Apleistas pastatas Raugyklos gatvėje


Šiandienai nieko ypatingo - tik paprastas gamybinis kompleksas Raugyklos gatvėje, su uždaru vidiniu kiemeliu. Šioje teritorijoje, susidedančioje iš triaukščio gamybinio pastato, dviaukščio garažo ir vidinio kiemo, tarp jų, buvo įsikūrusi transporto bazė, atidaryta 1972 m.

Internete nėra duomenų, kada ji tiksliai buvo apleista. Tačiau, sprendžiant iš Google Earth senų palydovinių nuotraukų ir medžiagos internete, žmonės iš čia pasitraukė 2012-tais metais. Kelioms įmonėms, tarp jų - Vilšilda, Plarma ir Unipreka - buvo paskelbtos bankroto procedūros, o visos kitos pasitraukė pačios. Vėliau gyventojai ne vieną kartą keitėsi - nuo paauglių, pamėgusių šiuos pastatus dėl didelių erdvių, leidžiančių be trikdymo važinėtis skeitais iki benamių ir narkomanų, galėjusių patogiai įsikurti Vilniaus centro ribose.

Dabar teritorija apleista. Per išmontuotus pastato langus į vidų patenkanti drėgmė išvijo iš čia paskutinius gyventojus - netgi benamius, sugebančius išgyventi pačiomis baisiausiomis sąlygomis. Galiausiai, teritorija liko niekam nereikalinga ir ją pamažu atsiima gamta.

Kompleksas nuo gatvės

Pastatas

Nuo įvažiavimo pusės

Pastatas

Patekti į vidinį kiemą - nesunku. UŽtenka pastatą apeiti iš kitos, neparadinės pusės. Ten galima nesunkiai perlipti per tvorą ir patekti į vidinį kiemą.

Pastatas iš vidinio kiemo

Pastatas

Pastatas naktį

Pastatas naktį

Pakrovimo rampas likučiai

Rampa

Pastato viduje - tuščia ir drėgna. Iš čia išnešta viskas - ne tik baldai, bet ir didžiuliai vidinio kiemo langai, dėl ko drėgmė ardyti pastatą pradėjo daug kartų greičiau.

Pirmas aukštas

Pirmas aukštas

Prie krovininio lifto ir laiptinės

Liftas ir laiptinė

Antrame aukšte - tuščios gamybinės patalpos

Antras aukštas

Darbuotojų kabinetai

Kabinetai

Baliavojančio jaunimo vieta

Kambarys

Čia - vėliau renovuota patalpa

Renovuota patalpa

Trečio aukšto graffiti

Graffiti

Užrašas per visą langą

Gatvės menas

Raugyklos gatvės langai

Raugyklos gatvės langai

Laiptine galima nusileisti į šaltą ir drėgną rūsį. Jame - bokso klubo likučiai, su besimėtančiom bokso pirštinėm, ant sienų sukabintais veidrodžiais ir grindis dengusiais suplėšytais čiužiniais.

Šaltas ir drėgnas rūsys

Rūsys

Įėjimas į buvusią sporto salę

Sporto salė

Kambarys su čiužiniais ir veidrodžiais

Veidrodžiai

Trūnijanti bokso kriaušė

Bokso kriaušė

Išeidami statybininkai paliko savo daiktus

Statybininkų daiktai

Statybinis "Ožys"

Statyba

Skydinė, greta

Skydinė

Kitoje kiemo pusėje - didelis dviaukštis garažas, išlaužtomis durimis ir išdaužytais langais. Per jo antrą aukštą, kadaise, buvo patekimas į teritoriją.

Garažas

Garažas

Šiukšlynas, garažo viduje

Garažas

Seni suplėšyti drabužiai

Drabužiai

Išėjimas

Garažas

Facebook:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *