Ruduo Vilniuje - apleista ligoninė


Laisvalaikiu mėgstu vaikščioti po Vilniaus senus rajonus, kur daug medžių, žalumos, ištrupėję šaligatviai, bet tuo pačiu - ramybė, nedaug žmonių, galima susikoncentruoti į audioknygą ar gerą albumą. Ypač mėgstu rudenį, kai aplinka nusidažo naujomis spalvomis ir atrodo neįprastai, nekasdieniškai. Kartais taip bevaikščiodamas patenki į tokias pamirštas vietas, kur dažnas vilnietis retai teužklysta - praėjimai, kiemai su apgriuvusiais sandėliukais bei nedideli skverai, kuriuose pamatysi nebent gretimų namų gyventojus.

Viena iš tokių pamirštų vietų bus ši neseniai aplankyta apleistos ligoninės teritorija, su skveru ir mediniais nameliais, pusiau pasislėpusiais tarp rudeniškų medžių. Nemažas istorizmo stiliaus pastatų kompleksas istorinėje Vilniaus vietoje buvo paliktas visai neseniai - dar rodos vasarą čia mačiau judesį ir šviesą languose, dabar gi sutemus čia karaliauja tamsa. Vieninteliai žmonės, kuriuos čia gali sutikti - benamiai, įsikūrę viename iš buvusios ligoninės namelių pacientams - įtraukta į kultūros paveldo sąrašus, bet kam tai rūpi? Apleistas skveras tarp rudeniškų medžių - kas gali būti geriau ramiam pasivaikščiojimui rudens popietę.

Teritorija atrodo taip

Toks nedidelis skveras su mediniais nameliais

Gražu, nors ir kičas

Toks skveriukas

Vienas iš medinių namelių - renovuotas, nors irgi apleistas

Kitame - radome įsikūrusius benamius

Namelių vidus atrodo taip

Nieko nelikę, tik benamių kvapas

Kolega ir išėjimas

Dar teritorijoje galima rasti pora rūsių

Statinės, viename iš jų

Bet įdomiausi mums bus du mūriniai pastatai

Antrasis - kiek toliau, už įvažiavimo ir stovėjimo aikštelės

Taip jis atrodo nuo gatvės

Nusileidimas į rūsį

Nedidelis civilinės gynybos sandėliukas, jame

Pastate gi mus pasitinka tuščios ir niūrios patalpos

Visi kabinetai - išvalyti

Dar vienas kabinetas

O čia - pagrindinė laiptinė

Antro aukšto koridorius

Likučių nedaug - vos vienas kitas užrašas

Plakatas

Santechnika

Laiptai į palėpę, greta

Pati palėpė - tuščia ir neįdomi

Paliekant pastatą

Paskutinis žvilgsnis į teritoriją

Tai toks ramus rudeniškas pasivaikščiojimas.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Marina parašė:

  Jai turime epidėmiją-tai kodėl ligoninės apleistos? Vilniaus centre?

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Daugiausiai dėl rinkos dėsnių - išlaikyti šimtamečius pastatus yra elementariai per brangu. Nemaža dalimi prisideda ir pastatų neatitikimas šiuolaikinių standartų, nuo patalpų išplanavimo iki privažiavimo infrastruktūros.

  2. ZiziZaza parašė:

   Dėl to, kad šitas kompleksas yra tragiškai nutriušęs, nepatogus ir nepritaikytas tokiai ligoninei. Teko paguleti čia prieš jos uždarymą, nemaniau, kad taip išvis gali būti. Dauguma pastatai mediniai, laidai einantys į pastatus atviri caro laiku, pastatas su rentgeno aparatu (veikianciu!) griunantis ir apkaltais langais įėjus į vidų grindys turėjo stiprų nuolydį, lubos įlinkusios į vidų. Teritija turi nerealiai daug potencialo, bet nei jos dydis atitinka poreikį, nei gydytojams patogu (pačiam teko matyti gydytojus turinčius kalbėtis su santariškėm, dėl ligonių ir sakyti ką daryti telefonu).

  3. Viktorija parašė:

   Kokia čia ligoninė?

   1. Vytautas parašė:

    Tai seniausia, viena iš seniausių lietuvos ligononių Vilniuje, Sapiegų Ligoninė

    1. Rusnė parašė:

     Ar čia Antakalnyje?

     1. Greta parašė:

      Ne Antakalnis ir ne Sapiegų ligoninė. Centriau ieškokit. O šiaip visada galima pagūglinti apleistas Vilniaus ligonines:).

     2. Algis parašė:

      Ne Antakalnis. Galeciau pasakyti, nes salia gyvenu, but suprantu kad pagal puslapio negalima. Gal. Ja - labai lengva seip rasti. Didelis, atvyras plotas, pazymetas.

     3. Elena parašė:

      Sveiki, galite pasakyti kokia lokacija ir ar dar vis imanoma ieiti?

    2. Tevas parašė:

     Liudna jog naujos ligonines nebus, butai nauji taip.

   2. noriu buti nežinomu parašė:

    Už tos teritorijos kainą galima pastatyti puikia kovido ligonine šiolaikyne su visais rekalingais apsaugos priemonemis. Bed manau lešas išgraibis.Taip viskas irpasibaigs Buvęs darbotojas

   3. eugenijus parašė:

    Ligonine super pasianusi,nors prieš 50 metu buvo gana garsi.Už tą teritoriją galima buvo pastatyti didele prabangi ligonine su renimacija ir tinkančiais gerai izoliacijai patalpom. Tada mieste nebutu problemos dei kovid ligoniu

  4. Vytautas parašė:

   Tai yra BAISU,

  5. Algis parašė:

   Nes (zinau sita vieta) ji yra visiskai supuvus. Infekciniu ligu ligonine, ja uzdare pries tik pora metu. Juodas pelesis, t.t., nusiskundimai, kad apsilankimas ligonineje - pavojingesnis negu pati liga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *