Biurų ir butų kompleksas „Arfa”


Šiandieną pakalbėsime apie vieną žymiausių Vilniaus apleistų vietų, žinomumu prilygstančią tokiems gigantams, kaip Sporto rūmai arba plačiai žinoma skaitiklių gamykla. Didžiulis, jau ne vienerius metus kaip griaučiai styksantis dangoraižis prie Europos, suspėjo tapti paauglių, vandalų, graffiti piešėjų ir panašios publikos pamėgta ir netgi kultine vieta.

O viskas prasidėjo taip - 2005 metais Lietuvos nekilnojamo turto bendrovė "Vyrokas", pradėjo statyti naują 100 metrų aukščio, 28 aukštų namą Vilniuje, dešiniąjame Neries krante. Į jį turėjo būti investuota virš 130 mln. litų, statybos turėjo būti baigtos iki 2010 metų pabaigos. Tačiau, taip įsiskolinusi įmonė tęsti darbų nebegalėjo - dėl finansų krizės statybų darbai sustojo ilgam ir ilgainiui nutrūko. Kurį laiką čia dar stovėjo kranas, nuo kurio šokinėjo base jumperiai su savo įranga, vėliau pastatas atiteko aukščio mėgėjams, pamėgusiems čia leisti laiką ir vakaroti su geru vaizdu.

Kurį laiką čia teko vaikščioti ir mums, susigalvojusiems sau pramogą lipti į laiptine nepasiekiamą pastato viršų su virvėmis, kampuotu pastato stogu. Pati aukščiausia pastato dalis, smarkiai zulinama vėjo, nors ir pareikalaudavo laiko ir jėgų, apdovanodavo nepakartojamais vaizdais.

Nuo Arfos

Šiam kartui tiek.

Facebook:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *