Kijevo metro - hermetinės durys


Dar vienas nedidelis, bet dėmesio vertas objektas iš paskutinės Kijevo kelionės - avarinį išėjimą iš metro saugančios didžiulės hermetinės durys, prie kurių padarėme tikrą fotosesiją - betrūko tik studijos ir profesionalių modelių. Prie jų atkeliavome visa minia, kas man, įpratusiam vaikščioti mažoje kompanijoje, buvo nematyta ir labai keista.

O vyko viskas taip - septyniese beeidami link objekto sutikome gal dešimties pažįstamų digerių ir jų draugų kompaniją, pasislėpusių krūmuose. Jie, patys bandydami patekti ten, kur planavome keliauti mes, buvo užmatyti sargo ir dėl to laukė, kol jis apžiūrės teritoriją, įsitikins, kad pašalinių joje nėra ir nusiraminęs sugrįš į savo apsaugos postą. Trumpai pabendravę nusprendėme į objektą keliauti kartu, visa keliolikos žmonių minia.

Nepaisant žmonių skaičiaus, viskas vyko labai operatyviai - vienu ypu peršokus tvorą, žmonės iš karto pritūpdavo, greitai ir tyliai nusliūkindavo prie didžiulio šulinio, esančio teritorijos viduje, per kurį kadaise buvo iškelta tunelių gręžimo mašina. Šulinyje - šimto metrų šachta žemyn, į kurią galima nusileisti kopetėlėmis. Jos apačioje ir buvo mūsų kelionės esmė - didžiulės hermetinės durys, prie kurių pasidarėme fotosesiją.

Didžiulės durys ir daug daug žmonių

Didžiulės durys

Durys juda tokiais bėgiais

Durų bėgiai

Tokios durys užsidarinėja taip

Hermetinės durys buvo paliktos šiek tiek pravertos - per ploną plyšį, kurio vos užteko žmogui pralįsti (stambesnio kūno sudėjimo žmonėms ten teko nejuokais paplušėti), pūtė stiprus vėjo gūsis, sklindantis iš metro ventiliacijos sistemų, įrengtų netoliese. Panašiai, kaip vasarą, važiuojant autostrada iškišti galvą per langą - įdomus jausmas.

Durys iš vidaus

Durys

Įlipus į vidų prasidėjo fotografavimosi bumas - skirtingomis pozomis, skirtingais kampais. Aš tuo metu galėjau pasidairyti aplinkui, tiesa, ne per toli - visi tunelio praėjimai buvo apsaugoti judesio davikliais.

Tunelis ir ventiliacijos sistema

Tunelis ir ventiliacija

Konstrukcijos, skirtos triukšmui slopinti

Konstrukcijos

Išsišakojimas

Išsišakojimas

Grotuoti vartai. Už jų eiti - nevalia

Vartai

Pagaliau eilė atsilaisvino. Žmonės pamažu pasitraukė link išėjimo, leisdami mums pasidaryti savo nuotrauką atminčiai.

Nuotrauka atminčiai

Bendra nuotrauka

Šiuo objektu pasibaigė mūsų kelionė - beliko tik nusigauti iki oro uosto ir ten praleisti dar vieną bemiegę naktį, prieš grįžtant į Lietuvą. Tiek šiam kartui!

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Mindawozas parašė:

    Jei kam įdomu. Šios hermo durys sveria apie 16 tonų !!!

    Na ir dar vienas animuotas paveiksliukas, kaip atsidarinėja identiškos Metro hermo durys: http://russos.ru/img/metrostroi/463/mk2.gif

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *