Italijos urban decay 2022 - pirma dalis


Vasara pamažu eina į pabaigą, karas Ukrainoje tebesitęsia (nepamirštame kartu remti blue-yellow.lt), o aš pamažu tvarkau nuotraukas iš paskutinės Italijos kelionės, kurioje nuvažiavome 7600 km ir apvažiavome visą šiaurinę ir centrinę Italijos dalį. Kadangi urban decay nuotraukų daug, nusprendžiau jas padalinti į du straipsnius - jie gausis dideli, po 100 nuotraukų kiekviename. Čia bus pirmoji šios temos dalis.

Italijoje jau buvau 2016-tais metais. Tada be viso kito sugebėjome paimti kone geriausius Italijos apleistus rūmus, mėlyną bažnyčią ir šiek tiek industrijos, bet be to šalies urban decay liko beveik nepaliestas. Dabar gi pasiruošimui turėjome ne 2 savaites, kaip anąkart, o keletą mėnesių, dėl ko taškų žemėlapyje netrūko (užtektų dar bent vienai tokiai kelionei). Ir nors geriausios suplanuotos vietos dėl skirtingų priežasčių nepavyko (kai kur buvo aklinai uždaryta, kai kur - jau prasidėjusi renovacija), kelionę galima užskaityti kaip pavykusią.

Pirmoji vila

Pradėsime nuo vienos iš apleistų vilų. Patekti buvo nesunku, tik reikėjo šiek tiek pasivaikščioti krūmais, kad nepastebėtų kaimynai. Viduje radome klasikinį Italijos urban decay - nuostabius interjerus su baldais, knygomis ir panašiais dalykais, kurių nemažai prisižiūrėjome per pastaruosius kelis metus. Žinoma, pralenkti Belgijos čia mums nepavyks (su Belgija galėtų konkuruoti nebent Prancūzija), bet išsilaikymas vis tiek vertas dėmesio.

Pradėsime nuo antro vilos aukšto

Jame galima rasti tokį puošnų saloną

Jame - nuostabūs senoviniai baldai

Kėdė ir sofa

Staliukas

Bet mes žygiuokime per vilą toliau

Kiti antro aukšto kambariai atrodo taip

Visur - nuostabi lubų puošyba

Iš karto krenta į akis spinta su knygomis

Knygos iš arčiau

Kituose antro aukšto kambariuose - miegamieji

Kitas kampas

Ir vėl - nuostabios lubos

Dar vienas kambarys

Ir dar vienas - su kolege

Spintose čia dar tebekabo rūbai

Lentynos - tebeužkrautos daiktais

Daiktai iš arčiau atrodo taip

Arba taip

Mažytė spynelė

Raktų ryšulys

Kambariuose galima rasti knygų

Paveikslų

Televizorių ir kitos buitinės technikos

Netrūksta ir muzikos

Plokštelių čia masė - nuo klasikos iki pop muzikos

Pirmame aukšte galima rasti valgomąjį

Puikios lėkštės su Romos miesto įžymybėmis

Koridorius veda į virtuvę

Virtuvė atrodo taip

Atvirukai

Televizorius, prieš pasišalinant

 

Antroji vila

Antroji vila bus kiek prasčiau išsilaikiusi, bet vis dar verta dėmesio. Įdomi ji tuo, kad ji yra gana populiari - vienu metu joje vaikščiojome su dar trim tyrinėtojų grupėmis. Bendrai Italijos digg'as yra ne toks intensyvus kaip Belgijos ar Prancūzijos - explorinant čia sutikti kolegų yra pakankamai sudėtinga. Dėl to ir vietos čia išsilaiko kiek ilgiau.

Pati gražiausia vilos patalpa atrodo taip

Nuostabūs krėslai

Tokių puošnių patalpų čia yra kelios

dar viena

Antrame gi aukšte - miegamieji

Arba taip - kitas kampas

Atkreipkite dėmesį, kokios nuostabios lubos

Kambarių yra daug ir jie visi skirtingi

Lovos

Dar vienas miegamasis

Ir dar vienas

Visur - nuostabūs baldai

Dar daugiau

Komodas ir pianinas

Ant baldų - knygos

Iškamšos ir paveikslai

Šventas Antonijus

Palikti rūbai

O čia - vaikų piešinys

Už šių užuolaidų - dar vienas miegamasis

Atrodo jis taip

Lova kitu rakursu

O čia - vilos koplyčia

Prieš pasišalindami dar užsukime į valgomąjį

Greta jo bus virtuvė

Valtis ir dviratis garaže, pabaigai

 

Trečioji vila

Trečiojoje viloje yra įdomūs vos keli kambariai - vien dėl to, kad lubos nemažoje dalyje yra įgriuvusios. Bet miegamasis užtat yra labai gražus - su puikiais kesonais (berods taip tai vadinasi) ant lubų - malonu pažiūrėti. Mes čia patekome be problemų, nors šiaip ši vieta laikoma viena iš pavojingesnių - tyrinėtojai čia reguliariai užsirauna ant šunų ir agresyvių kaimynų (dalis teritorijos tebėra gyvenama).

Vilos foje atrodo taip

Viena gražiausių vilos patalpų - šis miegamasis

Jame - nuostabūs baldai

Pažiūrėkite, kokia nuostabi komoda

Lovos

Dar viena spinta

Likučių čia daug

Yra visokios pažymos

Yra senų nuotraukų

Kolega

Bet mums laikas eiti toliau

Kiti vilos kambariai - ne tokie fotogeniški

Čia jau visai nubiręs tinkas

Pora spintelių

Dar užkliuvo šios durys

Puošyba, prieš pasišalinant

 

Apleista bažnyčia

Bet mums laikas judėti toliau, į apleistą bažnyčią. Ji randasi viename iš apleistų Italijos miestelių, paliktų po žemės drebėjimo. Dabar tie miesteliai yra pamažu atstatomi, bet kol kas čia gyventojų dar nėra.

Bažnyčia atrodo taip

Sustatytos kėdžių eilės

Paradinis įėjimas ir vargonai atrodo taip

Matosi klausykla

 

Raitelio vila

Sekanti vila tarp digerių yra žinoma kaip "raitelio vila". Čia visas grožis yra sukoncentruotas vienoje centrinėje patalpoje, papuoštoje raitelio figūra.

Gražiausias vilos kambarys atrodo taip

Čia slypi visas grožis

Raitelis

Iš arčiau

Židinys, kitoje pusėje

Žodžiu, vilos interjerai yra visai turtingi

Antras aukštas

Daugiau papuošimų

Tokia vila

 

Apleisti teatrai

Pirmą dalį pabaigsime su apleistais teatrais, kurių čia radome tris. Nors žemėlapyje jų turėjome ir daugiau, bet mes lankėme tik geriausius. Beje, Italija buvo pirmoji šalis, kurioje pamačiau apleistą teatrą.

Čia bus pirmas

Nuo scenos jis atrodo taip

Balkonas

Antrasis teatras

Nuo scenos

Kitas kampas

Scena

Šio teatro foje, beje, atrodo taip

Trečiasis teatras gi, pareikalavęs daugiausiai pastangų - labiausiai sugriuvęs

Čia prireikė kopėčių ir laipiojimo įgūdžių

Ačiū už dėmesį ir iki kitų kartų!

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Martynas parašė:

  Sveiki, labai fainas jūsų puslapis (seku jau ne vienerius metus) ir noriu paprašyti nedidelio patobulinimo, kuris, manau, būtų naudingas visiems lankytojams.
  Esmė yra ta, kad jūs talpindamas nuotraukas į puslapį, po kiekviena nuotrauka parašote trumpą komentarą - kartais tai tekstas be prasmės, tačiau kartais tai - svarbi žinutė apie nuotraukoje matomą turinį. Ir visa tai matosi "skrolinant", visų tų naudingų komentarų nesimato, jeigu nuo pat pradžių paspaudi ant pirmos nuotraukos (išdidini) ir toliau žiūri visą reportažą Nuotraukų peržiūros režimu, kitaip sakant vienas veiksmas prieštarauja kitam - naudinga tekstinė info lieka puslapyje, o nuotraukų vertė - jų dydyje (peržiūros režime). Nežinau, ar aiškiai įvardijau problemą.

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Labas, ką norėjot pasakyti supratau, pagalvosiu. Realiai viskas ne taip paprasta, nes ilgų aprašymo pastraipų nesukiši prie nuotraukos aprašymo. Bet pagalvosiu, ką čia galima padaryti.

 2. Martynas parašė:

  Ačiū. Ilgų ir nereikia aprašymų - tiesiog tą patį tekstą kaip ir dabar pvz., po antra nuotrauka "Jame galima rasti tokį puošnų saloną". To pilnai pakanka, nes einant iš eilės, nuotraukų peržiūros režimu, tie trumpi sakiniai dėliosis į pasakojimą.

 3. Gabija parašė:

  Ačiū labai, tiems kurie daro šituos nuostabius darbus, leisdami visiems prisiliesti prie mūsų senutės Europos praeities lobių. Gyvenau Italijoje daugybę metų, taip pat daugybę metų vedžiojau piligrimų ir turistų grupes po Grąžųjį pusiasalį. Dabar, kai užaugo ir mūsų namus paliko visi vaikai, mes su vyru kasmet po kelis kartus susiruošiam į Italiją,kaskart aplankydami bent kelis iš daugiau nei 6000 apleistų miestų. Kelis aplankom kas met, tai "Bussana Vechia" virs Sanremo, kalnuose ir "Roscigno Vecchia" tarp Neapolio ir Agropoli, Silento apylinkėse, ten lankomės būtinai nes vis dar jaučiame pareigą aplankyti vienintelį miestelio gyventoją Giuseppe Spagnuolo. Visas vietas kuriose lankomės randame itališkame puslapyje "Citta fantasma in Italia" Tai oficialus puslapis su aprašymais apleidimo priežastimi ir kelių nuorodomis. Galvojau,jog visur taip yra, Tačiau tik apsilankius pas jus supratau,kodėl jūsų lankomos vietos yra smarkiai įslaptintos...Dalinai supratau iš kur minta tokios parduotuvės kaip "Rumšiškių baldai" ir pasidarė liūdna, liūdna...Ačiū, kad esate,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *