Ligoninės požemiai


Ar esate kada tyrinėję ligoninių požemius? Jei ne, vertėtų pabandyti - dažnai žmonės nenutuokia, kad praktiškai visos ligoninės turi ne tik savo slėptuves, bet ir daugybę požeminių koridorių, sujungiančių visus ligoninės korpusus į vieną didelį tinklą. Bevaikštant šiais tuneliais galima rasti pačių įvairiausių dalykų - nuo metalinių ligoninės lovų iki gydytojų chalatų, medicininės įrangos ir pacientų patalynės. Tokios įrangos pilna ir pagalbinėse rūsių patalpose, kurias apžiūrėti taip pat būna įdomu. Žodžiu, bent vieną kartą pabandyti verta.

Vienos iš paskutinių kelionių metu į tokią ligoninę ir užvažiavom. Tiesa, išbuvome trumpai - pavargę ir sušlapę po palaipiojimo traukiniais, norėjome tik kuo greičiau apeiti viską, negaištant daug laiko fotografijai. O ir ligoninės rūsiuose deganti šviesa neleido eksperimentuoti su apšvietimu, kaip ir laikas nuo laiko į rūsį patraukti dūmo nusileidžiantys ligoninės darbuotojai. Žodžiu, nuotraukų nedaug, bet susidaryti įspūdžiui pilnai užteks.

Ši ligoninė buvo ne išimtis - visus jos korpusus tarpusavyje sujungė tuneliai. Darbuotojai čia užsuka retai - dažniausiai nusileidžia ramiai patraukti dūmą ir pailsėti pamainos metu. Dalies tunelių šone yra pravestos šiluminės trasos, elektra bei kitos požeminės komunikacijos - paprasčiausia ekonomija. Šie tuneliai - dar viena sovietų militarizacijos ir pasiruošimo karui pasekmė. Dabar juos naudoja daugiausiai kaip nereikalingų daiktų sandėlius.

Tunelis su komunikacijomis

Koridorius

Vienas iš tunelių - užkrautas lovomis

Kolega

Koridoriai - skirtingi, palikti daiktai - taip pat

Lovos

Iš kitos pusės

Lova

Dar pora lovų

Lovos

Pagrindinis koridorius veda prie didžiausio korpuso rūsio. Iš čia galima patekti prie laiptinės ir lifto, ligoninės patalpas, slėptuvę ir visas kitas dalis.

Krovininis liftas, pagrindiniame korpuse

Krovininis liftas

Arba taip

Krovininis liftas

O čia - keliaujant į laiptinę

Laiptinė į viršų

Nedidelis vežimas skalbiniams, praėjime

Vežimas skalbiniams

Invalidų vežimėliai, priėjus iš arčiau

Vežimėliai

Administracija ir sterilizacinė

Administracija ir sterealizacija

Rūsio patalpose - daugybė ligoninės įrangos

Baldai ir lempa

Dar pora lempų, kitokios formos

Lempa

Lovos, baldai

Baldai

Spintelės

Spintelės

Kompiuteriai

Kompiuteriai

Televizoriai

Televizoriai

Daugiau sukrautų į krūvas daiktų

Sukrauti daiktai

Vonia - puiki vieta nedideliam relaksui

Vonia

Dalis rūsių kambarių - nejudinti gerą dešimtmetį. Visa čia palikta įranga seniai sudilus ir pažeista drėgmės.

Pažeista drėgmės įranga

Įranga

Arba taip

Įranga

Kalbant apie slėptuvę - ją, galiausiai, taip pat pavyko surasti. Deja, ji visiškai tuščia, naudojama kaip sandėlys - tikrai nieko įdomaus. Tik viena kita besivoliojanti vaistinėlė, mena apie tai, kad čia kadaise buvo pilnai funkcionuojantis civilinės gynybos punktas.

Įėjimas į slėptuvę

Įėjimas į slėptuvę

Vaistinėlė

Vaistinėlė

Šiam kartui tiek.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. armin parašė:

  Labas, kokia čia ligoninė?

  1. Slaptoji parašė:

   Labas, tokia informacija niekas nesidalina. O jei bradetu tai puse ten esanciu daigtu nebeliktu, o sienos butu grafiti ispaisytos.

 2. Lin parašė:

  Tai čia ta ligoninė apleista ar veikianti? Nes koridoriuose matosi šviesos - elektros tiekimas neatjungtas. Gydytojai irgi vaikšto, bet ten daug kas nuo seno likę..

  1. Anonimas parašė:

   Kur galima ja rasti?

  2. augas parašė:

   Kuri ligonine tai?

  3. Germanas parašė:

   Kokybiskos nuotraukos, saunoliai.

 3. Jurgis parašė:

  Sveiki vaidybiniam filmui ieskome ligonines tuneliu, gal galetumete pasidalinti informacija kur jie randasi? ******************@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *