"Virpesys" - klubas bunkeryje


Visai neseniai, eilinį kartą bevaikštant Vilniaus senamiesčio kiemais, aptvertoje teritorijoje suradome šviežią ir dar nematytą bunkerį, pažįstamos ir matytos struktūros. Nors viduje buvo tuščia, iš dekoracijų ant sienų ir išlikusių plakatų buvo aišku - čia būta klubo, panašaus į kitus klubus bunkeriuose - "Bombiaką" arba klubą "Vault". Sugrįžus namo ir truputį pasėdėjus internete paaiškėjo, kad bunkeris seniems neformalams yra gerai pažįstamas - čia buvo įsikūręs kadaise populiarus undergroundinis klubas "Virpesys".

Taip pat kaip su "Bombiaku" arba Satanūcha, internete medžiagos apie klubą praktiškai nėra. Tiesa, komentarai apie Virpesį sutinkami gana dažnai, tačiau, informacija juos būna labiau apie konkretų tūsą, nei apie patį bunkerį. Senasis, nebeveikiantis šio klubo puslapis išduoda - klubas gimė 2000-tųjų žiemą, susitikus keliems bendraminčiams, beieškantiems vietos alternatyviai nekomercinei elektroninei muzikai, o užsidarė 2003-iais, nors komentaruose pasakojama, kad veiksmas patalpose vyko vos ne iki 2007-tųjų.

Internete radau kelias senas nuotraukas iš 2002 metų koncerto, kuriomis nusprendžiau pasidalinti čia. Ir nors fotografas bunkerio interjero neakcentavo, jo nuotraukose išlenda įdomios detalės - akcentai bunkerio interjere, plakatai ir užrašai.

2002.11.23 tūsas, djmokykla.lt nuotr.

Dabar šis bunkeris - apleistas, po vidų gali pasivaikščioti bet kas. Struktūra - analogiška kitoms ankstyvojo sovietmečio slėptuvėms, kur bunkerio centre buvo trys pailgos, tarpusavyje sujungos patalpos, su nukirstais kampais. Kitose pagalbinėse patalpose - DJ vieta, rūbinė ir tualetai, taip pat, du įėjimai į slėptuvę iš viršaus.

Prie įėjimo - šarvuotos durys

Šarvuotos durys

Užėjus - ventiliacijos sistemos likučiai

Ventiliacija

Pirmoji patalpa atrodo taip

Pirmoji patalpa

Sienos - išpuoštos klubo atributika

Sienos

Tokie ženkliukai

Ženkliukai

Gal koks klubo simbolis?

Klubo simbolis

Žinutė pasauliui

Žinutė pasauliui

Antroji patalpa - nesiskiria nuo pirmosios

Antroji patalpa

Tik praėjimas išpieštas ryškiom spalvom

Praėjimas

Juoda ir geltona

Praėjimas

Dar vienas ženklas ant sienos

Ženklelis

Prie įėjimo/išėjimo - rūbinė. Durys apklijuotos plakatais

Ventiliacijos sistemos likučiai trečioje patalpoje

Ventiliacijos sistema

Ant sienos

Ant sienos

Grotuotos durys - išėjimas

Išėjimas

Durų uždarymo mechanizmas

Durų uždarymo mechanizmas

Įdomi vieta, nors nuo slėptuvės čia beveik nieko neliko. Visus buvusius šiame klube kviečiu komentuoti - tikslinti detales, pasakoti įspūdžius. Sėkmės!

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Mantas parašė:

  Tas zmogus tai DJ Android 🙂
  Vis dar groja.

  1. Driu parašė:

   tas chiuvas ne dj android 🙂 o x-ray

   1. Nikas parašė:

    Taip tai Vilius

  2. Ruslan parašė:

   Gyvenau salia sito bunkerio, vaikystei ir landziot ten teko, bet taip toli uzeit nepavyko. Kiek zinau tai ten gaisras buvo, pamenu kaip gaisrininkai gesino 🙂 pries tam klubui isikuriant jejimai buvo uzpildyti siukslem.

 2. vincas parašė:

  o sedintis yra dr.x-ray 🙂

 3. Giedrė parašė:

  O, ten vyko nuostabūs tūsai 🙂

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Gali kažką plačiau papasakoti?

  2. Izaokas parašė:

   Sveiki. Norejau pagirti jus uz nuostabias nuotraukas ir aplankytas vietas. Kai kurios foto mane net gasdina 😀 Turbut numirciau vietoj is baimes! 🙂 O jus neplnuojat aplankyt Cerrnobilio ir Pripetes miestuko??

   1. Pamiršta.lt parašė:

    Ačiū, artimiausiu metu neplanuoju.

   2. Masha parašė:

    Cia tikriausia venintelis bunkeris kuris turi adresa.
    Jauciu greitu laiku jis pavyrs siukslynu.

    1. Pamiršta.lt parašė:

     Turėjo adresą ir Bombiakas. Nemanau, kad pavirs šiukšlynu. Adresą nuotraukose užtušavau. Nors internete galima jį surasti, bet iš mano patirties, destruktyvūs žmonės meta paieškas, jei adresą neranda pirmose keliose google nuorodose ;D O tie, kurie turi proto ir kantrybės paieškom, nelabai niokoja objektų.

     1. Masha parašė:

      Bombiakas irgi turi adresa, nustebinai.
      Bunkerio Virpesys adreso ner ir ko ieskoti, tavo paskelta informacija paskaiciau ir iskart supratau, kur jis. Gal tie kaip sakai kurie turi proto ir kantrybės paieškom, gal nelabai niokoja, bet jei tokiu daug, tai jau suprantama kas bus.

     2. Dryze parašė:

      Tikiuosi įėjimo durys liko vietoje? Tas patalpas planuojama nuomotis, būtų labai apmaudu jei iki to laiko jas būtų spėta paversti tokiomis, kaip šiuo metu atrodo analogiškos patalpos.

     3. billy parašė:

      Paskutines repeticijos ir pasisedejimai kiek pamenu buvo 2005m 🙂 Virpesys vadinasi todel kad ten aiskteleje (lauke) visada skersvejis ir salta 🙂 Gerai budavo..

     4. Malibas parašė:

      Cia buvo isikurusios ir berods pirmos "Inculto" repeticijos patalpos, kuomet jie dar buvo nelabai kam zinomi 🙂

     5. Arkadijus parašė:

      siaip vieta dar veike 2007, esu ten buves keliose vakareliose, vienoj patalpoje buvo elektronines muzikos kureju studija o kitoj repetavo shizanova.

     6. Simas parašė:

      dar buvo toks klubas 'kitoks' irgi slėptuvėje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *