Požeminė elektrinė


Praeitos kelionės į Lenkiją metu radome labai nekasdienišką vietą - didžiulį dviaukštį požeminį angarą, nuošalioje miškingoje teritorijoje, oficialiai priklausančioje greta įsikūrusiai karinei gamyklai, pilną surūdijusių transformatorinių bei elektros skydinių. Objektas buvo taip gerai užsimaskavęs, kad net ir turint video ir koordinates po ranka reikėjo gerai pasistengti, kad surasti avarinį išėjimą į kalno viršų - užtrukome virš valandos šukuodami didelę apaugusią miškingą teritoriją, aptvertą keliomis tvoromis su spygliuota viela.

Deja, dėl objekto paskirties oficialios informacijos nėra, o internete galima surasti dvi prieštaringas versijas. Pirmoji iš jų skamba kaip iš kino filmų apie Džeimsą Bondą - laboratorija, kurioje kariškiai dirbo su nuodingomis ir sprogiomis medžiagomis, tame tarpe ir su raketiniu kuru. Antroji skamba kiek realiau ir arčiau žemės - požeminė elektrinė, nors ir neaišku kodėl pastatyta taip atokiai nuo kitų pastatų, jau nekalbant apie tai, kad čia neradome kuro talpų ir panašios infrastruktūros. Žodžiu, apie objekto paskirtį palieku spręsti jums.

Objektas atrodo taip: neišskirtinė miškinga teritorija, aptverta dvejom tvorom su spygliuota viela. Jos viduryje, kelių dešimčių metrų gylyje yra požeminis objektas, susidedantis iš didžiulio dviaukščio angaro ir pagalbinių patalpų, kuriose labai daug elektros skydinių bei transformatorinių. Apylinkėse galima surasti elektros linijos likučius (dar vienas pliusas prie požeminės elektrinės versijos) bei neįprastai dideles, žmogaus ūgio betonines ventiliacijos šachtas, su surūdijusiais laiptais žemyn, kuriais nenusileisi nenusisukęs sprando.

Vienintelis būdas patekti į vidų - per avarinį išėjimą

Nusileidus pasitinka užsemta dalis

Iš karto už jos prasideda transformatorinė

Ji susideda iš dviejų aukštų

Antras aukštas atrodo taip

Aparatūros liekanos

Svirtys ir praėjimas tolyn

Sekančioje patalpoje skydinių išliko dar daugiau

Net keista, kaip iki šiol visa tai nėra išplėšta

Grįžkime į transformatorinę

Iš transformatorinės galima išeiti į angarą

Jis - didžiulis

Geriausiai jo gabaritai matosi užlipus į antrą aukštą

7-8 metrų aukštis, ne mažiau

Už nugaros - įėjimo tunelis, už kelių dešimčių metrų užgriautas

Suvaikščiojome juo iki pat galo

Kolegos daro nesąmones pakeliui atgal

Kažkuo man panašu į boilerį

Kitoje angaro pusėje - dar keli techniniai tuneliai

Vienas iš jų veda prie ventiliacijos šachtos

Šachtoje - supuvusios kopetelės į viršų

Paskutinis žvilgsnis į angarą, prieš pasišalinant

Ačiū už dėmesį.

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *