Sovietinio skulptoriaus dirbtuvės


Viena iš Kijevo vietų, lankyta pakeliui į pagrindinius objektus - sovietinio skulptoriaus dirbtuvės, tamsiame rūsyje, kurias jau buvau matęs internete, kolegos blogerio puslapyje. Dėl to, spontanišką pasiūlymą nusukti nuo pagrindinio maršruto ir jų apžiūrėjimui skirti papildomą valandą entuziastingai palaikiau. Ir nors kitų Kijevo objektų fone ši vieta neatrodo labai įspūdinga, nesigailiu, kad į ją nusprendėme užsukti.

Dirbtuvės įrengtos pusiau apleisto namo rūsyje, netoli dabar visiems gerai žinomo Maidano. Originaliai jos užėmė kelias rūsio patalpas, tačiau, gerai čia išsilaikė vos pora kambarių, visose kitose - nieko nebeliko. Gerai išlikusiose patalpose - sovietinių stabų gausa - čia galima rasti Jeseniną, Leniną bei kitus veidus. Šias bonzas papildo sovietiniai lozungai, besimėtantys visur - šūkiai, kūjai ir pjautuvai bei panaši simbolika.

Objektas taip patiko vietiniems digeriams, kad čia, nesudaužant ir nepaliečiant stabų, buvo sukurtas toks kaip ir skvotas. Kompanijos čia ateina vos ne kas dieną, pasėdėti, pabendrauti bei pasišildyti tarp šiluminių trasų, kai lauke atšąla. Norėčiau turėti tokį skvotą Lietuvoje, tačiau, Vilniuje kol kas tas nelabai įmanoma.

Štai taip atrodo dirbtuvės

Dirbtuvės

Sovietiniai stabai, prie sienos

Sovietiniai stabai

Čia - Jeseninas - vienas populiariausių XX amžiaus rusų poetų

Jeseninas

Kažkas jam uždėjo akinius

Su akiniais

Sovietinė agitacija

Agitacija

Daugiau bareljefų

Bareljefai

Amen dico vobis: quidquid orantes petitis

Amen dico vobis

Paskutinioji vakarienė

Paskutinioji vakarienė

Kambario pažiba - Lenino biustas

Lenino biustas

Yra ir bareljefas

Bareljefas

Dar kartą - Jeseninas

Jeseninas

Nesimato veido

Skulptūra

Užkrautas rakandais stalas

Stalas

Kolegė

Kolegė

Gretimas kambariukas

Gretimas kambarys

Tokie įspūdžiai iš Ukrainos.

Daugiau straipsnių

Komentarai

  1. Svečias parašė:

    Turiu galbūt atsiprašyti. Nors apleistose vietose lankausi seniai, bet visada lakiausi taisyklės tik žiūrėti, fotografuoti, neliesti, nelaužyti. Bet šitam rūsy nesusivaldžiau ir puoliau daužyti šlykščių komunistinių lervų skulptūras.

    1. Marius parašė:

      Tai tu esi balvonas. Niekam neįdomios tavo politinės pažiūros ar emocijos. Jeigu nesugebi valdytis tai sėdėk namie. O dabar kiti žmonės negalės pamatyti išlikusios ekspozicijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *