Vienas paskutinių radinių - apleista chemijos laboratorija (o gal ir sandėlys, dabar sunku pasakyti), netikėtoje vietoje, visai šalia turistų pramintų takų. Bet netikėta čia ne tik vieta - tokios patalpos taip pat nėra dažnai sutinkamos - didelis senovinis dviejų aukštų rūsys, perstatytas sovietmečiu, labai aukštomis lubomis, paslėptas po žeme. Šiame rūsyje visai neblogai sugyvena skirtingi laikotarpiai - modernūs mėgintuvėliai bei kolbos puikiai dera prie pelėsiais padengtų senovinių skliautų, drėgmės prisigėrusių lentynų ir stelažų. Stebint šį neįprastą derinį norom nenorom prisimeni filmuose matytas alchemikų laboratorijas, kuriuose paslaptingieji pusiau mokslininkai, pusiau raganiai, ieškojo amžinos jaunystės eliksyro.
Rūsys didelis ir aukštas, skliautuotomis lubomis, dviejų požeminių aukštų, statytas iš senų molinių plytų, su vietomis įmūrytais akmenimis. Sovietmetis ir čia prikišo savo ranką - matosi tinkavimo ir kitokio tvarkymo žymės neseniai tvarkytame skliaute, o ir visa erdvė į du aukštus buvo, greičiausiai, padalinta sovietmečiu. Skliautas labai didelis - sunku jį nufotografuoti taip, kad būtų galima įvertinti jo gabaritus, ypač kai savo fish-eye objektyvo atsikračiau prieš pora metų. Kiekvienas rūsio aukštas yra padalintas į keturias patalpas, paliekant praėjimą per vidurį. Kiekvienoje iš tų patalpų - stelažai, pilni įvairiausių dalykų - kolbos, reagentai ir tie dalykai, kurių net paskirties nustatyti be chemiko pagalbos nepavyks - ko tik čia nėra. Tikrų tikriausia chemijos laboratorija.
Pirmame aukšte - gražus senovinis skliautas
Viena iš patalpų
Yra buteliukų su chemikalais
Yra daugybė kolbų ir mėgintuvėlių
Talpos chemijos reagentams
Šalia talpų - specializuoti indai
Didelės kolbos, kampe
Kitose patalpose - dar daugiau lentynų
Kita lentyna iš arčiau
Ir dar daugiau smulkios įrangos
Yra mėgintuvėliai, buteliukai
Po stelažais jų - dar daugiau
Kažkas panašaus į svarstykles
Apšvietimo lempos likučiai
Geležies trichloridas
Imersiniai skysčiai - įdomu, ką tai reiškia
Imersinių skysčių mėginiai
Laiptais galima nusileisti į antrą rūsio aukštą. Čia įrangos - daug mažiau, tačiau vistiek yra į ką pasižiūrėti. Asmeniškai man labiausiai patiko kontrastas tarp, palyginus, naujų stelažų ir senų į sienas įmūrytų akmenų.
Laiptai žemyn
Patalpos čia - daug tuštesnės
Ir daug labiau pažeistos drėgmės
Stelažas kontrastuoja su sena siena - labiausiai man patikusi vieta
O čia - dar ir sovietinis laikotarpis savo pėdsaką paliko
Nors ir nedaug - pilnų stelažų čia taip pat yra
Daugiau stelažų, kampe
Ant jų - keli įdomūs ir verti paminėjimo dalykai
Labai tiktų gerti Sake arba kokį mandrą vyną
Kamšteliai kolboms - jų čia labai daug
Kita įranga - tiesiog suversta ant žemės
Sutryptos ir sulaužytos svarstyklės
Puikus pelėsis, ant grindų
Šalia laboratorijos - nedidelė carinė katilinė. Dalis jos perstatyta ir neįdomi, dalis - beveik autentiška ir fotogeniška, paliekanti teigiamą įspūdį. Ypač gražiai atrodo senos carinės krosnys, išsilaikiusios tikrai gerai.
Senovinės krosnys
Viena iš jų
Truputį kitokia forma
Durelės
Su kolega
Sovietmetis ir čia prikišo savo ranką - visur pilna ventiliacijos sistemų ir šiluminių trasų.
Krosnių patalpoje - ventiliacijos sistema
Dar daugiau
Kažkokie vamzdžiai
Dar pora įdomių patalpų
Stelažai su reagentais
Ir pora spintų, netoli
Lentynose - elektros ir kitokia įranga
Ir daug šiukšlyno, gretimai
Tai tiek šiam kartui, visiems ačiū už skaitymą. Man vieta visai patiko - puikus senovės ir šiuolaikiškumo derinys. Žodžiu, aš vietą užskaitau, dėl jūsų nežinau. Iki kitų kartų!
Tos talpos cheminiams reagentams, dar vadinamos eksikatoriais (medžiagom džiovinti ir sausai laikyti), o tie maži "puodeliai" iš kurių norėtųsi gerti kažką tauraus yra tigliukai, skirti medžiagų kaitinimui krosnyje 🙂
Tikriausiai po chemijos fakultetu tokio rūsio nelabai rasi, nors kažkoks tunelis yra, kuris korpusus sujungia.
Visiškai sutinku dėl indų pavadinimo! O dėl rusio po ChemFaku, jis tikrai netoks, ten viskas kur kas tvarkingiau 🙂 o apie tunelį, sujungiantį du (kokius???) korpusus - įdomu 🙂
galima nueiti iš ChF'o rūsio į reagentų sandėlį lauke
ziuriu ir galvoju i apskritai visas vietas - nu nerealu!labai daug kur tikrai noretusi apsilankyti,padaryti fotesesijas(man kaip pradedanciam fotografui ir dar paciam papozuoti)!labai gaila,kad niekas nesako lokaciju,suprantama,bijoma,kad viska "isnes,sugriaus" ir t.t., bet pirmas dalykas tai tikrai nemanau, kad tokiuose tinklapiuose lankytusi tokie zmones, kurie tai daro.kad ir kazka isnestu, nematau didelio skirtumo, vis gi apleista, nes is tokiu vieteliu, asmeniskai as, esu kelias knygas pasiemui:) grafitti vel gi.galbut bereiksmiai uzrasai is esmes, bet vis gi yra street art'as,man asmeniskai grazu daugeliui atvejui,o nemanau,kad ten tiek ju daug ir atsiras kaip zinomoj laiptinej Vilniaus centre. cia galbut pamastymui siai komandai, nes manau, kad cia meniskiems zmonems galetu buti tiesiog kazkas tokio, o ne skinai lankytusi:)
O jei jus jau radot sia patalpa, gal teko suzinoti ir jos paskirti, kam konkreciai ikurta? Nes chemija ne koks pasizaidimas, o rimtas mokslas su medziagomis, kurios gali pakenkti, o cia po zeme...Tikrai labai idomu, nes nuotraukos puikiai perteikia atmosfera. O ventiliacija kokia ten jei ne paslaptis, nes nuotraukose tokios nera?
Patalpa turbūt ir buvo naudojama cheminiam bandymam, galbūt vaistam kurti, kadangi visai šalia yra pastatas, irgi susijęs su chemija/medicina. Neišduosiu, kas tai. Labiau į ligoninę panašu. Todėl realu, kad ligoninei ir priklausė ši laboratorija.
Ilgiau paieškojus radau, ačiū už straipsnį.
Sunku patiketi kad yra tokiu vietu Vilniuje ! Mistika. Idomus straipsnis ir nuotraukos aciu !
Kur rasti šią vietą?? Tai nerealu!
negausi tu vietos koordinaciu , tam kad ir liktu tokia vieta nes isnesios viska jeigu pasakys 🙂
KTU chemijos fakulteto rusy ne, užtai palėpėj dar prieš kelis metus viskas panašiai atrodė, gal tik skliautų senovinių nebuvo 🙂
Sveiki, kiek krosnys caro laikų tai abejočiau. Lygiai tokios pat (kaip antra krosnies nuotrauka) stovėjo kaimo katilinėje, kuri pastatyta po 1980 metų. Taip kad čia ne toks ir labai senas dalykas.