Suchumio branduolinių tyrimų institutas


Prisimenate, kaip prieš metus ieškojome objekto "A" ir to pasekoje gavome pavalgyti mandarinų bei pabendrauti su apsauga Abchazijos prezidento vilos teritorijoje? Ir viskas dėl nesusipratimo, nukreipusio mus velniai žino kur, privedusio prie miegojimo apleistoje metereologijos stotyje ir visą vakarą trukusio šlapio mėgėjiško alpinizmo. Šį kartą, kelionei pasiruošę geriau, vietą suradome sėkmingai, be didesnių problemų.

Objektas "A", o jei tiksliau - apleista Suchumio branduolinių tyrimų instituto dalis, tarp šiuolaikinių urbanistų tapo kultine vieta. Pats korpusas savaime nėra įdomus, tačiau, būtent iš jo į kalną gilumą keliauja tuneliai, skirti branduolinės programos protonų greitintuvams. Įdomu, kad Sovietų Sąjungos branduolinė programa buvo pradėta būtent čia - Suchumyje, po karo čia buvo atvežus Manfredą von Ardenne kartu su 300 specialistų iš Vokietijos.

Objektą radome pirmos kelionės dienos vakare, jau atvažiavus į Suchumį, sutemus ir lietui pilant kaip iš kibiro. Sušlapę braudamiesi pakrūmiais, patekome į apleistą korpusą, iš kurio, aklinoje Abchazijos tamsoje, nesėkmingai bandėme praeiti į tunelius. Po gero pusvalandžio nesėkmingų paieškų, nusprendėme nebegaišti laiko veltui ir pernakvoti kiaurame instituto pastate, paieškas atidedant kitos dienos rytui.

Užtat prašvitus tunelius suradome lengvai. Jų buvo du, einantys į kalno gilumą, tarpusavyje keliose vietose sujungti mažesniais techniniais tuneliukais. Likimo ironija, bet juose buvo šilta, ypač vienoje šoninėje atšakoje - jei tą žinotumėme, nereikėtų miegoti lauke, kiaurai šlapiems ir spaudžiant minusinei temperatūrai.

Tuščias instituto pastatas

Vaizdas nuo stogo

Kalnai

Viduje - tuščia

Beliko tik griaučiai

Žaluma

Instituto korpusas, virš galvos

Iš čia į kalno gilumą keliauja du tuneliai

Įėjimas iš vidaus

Dar vienas

Kolega antrame tunelyje

Simetrija

Siluetas, tunelio gale

Abu šie tuneliai tarpusavyje sujungti keliais lygiagrečiais techniniais tuneliais ir praėjimais darbininkams.

Tuneliukas

Kolega

Čia - daug didesnis

Figūra

Iš antro tunelio atskira atšaka veda prie uždaryto avarinio išėjimo, kur pernakvoti - pati geriausia vieta. Čia galima užsibarikaduoti iš vidaus, o ir viduje, tikriausiai, dėl greta esančių šiluminių trąsų, pakankamai šilta.

Link avarinio išėjimo

Išėjimas iš tunelio

Metalo nuolaužos, greta

Kompanija grįžta į Suchumį

Šiam kartui tiek.

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *