Užšalęs ledas iš viršaus

Ledas

Su raudona šviesa

Ledas

Dar viena ledo siena

Ledo siena

Palikus visą grožį, traukime tuneliu gilyn. Pamažu kylant oro temperatūrai, plonėja vandens paviršių sukaustęs ledas. Galiausiai jį pilnai pakeičia tekantis vanduo.

Atitirpęs ledas

Atitirpęs ledas

Tunelyje

Tunelis

Kolektoriaus posūkis

Posūkis

Betoninio bloko numeris ir svoris

Bloko numeris

Per pastaruosius metus tuneliuose ir tarpinėse patalpose labai padaugėjo piešinių. Daugiausiai - tag'ai, nors vietomis pasitaiko ir visai gražių dalykų.

Tarpinė patalpa ir piešiniai

Tarpinė patalpa

Super Mario egzotika

Super Mario

Arba taip

Super Mario

Kolektoriui artėjant prie pabaigos, ryškėja konstrukcijų pažeidimai. Tunelio sujungimuose atsirado apnašų, nuo viršaus nukaro stalaktitai.

Korozija

Korozija

Apnašos ant sienos

Apnašos

Spalvoti stalaktitai

Stalaktitai

Kolektorius pasibaigia išsišakojimu. Deja, toliau einantys vamzdžiai, per ploni, kad atsirastų noro jais toliau eiti. Belieka susirasti išėjimą į paviršių.

Išsišakojimo patalpa

Išsišakojimas

Tunelis, iš viršaus

Tunelis

Kopetėlės link šulinio

Kopetėlės

Graffiti

Piešinys

Dar vienas piešinys ir kopetėlės

Piešinys

Belieka pagrįžti atgal ir išlipti į paviršių tarp eismo juostų Narbuto gatvėje

Išlipimas

Šiam kartui tiek. Labai geras nuotykis - visiems rekomenduoju.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Andrius parašė:

  Sveiki. Norim su bendradarbiais nueiti į šį kolektorių,. Vieniems nepatyrusiems be gido pagalbos truputi nedrasu. Kreipėmės į tą agentūra vaiduokliai. lt tai jie 10 žmonių grupei siūlo už 600 Lt suorganizuoti apžvalgą. manome truputi sveiku protu nesuvokiama kaina. Gal yra koks nors gidas, kuris sutiktų už protingą kainą aprodyti? Veiksmas vyktų po savaitės.

 2. Martynas parašė:

  Utiutiu.. Buvom sitam tunely.. Siam tunelyje yra kai kas, ko nezino sio puslapio administratoriai/keliauninkai i tuneli. 😀

  Jusu zemelapis man neatrodo, kazkodel ypatingai tikslus.. Pasiekus issisakojima, ejom desiniu vamzdiu iki pat galo, kol priejome labai siaura vamzdi, i kuri neimanoma buvo ilyst ir kuris buvo labai status. Manau, jis dar turetu testis, pagal jusu zemelapi..

  Andriau, katik ir as paziurejau, kas per nesamone.. Kazkokius bilietus pirkt. 😀 Eini su kompanija i ta tuneli ir viskas. 🙂 Iki issisakojimo nieko ten ypatingo nera. O ka, ten kazkokie gidai gali papasakot tai neisvaizduoju..

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Žemėlapis nelabai tikslus - labiau orientacinis. Jei galėtum - patikslink, pataisysiu.

  2. Tadas parašė:

   Sveiki, pasidalinkite informacija zmones, kur tiksliai butu sis iejimas i tuneli, su kompanija norim uzeit 🙂

   1. Pamiršta.lt parašė:

    Juk žemėlapyje atidėta kelių metrų tikslumu 🙂 Užtenka pereiti per pakrantę, ir pamatysit tunelį.

   2. Masha parašė:

    Neseniai buvau ten labai grazu buvo, bet ir baisu darosi nuo tokio gruozio, dar nukris ant taves. Vienam geriau ten neeiti.

    1. Pamiršta.lt parašė:

     Greitu laiku ir aš apsilankysiu - pafotkint varveklių.

     1. Fedotas parašė:

      Jau pagadino išsišakojimą kvailu "graffiti" ... 🙁 bajanas.
      Beje, dabar, kai upės lygis pakilo, pirmoj atkarpoj vandens lygis ~70-80 cm.

     2. Fedotas parašė:

      Dar pridursiu: kažkas rašė kad išsišakojime ėjo į dešinę ir ten sekančiam stakane nepralandžiamas susiaurėjimas. Mes gi ėjom žasiuku kairiuoju vamzdžiu, praėjom 5 stakanus (1 pakilimą) bandydami judint liukus 3, 4, 5uose, nepavyko, buvo stipriai prišalę. Vamzdis eina palei Narbuto g., girdisi šalia intensyvus eismas. Sprendžiant pagal landšaftą jo vandens surinkimo baseinas butent ir yra Narbuto gatvės nuolydis.

     3. Edis parašė:

      seip labai ilgas ir laiptuotas yra kolektorius tarp seskines ir fabijoniskiu, nzn kur prasideda, eina link ozo kalnu. vaikystej landziojom, tai nemaloniausia kai miesta uzpila liutis, ir tik is artejancio didelio garso supranti,o vanduo pakyla netiketai greit ir srove vercia is koju real.... :O

     4. Martynas parašė:

      Būtų super nuostabu, jeigu bent orientacinę vietą galėtum pasakyt kur prasideda. 😀

     5. Pamiršta.lt parašė:

      Juk žemėlapis yra ;D

     6. LLL parašė:

      Prasideda lietaus kanalizacija prie mano buvusio sklypo ties Geležinio vilko gatve;)Šulinys yra šalia įvažiavimo link 91 sklypo visai prie bendrijos tvoros (5 m.).Sklypų numeracija ties sodų bendrijos vartais.

     7. KrEndless parašė:

      Labai pažįstamos vietos. Tie siauri tuneliai - jais galima eiti tik labai susilenkus - žąselia. Mano kolegai - narsiajam bendražygiui po žasele judėjimo kelias valandas - savaitėlę raumenys buvo surakinti. Po to tunelis lieka tiek užneštas smėlio, kad tenka šliaužti apie 1,5 km 🙂

     8. Loreta parašė:

      Kur tiksliau? Mano rajonas ir niekad negirdėjau, nemačiau, būtų įdomu apsidairyti 🙂

     9. pedsakai.miske parašė:

      KrEndless, man irgi pažįstamos vietos. Ėjote tuneliu "rusija" ar "lenkija"? "Rusija" kažkur link Baltupių (nepamenu po teisybei), o "Lenkija" prašliaužus (sakė pažįstami archeologai - studentai) galima prašliaužti ties riba link senamiečio kolektorių. Nelabai tikiu po teisybei.

     10. iš! parašė:

      vieta idomi tuo, kad kiekvieno tunelio pradzioj (jie eina aukstais) yra lipimas į šulinį, kuris (dazniausiai) be sunkumu atsidaro. ir kaskart islendi kazkokioj random vietoj, pvz. netycia islindom prie draugo garazo.

     11. Martynas parašė:

      Sveiki o ten dar saugu eiti ??

     12. Dauzymas parašė:

      Taip

    2. morta parašė:

     Mario elementai tai ne orientaciniai žymekliai, ne ne. Tai menas 🙂

     1. Pamiršta.lt parašė:

      Turėjau omenyje - menas, panaudotas orientaciniam žaidimui, kaip galvosūkis 🙂

     2. morta parašė:

      Irgi ne, tai menas vardan meno... 😉 Kad gražu. Na, bent jau autoriaus tikslas tikrai nebuvo to naudoti kaip nors kitaip 🙂

     3. Pamiršta.lt parašė:

      Supratau, žinosiu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *