Biurų ir butų kompleksas „Arfa”


Šiandieną pakalbėsime apie vieną žymiausių Vilniaus apleistų vietų, žinomumu prilygstančią tokiems gigantams, kaip Sporto rūmai arba plačiai žinoma skaitiklių gamykla. Didžiulis, jau ne vienerius metus kaip griaučiai styksantis dangoraižis prie Europos, suspėjo tapti paauglių, vandalų, graffiti piešėjų ir panašios publikos pamėgta ir netgi kultine vieta.

O viskas prasidėjo taip - 2005 metais Lietuvos nekilnojamo turto bendrovė "Vyrokas", pradėjo statyti naują 100 metrų aukščio, 28 aukštų namą Vilniuje, dešiniąjame Neries krante. Į jį turėjo būti investuota virš 130 mln. litų, statybos turėjo būti baigtos iki 2010 metų pabaigos. Tačiau, taip įsiskolinusi įmonė tęsti darbų nebegalėjo - dėl finansų krizės statybų darbai sustojo ilgam ir ilgainiui nutrūko. Kurį laiką čia dar stovėjo kranas, nuo kurio šokinėjo base jumperiai su savo įranga, vėliau pastatas atiteko aukščio mėgėjams, pamėgusiems čia leisti laiką ir vakaroti su geru vaizdu.

Kurį laiką čia teko vaikščioti ir mums, susigalvojusiems sau pramogą lipti į laiptine nepasiekiamą pastato viršų su virvėmis, kampuotu pastato stogu. Pati aukščiausia pastato dalis, smarkiai zulinama vėjo, nors ir pareikalaudavo laiko ir jėgų, apdovanodavo nepakartojamais vaizdais.

Nuo Arfos

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Eliza parašė:

  Rusiškas priedėlis. Reikėtų sakyti "nebaigtas statyti".

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Gerai, pakeisiu.
   Tuo pačiu primenu gerb. lietuvių kalbos mylėtojui Adui, kad naujas sakinys pradedamas iš didžiosios raidės, o žodis "klasiu" turi būti rašomas su "ų" nosine raide. Pabūsiu ir aš Grammar nazi 😀

  2. Masha parašė:

   siulau nuvikti i SIGMA uzmestije kol dar ja ne sugriove.

   1. Pamiršta.lt parašė:

    Sigmą žinome, bet kadangi jame jau buvo ne vienas orientacinis žaidimas, tai nėra didelio noro važiuoti.

    1. Masha parašė:

     Nu tada siulau nuvikti i nebaigta statiti daugaauksti nama kuris ira netoli Kalvarijų gatvės 151.

     1. Pamirsta/Ruslanas parašė:

      Aciu uz pasiulyma, bet ten irgi jau buvo orientacinis

     2. Pamiršta.lt parašė:

      Patikslinu Ruslaną - važiuojame į tokias vietas, kurios yra kažkuo įdomios, arba naujos ir niekam nežinomos. Minėta statyba - kuo ji ypatinga? Nei nuo jos graži panorama, nei įdomi archetektūra. Ir žino apie ją pusė Vilniaus 🙂 Tokių Vilniuje pilna.

     3. Masha parašė:

      Dar galima pabandyti nuvikti prie kalvariju turgaus buvusioje policijos nuovadoje.

     4. Pamiršta.lt parašė:

      Žinome, pastatas priklauso Turto bankui, su kuriais nesunku susitarti. Jame buvo mūsų draugas fotografas, sakė kad visiškai tuščias, eiti neverta. Paklausiu, jei sutiks - paskelbsiu jo nuotraukas.

     5. Masha parašė:

      Butu idomu paziureti.

     6. Pamiršta.lt parašė:

      Paskelbiau.

     7. Ignas parašė:

      Dejam bet daugiau negu pusei jusu rodomu objektu jau vyko orientacines 🙂

     8. Pamiršta.lt parašė:

      Labai gali būti. Domimės gana neseniai (dar nėra metų), o orientacinės kiek laiko vyksta? Plius, kai kurie objektai (o tokių nemažai) orientacinėse atsirado, po to kai mes paskelbėme.

 2. Justinas parašė:

  Lengva patekt į šį pastatą? Sargo ir aukštos tvoros nėra? 🙂

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Tikrai lengva. Sargo nėra, aukštoje tvoroje - skylė 🙂

   1. Andrius parašė:

    Siandien buvom su draugais ten, tvora patruliuoja sargas, jokios skyles tvoroje, net ieiti i Arfos teritorija nepavyko 🙁

   2. Anonimiskai parašė:

    Ar po incidento dalis laiptu (po keliu aukstu i virsu ) pakeista lygiais betoniniais blokais, ar i ne i ta laiptine kazkaip sugrybavau ?

  2. Juozas parašė:

   O kas ten per suo prie pirmos laiptines, kas kart kai einu laiptais i virsu luoja?

  3. Vytautas parašė:

   Organizacija daug žadančio gražaus pasivaikščiojimo buvo graži tik teorinėje dalyje.

   Vadovą, vedusį į nebaigtą daugiaaukštį, reikėtų diskvalifikuoti už neatsakingumą.
   Vietoje to, kad tokioje pavojingoje statybų vietoje nusileistų paskutinis,
   (o šioje grupėje ėjo net 76 metų moteris), įsitikinęs visų saugumu dingo iš akiračio vienas pirmųjų.
   Grupė subyrėjo. Informacijos kur susitikti - jokios. Grupės dalis likome pamesti, be tolimesnio maršruto ir dar desertui turėjome aiškintis atvykusiai policijai, kodėl vaikštome be leidimų uždraustoje statybų teritorijoje.

   1. Pamiršta.lt parašė:

    >> Vietoje to, kad tokioje pavojingoje statybų vietoje nusileistų paskutinis ... dingo iš akiračio vienas pirmųjų.

    O kaip tuo pačiu metu ir nusileisti paskutiniam, ir rodyti kelią kitiems? Persiplėšti, deja, nelabai išeina. Reikėjo paskubėti - prie kalėjimo mūsų laukė 20h (darbuotojas turėjo papasakoti apie kalėjimą), ir taip teko praleisti pora objektų. Žmonės labai lėtai sulipo į pastatą, į tai neatsižvelgėme.

    >> o šioje grupėje ėjo net 76 metų moteris

    Kelionės pradžioje visi buvo įspėti apie aukštį ir kitus pavojus. Jei žmogus nepaisydamas to vistiek nutarė lipti - tai jo atsakomybė. Ne vaikai esame.

    >> Grupė subyrėjo. Informacijos kur susitikti - jokios.
    Tokie dalykai, deja, atsitinka. Tikrai nemaloni situacija, nieko nepasakysi. Problema tame, kad organizatoriai irgi neturi galimybių patikrinti, ar kažkas pasimetė, ar ne. Gerai, kad būtų kaip teorijoje - visi klauso ką organizatorius pasako, ir seka vorele. Realybė kiek kitokia - visi išsilaksto po pastatą, pašaukus judėti pirmyn - sustoja dar padaryti paskutinių nuotraukų. Pabandykite juos visus sužiūrėti.

    >> be tolimesnio maršruto
    Visas maršrutas buvo kelionės aprašyme. Norint - pasivyti buvo tikrai galima. Ant balto tilto laukėme gana ilgai. Net jei to ir neužteko - prie kalėjimo darbuotojas pasakojo kone pusvalandį.

    Išvados - kritiką supratau, sekančiose dalyse bandysiu situaciją kažkaip valdyti, bet nepažadu - be 20 pagalbininkų tokią minią suvaldyti neįmanoma. Belieka tik pasikliauti dalyvių sąmoningumu.

    1. Jochis parašė:

     Manau Lunatikai jokiu priekaistu nepateike ir nepateiks. Orgai veikia is Idejos, o priekaistai, kad negirdejau, nemaciau, paslydau, buvo salta ir pan. turetu buti skirti Bangladesho antrier ministrui. Girdejau jis sprendzia tokio tipo problemas 😉
     LUNI - Lunatikams! 🙂

    2. Justina parašė:

     Laaabai pavykę kadrai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *