Belgija, kaip ilsisi karinė technika


Kuo skiriasi rytai nuo vakarų? Žiūrint iš UE pusės - skirtumas didžiulis. Užtenka vieno žvilgsnio į Google maps, kad įsitikinti, kaip skiriasi šių regionų išsivystymas bei infrastruktūra. Labiau pažengusi visuomenė vakaruose įtakojo ne tik aukštesnį pragyvenimo lygį, bet ir geresnį apleistų vietų išsilaikymą. Dėl to, Prancūzijoje, Belgijoje ar Vokietijoje apleisti pastatai - neišvogti, gamyklose - skirtingai ne kaip pas mus, ne plikos sienos.

Viena iš tokių vietų, kurių nepamatysi Lietuvoje - šis nedidelis miškas Belgijoje, kur po atviru dangumi, ne vienerius metus trūnija 1950-1970 m. karinė technika iš NATO bloko. Čia galima rasti ir sunkvežimių, ir kariuomenės visureigių iš Vakarų Vokietijos kariuomenės, ir daugybę katerių, statyti pontoniniems tiltams - visos technikos norėdamas nesuskaičiuosi. Realiai, teritorija didžiulė, mes per valandą sugebėjome apeiti tik jos dalį, daugiausiai laiko skiriant technikai, paliktai miške, kur ją baigia užgožti samanos ir krūmai. Ši teritorijos dalis, tikrų tikriausias urban decay, yra kaip niekada fotogeniška ir atmosferinga.

Žodžiu, tyliai pasivaikščiokime po kapinyną, pasidairykime po techniką, kurią gamta pamažu atsiima iš žmogaus. Pradėsime nuo miškelyje paliktų automobilių, tarp kurių - visureigiai VW Typ 181 bei JAV sunkvežimiai GMC M-135. Pas mus, spėju, jie neprastovėtų nei pusmečio, vietinių gyventojų dėka, čia gi viskas guli nepaliesta ne vieną dešimtmetį.

Štai taip visa tai atrodo

VW Typ 181 Kurierwagen

Dar daugiau jų, išardytų

Štai taip

Dalis automobilių - vos įžiūrimi per medžius ir krūmus. Ant medžių augančios samanos kažkiek priminė Abchaziją, lankytą neseniai, tik čia jos užgožė viską, net ir apleistus automobilius.

Atrodo viskas taip

Viskas apaugę storu sluoksniu samanų

Belgijos žandarmerijos automobiliai, nacionalinio gamintojo Fabrique Nationale

Dar daugiau jų

Stovintis atskirai

Samanos - tiesiog nuostabu

Gal ir gerai, kad čia atvažiavome ankstyvą pavasarį

Kažin ar kas čia matytųsi, kai sužaliuotų gamta

Kažkiek man priminė Treebeard iš Žiedų valdovo trilogijos

Rytų bloko sunkvežimis "Tatra" - netikėtas radinys

Dar vienas sunkvežimis - beveik suiręs

Volskvageną baigia pasiglemžti žolė

Greta apleistų automobilių, proskynoje - dešimtys katerių, skirtų pontoninių tiltų statybai. Tokie laivai buvo naudojami pontonų sujungimui bei pagalbiniems darbams.

Kateriai

Štai taip

Paremtas korpusas

Iš galo

Tvarkingai sustatytos eilės

Netoli jų - dar daugiau visokios technikos iš vakarų Europos šalių - daugiausiai, iš JAV, Kanados bei Vakarų Vokietijos. Yra Unimog, Beetle ir panašūs legendiniai modeliai, kuriuos, greičiausiai, mielai priglaustų bet kuris technikos muziejus.

Štai, prašome - Mercedes-Benz Unimog 404

Dar vienas, jau matytas Kurierwagen

O čia - VW Iltis (Typ 183)

Legendinis automobilis VW Käfer, aka Beetle - visa eilė

Variacija - greitoji pagalba

ROBUR LO 2002 Kommandostabswagen

Realiai, visą čia esančią techniką sunku sužiūrėti. Ypač kai mes, kaip įprasta, besistengdami kelionėje pamatyti kuo daugiau, atvykome likus vos pusvalandžiui iki sutemstant.

Kranas Magirus Deutz Jupiter 6x6

Žiūrint iš priekio

Priekaba

Čia jau modelio neatpažinsi

Angarai, įrengti teritorijos pakraštyje, užsiėmė, ne tai mašinų tvarkymu, ne tai ardymu. Prie jų dabar laikoma dar daugiau technikos, tačiau, nuotraukų iš ten bus nedaug - bevaikštinėjant galutinai sutemo.

Angarai

Juose - dar daugiau automobilių

Arba taip

Mercedes-Benz L 312

Pora traktorių

Dar vienas išardytas džipas, pabaigai

Tai tokia bus Belgijos kelionės pradžia. Daugiau Belgijos apleistų vietų - netrukus.

Už pagalbą su automobilių modeliais - ačiū Mindaugui

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Aivaras parašė:

    Sveiki, gal žinote ar yra galimybė juos įsigyti? Kokia čia tiksli vieta? Kas savininkas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *