Senos VESG nuotraukos


Galbūt jau girdėjote, Vilniaus elektros skaitiklių gamyklą (VESG) - vieną didžiausių ir žinomiausių apleistų Vilniaus gamyklų - netrukus pradės lyginti su žeme. Ir tiesą pasakius, seniai laikas - nors kaip aktyvus urbanistas, pats kartais atsiduodu nostalgijai ir sentimentams, turiu pripažinti, kad Vilniaus centras, ją nugriovus, tikrai pasikeis į teigiamą pusę.

Atsisveikinant su VESG, pasigrožėkime senomis nuotraukomis, kurias prieš pora savaičių išgelbėjau nuo galutinio sunykimo iš Skaiteks administracinio korpuso slėptuvės, kur jos, kadaise suverstos ant grindų, mindžiojamos kojomis, per keletą metų labai stipriai nukentėjo nuo purvo ir drėgmės. Į nuotraukų skaitmeninimą įdėjau nemažai darbo - nuotraukos pragulėjo purve ne vienerius metus - kelias dienas užtruko jų džiovinimo, valymo ir kartais net klijavimo procedūros. Bet ką padarysi - jaučiu keistą potraukį senom miesto nuotraukom, nors darbui su jomis dažniausiai neturiu tiek laiko, kiek norėčiau turėti.

Po geros savaitės, keletą vakarų skiriant rutiniškam ir monotoniškam darbui, pavyko jas nuskenuoti ir pagal galimybes atstatyti. Siūlau pasigrožėti šio proceso rezultatais. Kadangi nuotraukų daug, pačias įdomiausias - kuriose matosi gamyklos pastatai ir interjeras - nutariau paskelbti atskirai. Kituose nuotraukose labiau dominuoja žmonės - tiesa, ant fono esantys įrengimai taip pat yra verti dėmesio. Žodžiu - žiūrėkite patys, jei turite pastabų - dalinkitės straipsnio komentaruose.

Gamyklos pastatai

Gamyklos pastatai - skirtingų laikotarpių nuotraukos. Čia rasite tiek 1948 metų nuotraukų su korpuso statybomis, tiek naujausių, 90-tųjų pabaigos, kuriose dalies seniausių pastatų jau nebėra ir komplekso struktūra jau buvo ne kartą pasikeitusi.

Gamyklos vidus

Gamyklos interjeras - daugiausiai gamybos linijos ir darbuotojai.

Gamyklos darbuotojai

O čia - didžiausia dalis, virš 150 nuotraukų. Šiose nuotraukose - dirbantys gamyklos darbuotojai, kartais savo darbo vietose, kartais bendro naudojimo patalpose.

Dar kelios papildomos nuotraukos.

Ačiū už dėmesį.

Daugiau straipsnių

Komentarai

 1. Polububijus parašė:

  Pagarba už nuveiktą darbą. Pralinksmino 134 nuotraukoje panaudotas tuometinis photoshopas.

 2. asesuas parašė:

  aciu!

 3. Jonas parašė:

  Oho, labai geras darbas! Ačiū, kad pasidalinote.

 4. Lina parašė:

  Oho, koks darbas!
  Mano mamai ir mociutei labai dideli malonuma suteiket pamatyt sitas foto.
  O dar vienoje foto, atpazinom mano senelio sese 😀

 5. Janina parašė:

  Aciu labai tam zmogui kuris rado nuotraukas ir ju neismete, dirbau cia 36m, labai malonu paziureti sias nuotraukas, prisiminti viska, labai Aciu uz jusu rupesti.

 6. Aldona parašė:

  Dirbau šioje gamykloje nuo 1970 metų iki pat jos gyvavimo pabaigos!Nuotraukose atpažinau nemažai žmonių!Ačiū,kad neišmetėt nuotraukų.Nuotraukose užfiksuotas žmonių darbas,o darbas tada tikrai buvo žmonių džiaugsmas.

 7. Ikarus280 parašė:

  Kiek darbo vietų buvo... Komunizmas visiems darbą garantavo

 8. petras parašė:

  Pagarba už tokių įdomių nuotraukų išgelbėjimą ir dar suteiktą galimybę visiems norintiems su jomis susipažinti. Įdomu kiek jų sunyksta ir kiek pakliūna į valstybės archyvus tolimesnėms reikmėms.

 9. ganslit parašė:

  Ačiū, Mano abu tevai dirbo VEMTG (SKAITEKS) gamykloje

 10. Teresa parašė:

  Laba diena, Sirdingas Jums aciu uz padaryta dideli darba, suteikta malonuma perziureti nuotraukos ir atpazinti kai kurios darbuotojus. Atidirbau VEMTG Personalo skyriuje 19 metu, { veliau pavadinimai keitesi} dirbo virs 4000 zmoniu.
  Sekmes darbuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *