Daugiau apleistos technikos


Kelionėje jau pamačius lėktuvus ir liniją Mažino, iki pilno komplekto betrūko tik tankų bei panašios karinės technikos. Dėl to, vieną popietę, rudeniškai lašnojant lietui, per šlapius krūmus brovėmės link vienos didžiausių technikos bazių Vokietijos rytuose, kurioje iš palydovo matėsi keli šimtai tankų. Tik jau peršokus per tvorą ir pasislėpus tarp mašinų, sustatytų tvarkingomis eilėmis, pamatėme, kad ten buvo ne tankai, o vokiškos pėstininkų kovos mašinos Marder 1A3, Vokietijos kariuomenėje naudotos nuo 1970-tųjų.

Visa teritorija buvo išties didžiulė - keli šimtai vienetų technikos, tvarkingai sustatytos eilėmis, tarp kurių buvo nesunku pasislėpti nuo darbininkų. Be jau minėtų pėstininkų kovos mašinų čia buvo galima išvysti ir vokiškų kovos tankų Leopard 1 A5 ir šarvuotų remonto mašinų Bergepanzer Büffel. Bendrai, mums pavyko apeiti tik nedidelę šios teritorijos dalį ir užsilipus ant bokštelio apžvelgti teritoriją iš viršaus - pavargus kelionės pabaigoje užsirauti ant darbininkų ar apsaugos nebuvo jokio noro. Jaučiu, ištaikius tinkamą laiką (ne viduryje darbo dienos) čia būtų galima pasivaikščioti ir daugiau - mes spėjome apeiti gal tik kokį ketvirtadalį.

Žodžiu, siūlau pasigrožėti nuotraukomis iš Vokietijos technikos kapinyno - lengvas dejavu po prieš metus lankytos karinės technikos iš Latvijos. O galintiems į Vokietiją nuvažiuoti gyvai, labai rekomenduoju ją patiems aplankyti. Aš, greičiausiai, čia dar kartą sugrįšiu kitąmet, per kitą Europos kelionę, kada vėl keliausime po Prancūziją ir Belgiją - bus pakeliui.

Kelios nuotraukos

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Apleista technika

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Karolis parašė:

    Kur randasi šitas technikos muziejus? Vienas žmogus man pasakojo, kad kažkur vokietijoje yra technikos muziejus kuri norint visa apvaikščioti reikia keliu diena nes yra labai didelis ir sakė, kad galima apžiūrėti technika iš vidaus? Gal tai būtent šis muziejus apie kuri man pasakojo. 🙂

    1. Pamiršta.lt parašė:

      Kolega, čia joks muziejus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *