Karoliniškių kolektorius


Ką galima nuveikti karštą vasaros dieną? Teisingai, reikia ruoštis rūbus ir traukti prie vandens telkinių. Taip tądien padarėme ir mes - susirinkę guminius batus, foto techniką ir apsiginklavę prožektoriais iki dantų, patraukėme prie naujo lietaus kolektoriaus.

Kolektorius patogus, juo eiti - vienas malonumas: tunelis - aukštas, vandens viduje nedaug, dauguma šulinių - atidaryti. Žodžiu, galima eiti ir eiti. Tunelis kelis kartus pakeičia formą - nuo klasikinės, kvadratinės (kaip Žvėryno kolektoriaus), iki apvalios, jau matytos Drujos ir Vilnelės kolektoriuose, iki šių dviejų varijantų "hibrido", kurio dar neteko regėti - viršutinė dalis - kvadratinė, apatinė - ovalo formos.

Kaip įprasta, padariau nedidelį žemėlapį visiems, norintiems jį aplankyti. Geltona spalva pažymėti šuliniai pažymėti tiksliai, kolektoriaus linija - apytikslė. Mėlynos linijos - atkarpos, kurių dar nespėjome išvaikščioti. Kairėje esančią mėlyną atšaką palikome ateičiai - vanduo ten sraunus, o ir lauko turėjome ne per daugiausiai.

Kolektoriaus žemėlapis

Įėjimas

Iš vidaus

Su kolega

Toks tunelis

Galima pilnai atsistoti

Perėjimui - guminių batų per akis

Nors vietomis pasitaiko gilesnių atkarpų

Vietomis būna didelės tarpinės patalpos, su išlipimu

Betono konstrukcijos

Šulinys

Kartais pasitaiko užšiukšlintų dalių

Betono luitas

Srovės atneštas liukas

Į kolektorių atiteka daug mažesnių atšakų

Arba taip

Kelios mažesnės atšakos

O čia - dar niekur nematyta, originali tunelio forma

Šviesa

Išsišakojimas, pabaigoje

Kolega, pozuoja su ПБФ "Хомяк"

Išlipimas į paviršių po Pilaitės prospektu

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. FeDotAss parašė:

  Jo, sitas tikrai geras. O kiek dar zinot staciakampiu?

  1. Pamiršta.lt parašė:

   Zveryno, Pilaites... Daug ju yra.

  2. Ignas parašė:

   Butinos dujokaukes? Ar cia tik del grazumo?

   1. Pamiršta.lt parašė:

    Tik dėl gražumo 🙂

   2. aš čia šiaip parašė:

    Įdomios nuotraukos. Kartais bėgioju pro tuos kolektoriaus baseinus (kur miške), tai po liūties viename iš šalia esančių šulinių (be dangčio) būna žiauriai stipri srovė iki pat viršaus. Įkritus būtu nekas.

    1. marius parašė:

     matosi šitose, tuneliuose buvo cheminiu medžiagų kogero iš garažo pylė valiklius šeip neamanau kad čia butu duju, p.s kasnors buvo rimtesniusoe tuneliuose kurie yra po asanavičiūtes gatve ir įšeina kitoi pusei su kanalizacija, kiek girdėjau ten butina dujokaukes turėti nes, ten daug duju.

    2. Pijus parašė:

     nuotrauka "Encounter ženklai. Į dešinę – išsišakojimas, žemėlapyje pažymėtas mėlynai" posukio i dsine geriau neimkit, o jei imsit, tai nueje iki galo nelipkit kopeciom i virsu, nes: 1) labai sunkus dangtis 2) atidare ta dengti islysite prie saugumo pastato ir gausit galvon, kaip mes su draugu gavom, gali but kad net su policija reikalu turesit...

    3. Kamile parašė:

     Zodziu as su klasiokais nusprendem pazaisti zaidima kur rodo taskus surandi ir pasirasai na suradom kad vienas is sunkesniu yra tam tuneli tik tolokai pradziai pamate nuejom bet buvo labai baisu. Veliau uzlipom iseje ant pieveles ir pavalgem ir pradejo begti is ten stipri vandens srove o pagal jusu nuotraukas supratom kur ten yra tas musu tikslas, bet ten salta ir matom kad jus su dujokaukem noreciau paklausti ar ten BE dujokaukes as ieiciau? ir dar gal zinot kokiu metu galetume as su draugais ten nueiti nes bijom kad vanduo prades begti 😀

    4. Žilvinas parašė:

     Sveiki. Gal kas dar lankosi kolektoriuje.? Mano klausimas butu kaip toli jis veda.? Mes buvom nuėjo kokius 3km, ir išlindom tiesiai virš Justiniškių g, netoli maximos. Gal kas buvo nuėje iki galo.? Pasidalinkit įspudžiais, Ačiū.!

   3. Tomas parašė:

    Buvau ten uzvakar, nuejom apie 2, gal 3 kartus toliau, tai vieta buvo tikrai ispudinga ir kuo toliau eini, tuo kolektorius vis gilejo, vietomis apie 10m., gal butume nueje iki galo, bet priejom toki koriudoriu, kurio galas gan duobetas ir ten vanduo sieke virs botu, tai teko grizt...

   4. Sudomintas parašė:

    Gal ir durnas klausimas, bet kaip jus suzinot kur tie kolektoriai yra? Turit koki pozemini zemelapi? Ir ar esat buve senamiestyje? Girdejau ten idomus kolektoriai is XVIII-XIXa egzistuoja.

    1. Tomas parašė:

     Cia reikia tik loginio mastymo, i kokia vieta milziniskas kiekis vandens is kolektoriaus galetu suteketi, nepridarydamas problemu aplinkiniom gyvenvietem, gatvem ir t.t?
     Toliau reikia zinoti tik tai, kad jie dazniausiai buna dideliu rajonu pakrasciuose, bet nevisada...
     O visa kita tik speliones ir paieskos, bent jau man... 🙂

    2. Fedot parašė:

     Tai Grindos mapas yra gi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *