Šachtos Paryžiaus apylinkėse


Jau prasidėjus savaitgaliui, nusprendžiau parodyti dar vieną dalį Paryžiaus kelionės - klinties šachtas Paryžiaus apylinkėse, kuriom praeitos kelionės metu skyrėme pora dienų. Galiu pasakyti tik tiek - nerealu. Niekada negalvojau, kad šachtos gali būti tokios didelės ir įdomios.

Nuostabaus grožio tuneliai, kuriems nėra nei galo, nei krašto, vietomis palikta technika ir požeminiai ežerai - tik dalis tų dalykų, kuriuos čia galima pamatyti. Dalis šių šachtų - apleistos nuo XX a. vidurio, dalis - 1943-1944 perstatytos vokiečių ir pritaikytos karinėms reikmėms. Ar galite įsivaizduoti, kad čia įrengtuose cechuose kažkada gamino balistines raketas, jas išvežant iš šachtų traukiniais, akmenyje iškirstais tuneliais? Taip, vokiečiai šachtose įrengė ne vieną požeminę gamyklą, kur dirbo, dažniausiai, konclagerių kaliniai, gamindami ginklus, raketas, lėktuvus ir kitą techniką Trečiojo Reicho kariuomenei.

Šios šachtos - didelės ir painios, čia sunku vaikščioti be šachtas gerai pažįstančių žmonių. Bevaikštant galima grožėtis milžiniškomis iškirstomis erdvėmis, su kolonomis - nerealus jausmas, nereali erdvė, kurią kolega iš karto pakrikštijo Mines of Moria.

Šachtoje

Šachta

Kolega, tarp kolonų

Kolega

Sutvirtinti skliautai, viršuje

Sutvirtinimai

Arba taip

Skliautai

Skliautų sutvirtinimuose - išrašytos sutvirtinimo datos. Tarp šių dviejų sutvirtinimų tik dviejų dienų skirtumas - sunku įsivaizduoti, kad šachtininkams, beveik neturint įrangos ir dirbant rankom, pavyko per vos pora dienų pajudėti per gerą metrą pirmyn.

Skliautas ir datos

Skliautas

Vietomis sutvirtinimai įgauna nematytas ir neįprastas formas

Formos

Skliautai

Skliautai

Arba taip

Formos

Dar vienas variantas

Formos

Tuneliai - taip pat, skirtingų dydžių ir formų

Čia - daug erdvės

Čia - kiek žemiau

Tunelis

Tokia dar viena atšaka

Atšaka

Kolega

Kolega

O čia - šiek tiek kitokios formos, mažesni tuneliai, tačiau, pakankamai gilūs, kad dėl uolienų storio deguonies kiekis ore sumažėtų, dėl ko, gilesnėse vietose tampa daug sunkiau kvėpuot - kaip aukštai kalnuose. Čia vietiniai vaikšto su specialiais matuokliais, rodančiais, kiek procentaliai deguonies yra ore.

Tokia šachta

Šachta

Dar daugiau kolonų

Aukštis

Vagonetė

Vagonetė

Kaušas uolienų surinkimui

Kaušas uolienoms

Giliausioje šachtos vietoje - požeminis ežeras, šachtos gilumoje, kur dėl uolienų filtravimo vanduo nepaprastai skaidrus ir viską atspindi, kaip veidrodis. Kvėpuoti čia sunkiausia - kaip kokiuose kalnuose, kur reikia įprasti prie mažo deguonies kiekio. Neapsigaukite dėl gylio - realybėje ežeras gilus - nuo poros iki kokių keturių metrų gylio, nors to iš nuotraukos nesimato dėl skaidraus vandens.

Požeminis ežeras

Požeminis ežeras

Vandens atspindys

Atspindys

Kolega tikrina vandenį

Vanduo

Tokia keista spalva - natūrali

Natūrali spalva

Beeinant atgal - dar daugiau sutvirtinimų

Sutvirtinimai

Guns N' Roses skvotas

Guns N' Roses skvotas

Taip, čia yra kuriami tokie patys skvotai kaip ir Paryžiaus katakombose, tik dėl nuošalios vietos jų čia mažiau ir jie daug švaresni. Štai čia, pavyzdžiui, dar vienas skvotas, šachtoje, nacių okupacijos metu paverstose požemine V2 raketų gamykla.

Skvote

Skvotas

Skvotas, beje, vadinasi "Odesa"

Skvotas Odesa

Kūrybos šioje šachtoje - mažiau, nors ten kur ji yra, įspūdį ji taip pat palieka. Štai čia, tarkime, nebaigtas statyti skvotas, kaip ir jau matyta Paryžiaus katakombų "Pilis".

Skvotas Chateau

Skvotas Pilis

Iš akmenų statomos sienos

Sienos

Nebaigta statyti

Nebaigta statyti

Akmenys

Akmenys

Ant sienos