Senos VESG nuotraukos


Galbūt jau girdėjote, Vilniaus elektros skaitiklių gamyklą (VESG) - vieną didžiausių ir žinomiausių apleistų Vilniaus gamyklų - netrukus pradės lyginti su žeme. Ir tiesą pasakius, seniai laikas - nors kaip aktyvus urbanistas, pats kartais atsiduodu nostalgijai ir sentimentams, turiu pripažinti, kad Vilniaus centras, ją nugriovus, tikrai pasikeis į teigiamą pusę.

Atsisveikinant su VESG, pasigrožėkime senomis nuotraukomis, kurias prieš pora savaičių išgelbėjau nuo galutinio sunykimo iš Skaiteks administracinio korpuso slėptuvės, kur jos, kadaise suverstos ant grindų, mindžiojamos kojomis, per keletą metų labai stipriai nukentėjo nuo purvo ir drėgmės. Į nuotraukų skaitmeninimą įdėjau nemažai darbo - nuotraukos pragulėjo purve ne vienerius metus - kelias dienas užtruko jų džiovinimo, valymo ir kartais net klijavimo procedūros. Bet ką padarysi - jaučiu keistą potraukį senom miesto nuotraukom, nors darbui su jomis dažniausiai neturiu tiek laiko, kiek norėčiau turėti.

Po geros savaitės, keletą vakarų skiriant rutiniškam ir monotoniškam darbui, pavyko jas nuskenuoti ir pagal galimybes atstatyti. Siūlau pasigrožėti šio proceso rezultatais. Kadangi nuotraukų daug, pačias įdomiausias - kuriose matosi gamyklos pastatai ir interjeras - nutariau paskelbti atskirai. Kituose nuotraukose labiau dominuoja žmonės - tiesa, ant fono esantys įrengimai taip pat yra verti dėmesio. Žodžiu - žiūrėkite patys, jei turite pastabų - dalinkitės straipsnio komentaruose.

Gamyklos pastatai

Gamyklos pastatai - skirtingų laikotarpių nuotraukos. Čia rasite tiek 1948 metų nuotraukų su korpuso statybomis, tiek naujausių, 90-tųjų pabaigos, kuriose dalies seniausių pastatų jau nebėra ir komplekso struktūra jau buvo ne kartą pasikeitusi.

Gamyklos vidus

Gamyklos interjeras - daugiausiai gamybos linijos ir darbuotojai.

Gamyklos darbuotojai

O čia - didžiausia dalis, virš 150 nuotraukų. Šiose nuotraukose - dirbantys gamyklos darbuotojai, kartais savo darbo vietose, kartais bendro naudojimo patalpose.

Dar kelios papildomos nuotraukos.

Ačiū už dėmesį.

Facebook:

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *