Kelionė į Rumuniją 2022


Nežinau kaip jūs, o aš ką tik grįžau iš dar vienos kelionės į Prahą. Skirtingai nei įprastai, čia buvo klasikinis turizmas - pasivaikščioti gatvėmis, pajausti miesto ritmą ir kitaip susipažinti su Čekijos sostine, akcentuojant pirmoje vietoje neturistines vietas, nors nevengiant ir centro. Nuo naujų metų tai jau trečioji mano kelionė, čia kaskart pabūnant po kelias dienas, dėl ko dabar galiu teigti kad Prahą visai neblogai pažįstu. Bet šiandienos straipsnis ne apie tai.

Šiame straipsnyje norėjau pasidalinti nuotykiais iš 2022.04.15 Rumunijos kelionės, kurios metu pusę laiko skyrėme Vengrijai, o kitą pusę - Rumunijai, joje suvažinėję 1800 kilometrų nuomota mašina, prasukant pro Timisoarą, Cluj Napoką, Bucharestą bei Drobeta-Turnu Severin, pajūrį su Constanta paliekant ateičiai. Keliavome standartiniu zajobturo principu - nakvodami palapinėse, kur papuola, maistą gamindami pakeliui ant primuso. Kelionėje lydėjo permainingi orai (vieną naktį net turėjome -7, kai ruoštasi buvo +15 temperatūrai), dėl ko nebuvo išvengta problemų, kai vienu metu susirgo beveik visi (išskyrus mane) kelionės dalyviai. Bet viskas, galiausiai, pasibaigė sėkmingai, kelionės planas buvo išbaigtas pilnai.

Bendrai Rumunija nustebino, pirmiausiai, savo gerais keliais - prieš važiuodami buvome apie juos legendų prisiklausę, dėl ko niekas nenorėjo čia važiuoti savo mašina ir ją gavome nuomotis Timisoaroje - mažytį spuogą Renault Clio, į kurį vos tilpo visų mūsų daiktai. Bet realybėje keliai pasirodė geresni nei Lietuvoje. Daug jų, matėsi, buvo tiesti šviežiai prieš pora metų - gal prieš tai Rumunijoje ir buvo baisūs keliai, nežinau. Bet faktiškai kelionėje, apart nebent kalnuose, problemų su privažiavimu prie objektų neturėjome.

Pradėsime nuo didžiausią įspūdį palikusio kelionės aspekto - nerealiai išsilaikiusių apleistų bažnyčių kalnuose, kurias norint aplankyti reikėjo 20 kilometrų eiti per kalnus, saugantis meškų, kurios Rumunijoje yra reali grėsmė. Ir nors antroji bažnyčia, panašu, yra prižiūrima, nors ir apleista, pirmoji bažnyčia buvo realiai palikta su plačiai atlapotomis įėjimo durimis. Bet kadangi aplinkui nieko nėra kelių kilometrų spinduliu, visi jos artefaktai nebuvo paliesti.

Bažnyčia atrodo taip

Viduje - viskas palikta

Balkonas, kitoje pusėje

Stebėtina, kad čia dar išliko tiek dalykų

Daugiau

Ant altoriaus - paliktas šventas raštas

Daugiau knygų

Aptrupėję piešiniai ant sienos

Daugiau jų

O čia - antroji bažnyčia, sąlyginai netoli pirmosios

Kadangi ji jau labai gerai išsilaikė, jos iš išorės nerodysiu

Šita bažnyčia - prižiūrima, nors ir apleista

Balkonas

Piešiniai

Daugiau jų

Dar daugiau

Altoriaus niša

Žiūrint tiesiai

Toliau turime tris apleistas sinagogas, paskutinė kurių kainavo vakarą policijos komisariate, kai praeiviai naktį užmatė mūsų šviesas. Po poros valandų iš nuovados mus pagaliau paleido ir galėjome ramiai ieškotis sau nakvynės. Beje, tokių apleistų sinagogų Rumunijoje yra nemažai, žinau dar vieną labai gerai išsilaikiusią, bet deja, buvo ne pakeliui.

Pirmoji sinagoga atrodo taip

Altorius

Kėdžių eilės, žiūrint į kitą pusę

Antroji sinagoga

Iš kitos pusės

Altorius

O ši sinagoga mums kainavo pusę nakties policijos nuovadoje

Norėjome čia sugrįžti dieną, bet kad jau pagavo...

Teko tenkintis naktinėmis nuotraukomis, kurios ne tokios įspūdingos

Dar Rumunijoje aplankėme tris apleistas bažnyčias

Pirmoji jų atrodo taip

Vargonų balkonas

Žiūrint iš apačios

Altorius

Antroje bažnyčioje padariau tik vieną nuotrauką

O čia - trečioji bažnyčia

Kitu kampu

Kėdžių eilės

Sakykla prie altoriaus

Keliaujant po Rumuniją negalėjome aplenkti šios apleistos elektrinės, kuri yra bene žymiausia Rumunijos apleista vieta. Čia puikiai išsilaikė valdymo salė su pultais.

Valdymo salė atrodo taip

Kolega, prie pultų

Detalės

Turbinų gi patalpa atrodo taip

Arba taip

Viena jų jau paardyta

Turbinos charakteristikos

Kaminas

Prie pagrindinio pulto dar yra daug pagalbinių patalpų

Daugiausiai jos užstatytos elektros skydinėmis

Daugiau skydinių

Dar daugiau

Visa mūsų kompanija valdymo patalpoje, pabaigai

Toliau dar turime tokius nedidelius apleistus rūmus

Žiūrėti nelabai yra ką, vos viena pagrindinė laiptinė

Kitu kampu

Dar paėmėme tokią apleistą vilą

Židinys

Čia yra kelios gerai išsilaikiusios patalpos

Valgomasis

Kitu kampu

Miegamasis

Dar vienas židinukas

Daugiau patalpų

Grįžkime prie pirmojo židinio

Dekoratyvinės kėdės

Toliau apsilankėme Bukarešte. Kas žino kas ne, bet jame yra toks didelis apleistas universitetas, kurio pažiba - puikiai išsilaikiusi pagrindinė laiptinė.

Laiptinė atrodo taip

Arba taip

Kupolas, viršuje

Suverstos knygos

Dar čia galima rasti apleistą koncertų salę

Joje dar buvo neblogas foje, bet man susiliejo nuotrauka

Kolega

Finale turėjome galimybę palandžioti po apleistą keleivinių lėktuvų kapinyną, kaip komentavo vienas iš Facebook lankytojų, Douglas DC-9. Landžioti reikia atsargiai, teritorija yra dalinai naudojama, o ir jeigu pagautų, pasibaigtų negerai - viskas yra veikiančio oro uosto zonoje. Užbėgant už akių visiems teismų mėgėjams - aš asmeniškai niekur nebuvau, nuotraukos gautos anonimiškai el. paštu.

Lėktuvai atrodo taip

Arba taip

Kolega

Tokių lėktuvų čia daug, bet jie visi iš vidaus labai panašūs

Dar vienas

Ir dar

Lėktuvų vidus paprastai atrodo taip

Kabina

Kolegos nusprendė nusifotkinti

Šiam kartui tiek, visiems ačiū už skaitymą, laikinimą ir komentavimą. Nuo šiol Balkanus, galima sakyti, gerai pažįstu - iš visų šalių nesu buvęs tik Serbijoje ir Graikijoje (kuri manęs kažkaip netraukia). Sekantį kartą pakalbėsime apie Vengrijos kelionės dalį, ten taip pat bus įdomu. Nepraleiskite naujienų ir iki kitų kartų!

Daugiau straipsnių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *