36 komentarai

  1. Mantas
    2013.04.12 15:01

    Gali patekti, bet kas i t a bunkeri?

    Atsakyti

  2. Dovydas
    2013.04.12 15:02

    Labai faina vieta jei kas ten bus dar,numeskit kordinates butinai noreciau apsilankyti 🙂

    Atsakyti

    • Pamiršta.lt
      2013.04.14 21:02

      Koordinačių nedalinu. Tokie puslapio principai.

      Atsakyti

  3. Vytas
    2013.04.12 16:53

    Iš visų vaistinėlių išimtas vienas ir tas pats dalykas. Gal žinote kas? Tiesiog įdomu.

    Atsakyti

    • Karolis
      2013.05.28 18:58

      Nuskausminamasis, gal būt morfinas.

      Atsakyti

    • doncondon
      2013.05.31 22:30
    • Tomas
      2013.06.02 14:19

      Tarenas

      Atsakyti

    • Ernis
      2013.06.03 23:19

      Vietoi sechu dabar statomi loftai. Ar vis dar yra galimybe patekti i bunkeri?

      Atsakyti

      • Pamiršta.lt
        2013.06.04 06:13

        Turėtų dar būti. Nebent aš kažko nežinau.

        Atsakyti

      • Žygis
        2013.06.05 19:16

        Šiandien , buvom bunkeryje, TIKRAI PATARIU Nueiti 🙂 labai įdomu ten 🙂 Tik šiurpoka...

        Atsakyti

      • Tadas
        2013.12.31 09:44

        Kurioi vietoi bunkeris yra ?

        Atsakyti

      • Edas
        2014.01.11 09:40

        Septintoje nuotraukoje pavaizduota "Asmeninė cheminė apsauga", tai paprastas odekolonas, kuri dabar parduoda kioskose po 3 litus.

        Atsakyti

      • Mindawozas
        2014.01.11 20:58

        Ir taip ir ne. Tai IPP-8 (Individualus priešcheminis paketas) susidedantis iš binto/vatos tamponų ir dezinfekuojančio skysčio (Odekolonas). Puikiai prisimenu, kaip vaikystėj visi jį gerdavo, ir jo buteliukų buvo visur pilna 😀

        Atsakyti

      • Edas
        2014.01.12 14:51

        Nu nu, idomu kas ji gere, juk odekolonas (dezenfikojantis skystis) susideda is spirto, juodo ir vandens, jei ji paskanautum visa burna nudegintum.

        Atsakyti

      • Saulius
        2013.10.18 12:02

        Idomu butu suzinoti kiek is viso "kuro aparaturos" teritorijoje ira bunkeriu?

        Atsakyti

      • Buvau
        2013.11.18 18:01

        buvau ten pazystu dabartini savininka kuro aparaturos

        Atsakyti

      • zinukas
        2013.12.13 18:39

        sys nuostabus bunkeris jai neklystu yra zirmunuose prie parkas outlet (jai neklystu)

        Atsakyti

      • Marius
        2013.12.30 12:21

        Sveiki, noreciau paklausti, ar dar galima patekti i si bunkeri, nes kai ieskojau ieima, suradau 2 nuotraukoja pavaizduota tuneli, bet jis buvo uzmuritas.

        Atsakyti

    • jappy
      2015.02.19 19:25

      penatatalas

      Atsakyti

    • Tadoos
      2016.01.22 21:44

      o kaip su apgriautais gamybiniais pastatais? viena is ju padare loftu o kitus apgriove ir stovi keli metai nejudinami. vis gi nusprende, kad pavojinga sveikatai ten gyvent, del per didelio kiekio tersalu isigerusiu i sienas? siandien ten lankiausi, nieko jau idomaus nebelike, radau tik kelias bomzu irstvas ir iejimus i sleptuve (vienas uzvirintas, o kitas su tvora, gaila buvo plesyt rubus norint ten patekt)

      Atsakyti

    • Paulius
      2016.07.14 20:02

      Šiandien pro šalį keliaujant norėjome užsukti, radome įėjimą, bet lendant po tvora, ką sunku greitai padaryti, iš greta esančio pastato pro langą galvą iškišęs pilietis paklausė, ar reiks kviesti policiją. Mandagiai atsisakėme, ir palikome šį objektą kitam kartui

      Atsakyti

  4. Linas
    2013.04.12 19:17

    visi darbuotojai tikrai netilptų, kadangi jų buvo apie 10 tūkst.

    Atsakyti

    • Zenka
      2013.04.21 09:05

      Tarenas greiciausiai..

      Atsakyti

    • Mr. White
      2013.04.22 04:14

      Pala pala pala, tai jeigu tas tarenas taip duoda per smegenus, kaip jis tada buvo tinkamas naudoti kaip priešnuotis? Nu gerai apsaugos ten žmogų kažkiek, bet tai išgėres tablete tas zmogus nesugebetu nei apsauginio kostiumo apsivilkt, nieko.

      Atsakyti

      • Pamiršta.lt
        2013.04.22 06:04

        Galbūt tai buvo apsaugos pašalinis poveikis. O galbūt jokios apsaugos iš viso nebuvo - tabletė padėdavo apsinuodijusiam savo konvulsijomis nedemotyvuoti aplinkinių.

        Atsakyti

      • Mindawozas
        2013.04.22 10:39

        Nea, tokias individualias "aptiečkas" turėjo ir sovietinės armijos kariai - tik su dar keliais preparatais. Jei apsinuodija užteršoj aplinkoj, suvartoja preparatus, kurie geriausiu atveju tik keliom valandoj prislopina nuodus patekusius į organizmą. Per tas kelias valandas karys atakuoja priešą - eina "na pralom", nes mūšio lauke vargu ar būtų galima gauti rimtesnės med.pagalbos 😉 Tokie vat tie vaistukai.

        Atsakyti

      • Jonas
        2013.04.24 18:14

        Tarenas skirtas skausmui sumazinti, kai zmogus ira sunkiai suzeistas, kad jis negautu soko,o apsinuodijusiam zmogui jis neko nepadeda, daugiau info galima rasti wikipedijoje rusu kalba.

        Atsakyti

  5. Fedotas
    2013.04.13 17:48

    Аčiū už reportą. Tik dvi pastabos: sleptuvė nėra bunkeris, ir hektaras yra 10 000 kv. metrų.

    @Vytas: tarenas išimtas (ir matyt suvalgytas).

    Atsakyti

    • Pamiršta.lt
      2013.04.14 21:02

      Urban exploration kontekste - bunkeris ir slėptuvė yra tas pats ;D

      Atsakyti

    • Nokia
      2013.04.15 23:10

      Tarenas

      Tarenas arba Aprofenas - grynai sovietinis išradimas, vaistas, kuris esą nuo apsinuodijimo fosforo organiniais cheminiais ginklais, kitaip tariant, nuo nervus paralyžuojančių medžiagų. Būdavo vaistinėlėse. Skirtas profilaktikai: išgeri tabletę ir tada tave daug silpniau tie nuodai veikia. Ne tai, kad visiškai neveiktų, bet jei esi užsidėjęs dujokaukę ir apsirengęs guminiu kombinezonu, tai tikimybė numirti gerokai sumažėja. Teoriškai, vieną tokią tabletę reikdavo išgerti, išgirdus specialų civilinės saugos pranešimą (jei esi civilis) arba pagal vadovybės komandą (jei esi kareivis).

      Įdomumas čia tos tabletės toksai, kad per smegenis ji duoda taip, kad maža nepasirodo. Pavienės tabletės poveikis yra tokio stiprumo, kad paskui žmogus neatsimena, nei ką darė, nei kur buvo, nei kiek laiko viskas užtruko, o atsimena tik visiškai išskydusius vaizdus apie neaišku, ką. Su aprofeno prisirijusiu narkomanu susišnekėti sunku, nes jis pamiršta, apie ką kalbėjęs anksčiau, nei spėja iki galo tai pasakyti. Taigi, tokių narkomanų šneka būna panaši į ganėtinai nerišlų žodžių kratinį, o patys jie neatsimena netgi to, ką patys pasakė vos prieš kelias sekundes. Visai natūralus tareno pavartojusio narkomano dialogas su policija:
      - Oj, jūs kas?
      - Policija
      - Oooo, kas jūs?
      - Policija mes.
      - Kas jūs tokie?
      - Policija. Mes esam policija. Mes esame policija. Ar aišku?
      - Kas aišku, o kas jūs?
      - Policija. Policija. Mes esame policija.
      - Policija? Ką čia veikiat? Kas jūs?
      - Mes policija esam.
      - Kas jūs?

      Ir čia svarbu suprast, kad taip šnekantys narkomanai neišsidirbinėja, o šneka nuoširdžiai. Jie tiesiog spėja užmiršti ir savo klausimą, ir išgirstą atsakymą. Ir negana to, nesugeba įžiūrėti, kad prieš juos yra uniformuoti pareigūnai.

      Būdingas tareno poveikis - įvairios haliucinacijos, susijusios su matomų daiktų dydžių, formų, ir pan. pasikeitimais. Visiškai sutrinka atstumų suvokimas, žmonės neskiria, koks daiktas yra už metro, o koksai - už kelių dešimčių metrų. Daug smulkių haliucinacijų - laksto tarakonai ir žiurkės, skraido drugeliai ir paukščiukai. Blyksėjimas akyse ir bendras regėjimo sutrikimas. Būdingas nesugebėjimas atpažinti žmones, narkomanas pirma kalba su vienu žmogumi, paskui nusprendžia, kad tai kitas žmogus, paskui - kad trečias, tačiau pats net nepastebi, kad pašnekovas nepasikeitė. Sunkesniais atvejais gali būti pilnas realybės praradimas - narkomanas įsivaizduoja, kad vaikšto miške, skraido ar pan., nors visą laiką guli pririštas prie lovos.

      Panašiai, kaip ir atropinas, tarenas kraštutinai smarkiai išplečia vyzdžius, dėl to akys pasidaro kraštutinai jautriomis šviesai. Nuo bent kiek stipresnės šviesos akis tiesiog skauda, o saulėtą dieną tasai skausmas darosi nepakeliamas, todėl tareno pavartoję narkomanai slapstosi kuo tamsesniuose užkampiuose. Aptikus tokių kokiame nors rūsyje ir į akis jiems pašvietus žibintuvėliu, visada matoma tipinė reakcija: narkomanai užsimerkia, dengiasi akis rankomis ir ropoja į tamsiausią kampą - kuo toliau nuo šviesos. Pagal tai milicija, o vėliau - ir policija tokius apsinarkašintojus visada atpažindavo ir diagnozuodavo tiesiog vienareikšmiškai.

      Kadangi, skirtingai nuo visokių švirkštų, tarenas nebūdavo iš vaistinėlių šalinamas iš anksto, tai jo gauti būdavo itin lengva, narkomanai tų tablečių prisirinkdavo be problemų. Negana to, vienoje vaistinėlėje būdavo buteliukas su ištisom 6 tabletėm, taip kad vienos vaistinėlės užtekdavo savaitei.

      Vienok kaip ir vartojant kitus preparatus iš vaistinėlių, taip ir su tarenu: dozės milžiniškos, pavojingos gyvybei, todėl apsinuodyti juo yra išskirtinai lengva. Vidutinis žmogus gali numirti nuo poros tablečių. Mažamečiam narkomanui neretai pakanka ir pusės. Kombinacijoje su alkoholiu mirtinos dozės sumažėja bent keletą kartų: stikliukas degtinės su puse tabletės tareno gali į lavoninę paguldyti ir suaugusį vyrą.

      Atsakyti

      • Pamiršta.lt
        2013.04.16 06:35

        Žodžiu, nevartokit Tareno 😀 Patiko pokalbis su policija ;D

        Atsakyti

      • Fedotas
        2013.04.16 19:20

        Tarenas tikrai nėra "kaifas" ir jokių malonumų nuo jo nebūna. Tik stresas, baimė, orientacijos praradimas ir jokio savo veiksmų supratimo ir kontrolės. Tikrai nevartokite.
        (tealeis mane Mindawozas).

        Atsakyti

      • Mindawozas
        2013.04.16 20:48

        Aš nesuprantu kai kurių žmonių... pvž apie tareną nukopijavo ir įkėlė visą straipsnį iš vikipedijos... tai dar ir apie afiną pakopinkit. Bus rojus narkomanams arba kažkas dar bizniuką susigalvos pasidaryt... žodžiu.

        Atsakyti

      • Pamiršta.lt
        2013.04.16 20:50

        Mindaugai, viskas gerai. Kam buvo įdomu Tareno poveikis - jį nesunkiai galėjo susirasti toje pačioje wikipedijoje. Iš šios perspektyvos, paviešinęs neigiamą Tareno poveikį šis asmuo kaip tik gerą darbą padarė.

        Atsakyti

  6. Mindawozas
    2013.04.14 08:16

    Fedotai, taip slėptuvė nėra bunkeris, bet čia dvi slėptuvės(slėptuvės nr.1 ir nr.2) yra sujungtos, todėl supaprastintai vadinkim tai bunkeriu. Dėl hektarų, klaida žinoma, kai tik puslapio administracija gryš po išvykos - manau ištaisys šią klaidą.
    Dėl tų vaistinėlių, irgi viskas žinoma, tačiau tokios informacijos būtų geriau neviešinti. O tiem kam tikrai tokios informacijos reikia - ją susirastų. Tiesiog, yra daug panašių slėptuvių su tokiom vaistinėlėm...
    Pamiršta.lt administracijos paprašyčiau ištrinti arba apkarpyti komentarus susijusius su vaistinėlėm ar jų turiniu.

    Atsakyti

  7. Masha
    2013.04.14 16:28

    Tai taisingai supratau ira du iejimai vienas kiemia, kitas pastate? Pro kuri saugiau patekti?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top
mobili pilna